WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Методика викриття найбільш характерних злочинів і правопорушень на підприємствах Агропромислового комплексу, які переробляють та реалізують сільського - Реферат

Методика викриття найбільш характерних злочинів і правопорушень на підприємствах Агропромислового комплексу, які переробляють та реалізують сільського - Реферат

заключало бартерні угоди з заводом продтоварів, згідно яких мішки обмінювались на макаронні вироби, які в подальшому також по бартеру відвантажувались на адресу російських фірм.
При цьому директор підприємства надавала бухгалтерам лише рахунки-фактури на отримання мішків, товарно-транспортні накладні про отримання макаронів та накладні на відвантаження мішків. Договори, які були укладені
між ТОВ "З" та тарним заводом і заводом продтоварів не надавалися, у зв"язку з чим встановити різницю між вартістю мішків та макаронних виробів бухгалтери не могли і в звітності показували не фактичну вартість товарів, а закупівельну. Різниця між вартістю мішків та макаронів відносилась ними на заборгованість товариства перед заводом продтоварів, тому ПДВ та податок на прибуток не нараховувалися, так як по звітності "З" прибутку не отримувало. Крім того, ПДВ по кредиту 68 рахунку нараховувався на всю суму реалізованої продукції, тоді як згідно Декрету КМ України від 26.12.96 р. "Про ПДВ" об"єктом оподаткування є різниця між цінами реалізації товарів і цінами, за якими вони проводять розрахунки з постачальниками.
Таким чином підприємство ухилилося від сплати до бюджету податків на суму 35.6 тис.грн.
Мають місце також факти несплати прибуткового податку з громадян під час розрахунків колгоспів по угодах цивільно-правового характеру.
Порушено кримінальну справу за ст.148-2 КК України відносно головного бухгалтера КСП "П" К. , яка за результатами виконаних приватними особами робіт для КСП, по частині договорів з ними не нараховувала прибутковий податок з громадян, внаслідок чого не було сплачено до бюджету 2 тис. грн. податку. Всього по справі донараховане 5 тис. грн.
у* o Імпорт продукції як для власних потреб, без сплати ПДВ з наступною їх реалізацією.
Такий вид порушень поширений при здійсненні імпортних операцій із сільгосптехнікою та автомобілями. Відповідно до п. 1 Указу Президента України від 30.06.95 р. "Про справляння ПДВ з імпортних товарів", при придбанні комплектуючих виробів, сировини, устаткування, матеріалів, техніки та інших товарів, які при ввезені були задекларовані як придбані для виробничих потреб, податок на додану вартість не сплачується. Посадові особи при укладенні угод на поставку продукції із-за кордону з метою несплати ПДВ надають недостовірну інформацію, що ніби то вона призначена для власного використання, а фактично в подальшому реалізують її.
Так, порушено кримінальну справу за ч.З ст. 148-2 КК України у відношенні посадових осіб КСП "Р" , які уклали бартерні угоди з фірмами "А", "В" (Республіка Білорусь) щодо постачання цукру в обмін на трактори та запасні частини до них. Користуючись пільгами, передбаченими Указом Президента, підприємство не сплатило ПДВ мотивуючи, що трактори придбані для власних потреб, хоча насправді в подальшому вони були реалізовані. Донараховане разом зі штрафними санкціями податку на додану вартість в сумі 162 тис.грн.
Згідно укладеної угоди акціонерне товариство (смт. Іллінці) закупило в австрійської фірми "Я" ЗО тис.
літрів гербіцидів задекларувавши їх як для власних потреб, а фактично реалізувало комерційним структурам. По порушеній кримінальній справі донараховане до бюджету 298.4 тис.грн.
Між ВАТ "О" та фірмою "X" {Німеччина) протягом року здійснювались бартерні операції в ході яких було отримано 34 комбайни виробництва Німеччини на загальну суму понад 10 млн.грн. в обмін на цукор та спирт. При оформленні "О" вантажно-митних декларацій 18 комбайнів було віднесено, як для власних виробничих потреб, а 16 -для реалізації, проте всі 34 комбайни були реалізовані КСП та райагрохімам області без сплати ПДВ на суму 2 млн. грн.
По даному факту порушено кримінальну справу за ч.З ст. 148-2 КК України. За результатами перевірки донараховане 8.8 млн грн.
В цілому по області кожний 4 випадок несплати ПДВ приходиться на зовнішньоекономічні (бартерні) операції. \/ / ' Заключення угод з неіснуючими фіктивними фірмами.
Внаслідок заборгованості багатьох сільськогосподарських підприємств за йадання їм на протязі попереднього періоду паливно- мастильних матеріалів, електроенергії, сільгосптехніки, запчастин, мінеральних добрив тощо, склалась практика, коли частина врожаю направляється на розрахунки під зазначені борги.
Трапляються випадки, коли сільгосппідприємства відвантажують власну продукцію через посередників на адресу неіснуючих, фіктивних фірм, які можуть бути зареєстровані в інших регіонах. При проведенні перевірок законності їх діяльності встановлюється, що вони певний час не звітують перед податковими органами про отриманий прибуток, або подають звітність про відсутність фінансово-господарської діяльності. Можуть мати місце випадки, коли фірма взагалі ліквідована, або загублено її печатки, бланки тощо.
Так, при перевірці оперативної інформації про несплату податків приватним малим підприємством "Л" встановлено, що останнім часом, від його імені, по викрадених документах господарською діяльністю займався брат засновника фірми К.
В ході рослідування кримінальної справи, порушеної проти К. за ознаками злочину передбаченого ч. З ст.148 КК України встановлено, що на протязі 4 кварталу минулого року та 1-го кварталу поточного - ним було укладено угоди та проведено ряд бартерних операцій з КСП на поставку паливно-мастильних матеріалів взамін зерна.
Отриманих від КСП 900 тон зерна К. в подальшому переробив на комбінаті хлібопродуктів на борошно, яке реалізував підприємствам споживчої кооперації. Здійснені операції по бухгалтерії не проведені, в податкові органи звіти не подані. Сума несплачених податків по справі становить 33 тис. грн.
o Надання посадовими особами сільгосппідприємств завідомо неправдивої інформації з метою одержання кредиту.
Останнім часом в області мають місце випадки порушень податкового законодавства при здійсненні кредитних операцій із застосуванням застави,, як способу забезпечення виконання кредитних зобов"язань. Іноді отримання кредитів відбувається під гарантію "повітря".
Так, в ході проведення оперативно-розшукових заходів було виявлено, що хлібоприймальне підприємство отримало кредит в сумі 80 тис. грн. під договір застави 229 тонн насіння соняшника, якого в наявності не було. Порушено кримінальну справу за ознаками ч. 2 ст. 148-5 КК України, проводиться розслідування.
Й Порушення законодавства при сплаті внесків до
Пенсійного фонду.
Дані порушення набули широкого розмаху серед підприємств агропромислового комплексу. Найбільш поширеними способами ухилення від сплати обов"язкових платежів в системі агропрому є:
1. Підприємство за виконані роботи (послуги) чи реалізований товар отримує кошти готівкою, із яких видається заробітна плата. Одночасно до банку відвозиться платіжне доручення на перерахування коштів до Пенсійного фонду. Але у разі відсутності грошей на розрахунковому рахунку підприємства, платіжне доручення потрапляє до картотеки, і кошти до фонду ненадходять. Погашення заборгованості перед Пенсійним фондом у такому

 
 

Цікаве

Загрузка...