WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Основні напрями діяльності відділу кримінальних розслідувань США - Реферат

Основні напрями діяльності відділу кримінальних розслідувань США - Реферат


РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Основні напрями діяльності відділу кримінальних розслідувань США
План
1. Вступ
2. Основні напрями діяльності відділу кримінальних розслідувань США
3. Завдання відділу кримінальних розслідувань
4. Архіви федеральних податкових органів
5. Висновок
Вступ
Податкові органи США входять до складу Служби внутрішніх доходів. Підрозділи Служби внутрішніх доходів створені давно і мають значний досвід у боротьбі зі злочинними й іншими проявами. Питаннями виявлення припинення, а також профілактики у вказаній службі займається відділ кримінальних розслідувань. Основною метою вказаного вище підрозділу є прагнення до того, щоб громадяни (платники податків) добровільно сплачували в бюджет відповідні податки і збори, тобто здійснення превентивних заходів. Відділ кримінальних розслідувань, крім традиційних податкових правопорушень займається ще й виявленням різноманітного
роду фінансових шахрайств та інших правопорушень, що прямо не відносяться до податкового законодавства.
У структурі відділу кримінальних розслідувань працює біля трьох тисяч спеціальних співробітників (агентів), що не є працівниками поліції. Хоча, при цьому наділені такими ж правами, як співробітники поліції, у тому числі щодо носіння вогнепальної зброї і використання інших спеціальних засобів.
При налагодженому механізмі стягування податків, який діє в США, співробітниками Служби внутрішніх доходів (відділу кримінальних розслідувань), наприклад, у 1995 році було порушено 5 тис. розслідувань. За вказаний період, до Міністерства юстиції було передано 3,614 справ для порушення судового переслідування. При цьому, по 3,386 справах було пред'явлене звинувачення.
В останній час все більшого значення набуває діяльність відділу кримінальних розслідувань Служби внутрішніх доходів знаходить у взаємодії з іншими правоохоронними органами. Вказане втілюється в спільні операції щодо боротьби з незаконним обігом наркотиків, відмиванням коштів, організованою злочинністю.
Основні напрями діяльності відділу кримінальних розслідувань США
Основним напрямом діяльності відділу кримінальних розслідувань, як було відзначено раніше, є проведення розслідування у відношенні злочинів у сфері оподатковування або валютних злочинів. Вказане, знаходить безпосередній прояв у боротьбі із шахрайствами у фінансових установах, незаконними азартними іграми, несплатою акцизного збору на паливо для автомобілів, а також у програмі перевірки сумнівних випадків компенсації переплати в податковій декларації (у тому числі поданих в електронному варіанті). Слід зазначити, що податкові органи США контролюють як законний, так і нелегальний сектор отримання доходів (незаконний оборот наркотиків, організована злочинність, шахрайство з фінансовими ресурсами, рекет, шахрайство в сфері медичного обслуговування і страхування).
Боротьба з несплатою акцизного податку на паливо для автомобілів свідчить, що організовані широкомасштабні злочинні угрупування шляхом шахрайства щорічно позбавляють Федеральний уряд і уряд штатів коштів на суму понад 1 млрд. доларів. Практика діяльності податкових органів свідчить про те, що в цьому "напрямі" працюють члени відомих організованих злочинних угруповань, у тому числі й
російської мафії.
Завданням відділів кримінальних розслідувань у сучасних умовах є створення ПОТУЖНОГО "залякуючого чинника внаслідок агресивної діяльності, що не припиняється" по виявленні ухилень від сплати
акцизного податку.
Програма боротьби з незаконними азартними іграми була основана в 1993 році, оскільки збільшилися випадки шахрайства, корупції, а також
відмивання коштів. Тому вказана програма спрямована на підвищення ефективності боротьби з порушеннями податкового законодавства, відмиванням грошей, а також порушень інших положень кримінального законодавства, що мають відношення до ігорної індустрії.
Значної уваги Служба внутрішніх доходів приділяє програмі боротьби із шахрайством у банківській сфері. Американське законодавство надає боржникам максимального захисту при оголошенні банкрутства. Проте ріст числа заяв про банкрутство супроводжується ростом шахрайських проявів. Служба внутрішніх доходів здійснює контроль за такими процесами, перевіряє обгрунтованість оголошення банкрутом. Крім вказаного. Служба внутрішніх доходів виступає в ролі кредитора, оскільки кожний рік підлягають припиненню зобов'язання по виплаті попередньо нарахованих податків на суму біля 6 млрд. доларів. Тому Служба внутрішніх доходів спрямовує свої зусилля на виявлення фактів надання неправдивої інформації про банкрутство.
Програма боротьби з шахрайствами в сфері медичного обслуговування і страхування полягає в діяльності Служби внутрішніх доходів по виявленню випадків надання до страхових компаній фальшивих або завищених рахунків виплат лікарям та установам, що надають медичні послуги. До такого виду шахрайств відноситься також організація фіктивних дорожньо-транспортних подій власниками застрахованих автомобілів, незаконне переадресування страхових премій співробітниками страхових компаній та ін.
Основними напрямами діяльності відділу кримінальних розслідувань Служби внутрішніх доходів США на сучасному етапі в сфері медичного обслуговування і страхування є виявлення таких правопорушень:
o шахрайств;
o банкрутств страхових установ;
o у сфері страхування немедичного характеру;
o у сфері страхування медичного характеру;
o пов'язаних з незаконним переадресуванням премій перестраховки.
Як свідчать дані статистики, щорічні втрати бюджету США від такого роду шахрайств складають біля 100 млрд. доларів.
Служба внутрішніх доходів докладає своїх зусиль у боротьбі з організованою злочинністю спільно з іншими правоохоронними органами. Відомо, що злочини Аль Капоне розслідувалися спеціальною розвідувальною групою Служби внутрішніх доходів. Обвинувальний вирок Аль Капоне грунтувався на звинуваченнях, висунутих за ухилення від сплати податків, а не за інші злочини, у більшому ступені вбивства.
У сучасних умовах Служба внутрішніх доходів спрямовує зусилля, об'єднує і координує роботу ряду відомств проти тради-ційних видів організованої злочинності, таких як Ла Коза Ностра і таких нетрадиційних угруповань, як азіатська та російська мафія.
Співробітники Служби внутрішніх доходів беруть участь у розслідуванні протиправної діяльності посадових осіб. При цьому вказане має відношення не тільки до співробітників Служби внутрішніх доходів, а й до всіх рівнів адміністрування, включаючи місцеві, федеральні, зарубіжні органи. Вказані справи про корупцію часто містять у собі різноманітні види шахрайства, а також хабарництво, розтрати, вимагання.
Відділ кримінальних розслідувань Служби внутрішніх доходів виступає як один із основних підрозділів, що здійснюють боротьбу з незаконним оборотом наркотиків і відмиванням грошей. Для виконання даної програми створена спеціальна група, що має доступ до наявної інформації іпереслідує основну мету - виявлення, розслідування діяльності і судове переслідування осіб, що займаються організацією або управлінням фінансами або ж іншим чином сприяють функціонуванню підприємств, що здійснюють незаконний обіг наркотиків, а також операціями, пов'язаними з відмиванням коштів.
Частиною вказаної програми є операція "Альянс", яка спрямована на припинення контрабанди наркотиків, валюти, зброї та інших видів контрабанди з боку кордону Мексики.
У зв'язку з розглядом питань про зловживання в сфері обороту валюти, незаконного обігу наркотиків, відмивання грошей, слід зазначити, що Служба внутрішніх доходів в 1986 році одержала повноваження щодо здійснення арешту і конфіскації власності, що була придбана в результаті порушень податкового і валютного законодавства та законів про відмивання коштів.
Кількість громадян, що не подають податкових декларацій, щорічно збільшується. Відповідно, вказане потребує розробки стратегії і тактики діяльності Служби внутрішніх доходів у даному напрямі. Відділ кримінальних розслідувань спільно з Міністерством юстиції координує свої зусилля з метою кваліфікації фактів неподання податкових декларацій особами з високими прибутками як тяжкі злочини і порушення кримінальних справ у тих випадках, коли це є виправданим.
Слід зазначити, що

 
 

Цікаве

Загрузка...