WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Основні стадії провадження в справах про адміністративні правопорушення податкового законодавства - Реферат

Основні стадії провадження в справах про адміністративні правопорушення податкового законодавства - Реферат

порядку, інші правопорушення, пов'язані з обчисленням податків,платежів і внесків, встановити які можна лише під час документальної перевірки).
При вирахуванні двомісячного строку давності не повинна враховуватись та доба, якою розпочинається відлік строку, тобто день вчинення правопорушення. Строк давності завершується о 24 годині останньої лоби строку. Дата відліку двомісячного строку по триваючим правопорушенням починається з наступного дня його виявлення.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення керівник органу державної податкової служби чи його заступник повинен з'ясувати такі питання (ст.278 КУпАП):
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законних представників і адвоката.
Слід мати на увазі, що завданням провадження в справах про адмінправопорушення є своєчасне, всебічне, повне, об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, точне вирішення її відповідно до законодавства забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню правопорушень, запобігання порушенням податкового законодавства, виховання громадян у дусі додержання законів.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин, передбачених сг.247 КУпАП, зокрема:
1) відсутність події і складу адмінправопорушення - порушення законодавства про оподаткування;
Склад правопорушення - система ознак (об'єкт, суб'єкт, об'єктивна
сторона, суб'єктивна сторона) протиправної поведінки, необхідних і достатні
для притягнення до юридичної (адміністративної) відповідальності.
Об'єкт - порушене матеріальне чи нематеріальне благо: суспільний порядок, суспільні відносини, охоронювані нормами права.
Суб'єкт - фізична особа.
Об'єктивна сторона - сукупність зовнішніх ознак, що характеризують дане правопорушення: протиправне діяння, негативні наслідки, причинний зв'язок між діянням і негативними наслідками.
Суб'єктивна сторона - сукупність ознак, що характеризують суб'єктивне (психічне) відношення особи до скоєного ним протиправного діяння його негативним наслідками, а саме: вина, мотив, ціль.
2) не досягнення особою на момент вчинення адміністративного
правопорушення 16 річного віку;
3) неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність;
4) видання акта амністії, якщо він усуває застосування
адміністративного стягнення;
5) скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність;
6) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП;
7) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також порушення за даним фактом кримінальної справи;
8) смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі. Якщо при розгляді справи керівник органу державної податкової служби чи його заступник прийде до висновку, що в порушенні податкового законодавства чи в порушенні громадянами порядку зайняття підприємницькою діяльністю є ознаки злочину, тобто за ці порушення передбачена законодавством кримінальна відповідальність, то матеріали за такими порушеннями необхідно передати прокурору чи органу попереднього слідства або дізнання (ст.253 КУпАП). В даному випадку виноситься постанова про закриття справи.
У разі відмови в порушенні кримінальної справи або закриття
кримінальної справи, але при наявності в діях порушника ознак
адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути
накладено керівником органу державної податкової служби чи його
заступником не пізніше як через місяць від дня прийняття рішення про відмову
в порушенні кримінальної справи або про її закриття. ]
Доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами (251 КУпАП).
Участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення беруть особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, законні представники, адвокат, свідок, експерт, перекладач (глава 21 КУпАП).
Справи про адміністративне правопорушення повинні розглядатися з додержанням вимог ст.ст.279,280 КУпАП.
Відповідно до ст.268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення повинна розглядатися в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відсутності цієї особи справа може бути розглянута лише у випадках, коли є дані про своєчасне її повідомлення про місце і час розгляду справи, і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Розгляд справи розпочинається з представлення посадової особи, яка розглядає дану справу. Посадова особа, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов'язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення Па засіданні заслуховується особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання.
Посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Встановивши причини та умови, що сприяли вчиненню
атміністративного правопорушення, посадова особа вносить у відповідний
державний орган, громадську організацію або посадовій особі пропозиції про
вжиття заходів щодо усунення цих причин та умов. Про

 
 

Цікаве

Загрузка...