WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Методика викриття найбільш характерних злочинів і правопорушень на підприємствах Агропромислового комплексу, які переробляють та реалізують сільського - Реферат

Методика викриття найбільш характерних злочинів і правопорушень на підприємствах Агропромислового комплексу, які переробляють та реалізують сільського - Реферат

випадку здійснюється по мірі погашення платіжних доручень з картотеки.
2. Підприємство отримує за здійснену роботу (послуги) від інших підприємств товар, яким гасить заборгованість перед робітниками по зарплаті, тобто розраховується з ними натуроплатою.
o Самостійне виділення в податкових накладних ПДВ, який не сплачується, або незаконне відшкодування ПДВ з державного бюджету.
До кримінальної відповідальності за скоєння злочину, передбаченого ст. 148 -2 КК України, притягується бухгалтер рибного підприємства району Б., яка шляхом віднесення результатів фінансово-господарської діяльності підприємства на дебет рах. 68 не нарахувала ПДВ належного до сплати в сумі 9300 грн.
Порушено кримінальну справу за ст. 148-2 КК України у відношенні головного бухгалтера ВАТ "цукрозавод" К., який при оформленні бартерної угоди на поставку запчастин до тракторів, умисно виділив суму ПДВ в накладній і відніс її в дебет рах. 68, внаслідок чого, підприємство незаконно отримало бюджетне відшкодування в сумі 3 тис. грн.
Окремо слід відмітити, що зменшення надходжень ПДВ до бюджету зумовлено не тільки незаконним бюджетним відшкодуванням, але й несплатою в повній мірі податкових зобов"язань. ПДВ в бюджет не надходить, а в окремих випадках ці суми відшкодовуються з бюджету підприємствам-покупцям.
Порушено кримінальні справи за ст.148-2 відносно директора МП "О" К., який при реалізації борошна та гречаної крупи МП "А" (м. Львів) на суму 5.830 тис.грн. нарахував та відобразив в накладних на їх відпуск 3 411 грн. ПДВ, але в подальшому дана сума до бюджету не була сплачена. Аналогічний злочин скоїв голова КСП "Д" та керівника КСП "Р", який також виділив в податкових накладних 2 151 грн. ПДВ та не сплатив його до бюджету.
У/ Методи виявлення злочинів в сфері агропромислового комплексу.
По наявній оперативній інформації щодо зловживань з
боку
посадових осіб сільськогосподарських підприємств необхідно:
1. Забезпечити оперативне супроводження здійснюваних операцій, документування злочинної діяльності фігурантів за допомогою відділу кримінального пошуку та оперативно- технічних засобів УПМ. .
2. Вивчити спосіб життя підозрюваних осіб, наявність значних
матеріальних коштів, автомобілів, дач, встановити їх особисті ділові зв"язки з посадовими особами тощо.
3. Провести комплекс заходів по виявленню місць закупівлі, переробки, зберігання та реалізації продукції сільського господарства, фіксації фактів транспортування продукції на стаціонарних постах ДАТ, митницях (зняття копій товарно-транспортних накладних, вантажно-митних декларацій, інших документів).
4. Забезпечити збереження первинних документів, що свідчать про рух коштів, продукції.
5. Вжити заходів щодо забезпечення стягнення коштів та майна підприємств, відшкодування нанесених державі збитків (вирішити питання про порушення кримінальної справи, накладення арешту на майно, банківські рахунки підприємств та осіб, вилучення документів, печаток, бланків, товарно-матеріальних цінностей).
6. Вивчити наступні основні документи, в яких відображуються рехультати фінансово-господарської діяльності:
а) бухгалтерські звіти;
б) угоди, договори, контракти, інші документи, які підтверджують факти виробничо-господарської діяльності, обмін товарами;
8
в; товарно-транспортні накладні на продукцію, що завозилась або вивозилась підприємством;
г) головна касова книга, касова книга, журнали-ордери;
д) довідка банку про рух коштів на розрахунковому рахунку;
е) документи, які свідчать про наявність товарів (продукції) на підприємстві (складські картки обліку, прибуткові накладні);
є) вантажно-митні декларації на продукцію, що ввозилась (вивозилась) ;
ж) ліцензії на право виробничої, діяльності.
Вивчення цих документів дасть можливість встановити:
- які види операцій проводило підприємство;
- його партнерів, види розрахунків з ними (готівкові чи безготівкові, обмін товарами,послугами);
- та провести зустрічні перевірки окремих операцій і розрахунків;
- джерела придбання матеріалів, сировини, техніки, місця зберігання та способи реалізації продукції, вартісну її оцінку;
-визначити виробників та постачальників продукції;
-способи розрахунків за неї;
-з якою метою були придбані товари;
- хто безпосередньо цим займався та ін.
Є їаді]р їіїередження і виявлення порушень податкового законодавства в агропромисловому комплексі необхідно:
Визначити основні місця збору і заготівлі сільськогосподарської продукції (елеватори, хлібоприймальні пункти, плодоовочеві бази, склади і т.п.) і за допомогою АРМу "КРІТ" організувати щотижневий збір інформації про найбільш значимі обсяги її реалізації.
Встановити фактичну наявність підприємств, які отримали або отримають сільськогосподарську продукцію. Провести їх перевірки на предмет повноти, правильності та своєчасності оприбуткування продукції та подальшої її реалізації.
Проводити звірки з МРЕО ДАТ УМВС на предмет перереєстрації транспортних засобів та відображення даних операцій в бухгалтерському обліку.
Проводити зустрічні перевірки на підприємствах-отримувачах сільгосппродукції на предмет виявлення фальсифікованих податкових накладних та перевірки сплати ПДВ цими підприємствами в повному обсязі.
Оперативно відпрацьовувати фірми, які в засобах масової інформації подають рекламу про значні закупки сільсьгосподарської продукції або її реалізацію.
Для врегулювання бартерних операцій з сільгосппродукцією у сфері зовнішньоекономічної діяльності доцільно було б в законодавчому порядку розробити відповідну Інструкцію з включенням наступних питань:
а) ввести обов"язкову цінову експертизу доцільності та ефективності проведення бартерних угод. При проведенні експертизи оцінювати конкурентноспроможність експортованої продукції на зовнішньому ринку за ціною та якістю;
б) встановити єдину валюту, яка використовується при заключенні бартерних контрактів. Передбачити недопущення використання митними органами інших валют при оформленні вантажно-митних декларацій по експортно-імпортних операціях. У разі наявності фактів, коли експорт (імпорт) продукції виражений в різних валютах встановити механізм перерахунку митної вартості до єдиної валюти;
в) запровадити економічно обгрунтовану систему обмежень товарообмінних операцій, як у зовнішньоекономічній діяльності, так і в розрахунках між суб"єктами господарювання держави;
г) встановити обов"язковість подання суб"єктами підприємницької діяльності в податкові органи, відомостей про внутрішні (на території України) товарообмінні операції, створити інформаційно-аналітичну базу, яка б використовувалась при проведенні зустрічних перевірок.
З метою піднесення сільськогосподарського виробництва, виходу з кризового стану агропромислового комплексу в цілому, тимчасово встановити пільгове оподаткування для діяльності повирощуванню сільськогосподарської продукції та її переробці на власних виробничих потужностях.

 
 

Цікаве

Загрузка...