WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Кримінальна харкткристика окремих способів ухилень від сплати податків - Реферат

Кримінальна харкткристика окремих способів ухилень від сплати податків - Реферат


РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Кримінальна харкткристика окремих способів ухилень від сплати податків
Вступ
Аналіз криміногенної ситуації, що склалася в сфері нарахування і сплати податків, свідчить про необхідність наукової розробки комплексу профілактичних заходів в окремих сферах підприємницької діяльності. Найбільшої уваги в сучасних умовах вимагає попередження податкових правопорушень у сферах:
кредитно-фінансових відносин ;
зовнішньоекономічної діяльності;
реалізації нафтопродуктів;
імпорту і реалізації медичних препаратів;
операцій з нерухомим майном;
виробництва і реалізації сільгосппродукції;
операцій з чорними і кольоровими металами;
ігрового бізнесу;
торгівлі;
виробництва і реалізації підакцизних товарів і інші.
У цьому науковому дослідженні буде розглянута діяльність податкової міліції щодо профілактики податкових правопорушень у кредитно-фінансовій і банківській, зовнішньоекономічній сферах, при реалізації нафтопродуктів, сільгосппродукції, енергоносіїв та ін.
Поряд із загальними способами ухилень від сплати податків (ненадання податкової декларації, заниження, приховання об'єктів оподаткування) є необхідність проаналізувати окремі способи злочинної діяльності для з'ясування змісту дій, прийомів по здійсненню ухилень від сплати податків.
Деякі компанії в теперішній час розробили декілька нових і удосконалили старі
схеми ухилення від сплати податків.У деяких випадках страхові компанії виступають як засіб приховання злочинної діяльності, а іноді вони створюють умови правомірного зменшення оподатковуваного обороту (оптимізація сплати податків). У більшості випадків пропоновані фінансові схеми відповідають чинному законодавству в сфері налогооблажения. Однак при дослідженні всіх ланок фінансової схеми може бути встановлено дійсний зміст і спрямованість діяльності окремих суб'єктів підприємницької діяльності. Основною умовою для правоохоронних органів встановлення факту наміру, тобто того, що настання страхової події було не випадковим, а заздалегідь спланованим.
1. Ухиляння від сплати податків шляхом завищення витрат на виконання робіт
З метою приховання дійсного обсягу робіт суб'єкти підприємницької діяльності складають фіктивні угоди й інші документи про нібито участь у існуючій діяльності субпідрядних організацій. У зв'язку з цим відбувається зменшення оподатковуваного обороту. У результаті з'являються кошти через фіктивні фірми чи використовуються можливості "конвертаційних" центрів.
У цьому випадку схема ухиляння від сплати податків така (дод.А):
1. ЧФ "А" укладає угоду з підприємствами "Л" і "А" на виконання комплексу ремонтних робіт.
2. З метою фактичного виконання робіт досягається неофіційна угода з підприємством "Х" без складання документів обліку.
3. Після виконання визначених угодою робіт підприємства-замовника перелічують на розрахунковий рахунок ЧФ "А" обумовлену суму грошових засобів. Складається необхідний пакет документів про прийом виконаних робіт. Підприємство ЧФ "А" у цьому випадку документально виступає як генеральний підрядчик.
4. Значна частина грошових засобів перераховується на адресу фірм, які з'явилися із метою заниження оподатковуваного обороту і відображення про участь у виконанні робіт субпідрядної організації.
5-7.Фірми, де появилися кошти , пред"являють ЧФ "А" необхідні (фіктивні) документи про участь у виконанні ремонтних робіт.
8. Частина грошових засобів, які з'явилися передаються реально існуючому підприємству "Х" , що фактично виконувало ремонтні роботи. Об"єми виконаних робіт не знаходять відображення в бухгалтерському обліку даного підприємства. Відповідно не надходять податкові платежі в бюджет.
9. ЧФ "А" із частини (незначної) коштів, що залишилися сплачує податки в бюджет, створюючи при цьому видимість легальності здійснених фінансово-господарських операцій.
Наприклад, у ході здійснення профілактичних заходів були установлені факти виконання приватним підприємством робіт на окремих спиртзаводах. Отримані кошти в сумі 40 тис. грн. Через "конвертаційні" центри і фіктивні фірми були об'явлені. Для звіту подаються фіктивні документи про нібито виконані роботи й участь інших організацій як субпідрядників. Співробітники податкової міліції виявили виконавців робіт, яким в якості заробітної плати було виплачено 4 тис. грн. Директором приватного підприємства отримані кошти в сумі 40 тис.грн. віднесені на валові витрати , тим самим занижений оподатковуваний оборот.
В окремих випадках суб'єкти підприємницької діяльності як плату за виконані роботи оформляють бартерні операції. Надалі виконані угоди не знаходять відображення в бухгалиерском обліку, відповідним чином , не враховується і при розрахунку і сплаті податків.
Податкова міліція здійснює аналіз виконаної діяльності : обсяг виконаних робіт; фактичні витрати; сформований на споживчому ринку рівень цін на виконання визначеної діяльності; по автоматизованих обліках і наявній оперативній інформації встановлюються фірми, що використовуються для обналічування коштів .
2. Ухиляння від сплати податків шляхом виконання товарообмінних операцій без відображення їх у бухгалтерському обліку
Суб'єкти підприємницької діяльності з метою ухилення від сплати податків здійснюють товарообмінні операції. Однак зазначена діяльність не має цілком спрямованості у виді бартерних операцій . Вони носять змішаний характер. В одних випадках господарська діяльність проявляється в товарообмінних операціях, а в підсумку всі направлені на одержанні наявних коштів . Облік виконаних операцій не проводиться. При цьому має місце оформлення документів , необхідних для перевезення, збереження, відпустки продукції. Характеристика зазначеної вище діяльності може бути представлена матеріалами однієї кримінальної справи. Схема (дод.Б) :
1. Приватний підприємець здійснював фінансово-господарську діяльність, не сплачував податки і не представляв необхідну фінансову звітність. Фактично ПП проводив господарські операції (товарообмінні) і здійснював розрахунки в наявній грошовій формі.
2. У процесі оперативно-розшукових заходів були встановлені факти постачання нафтопродуктів на адресу приватного підприємця, діяльність якого перевірялася. Збереження нафтопродуктів, за договором збереження, здійснювалося на 3-х нафтобазах.
3. Приватний підприємець поставляв на адресу сільгосппідприємству нафтопродукти, оформляючи документально товарообмінні операції.
4. Сільгосппідприємства відвантажували на адресу частки підприємця цукор і іншу сільгосппродукцію.
5. Поставлена продукція була реалізована за готівку . Грошові засоби бухгалтерським обліком оприбутковані не були. Перевірені фінансово-господарські операції не знаходять відображення в бухгалтерському обліку. Податкова звітність у податкову інспекцію не подавалась.
6-7.Аналіз документів іоперативної інформації дозволив встановити факти постачання нафтопродуктів на адресу частки підприємця і їхнього збереження на 3-х нафтобазах. Наступна їхня реалізація дозволила попередити факти ухилянь від сплати податків і частково відшкодувати причинений державі матеріальний збиток.
Встановити і попередити факти ухилянь від сплати податків сприяв аналіз наступних документів:
1) відвантаження нафтопродуктів на адресу приватного підприємця;
2) розміщення на збереження нафтопродуктів на 3-х нафтобазах;
3) транспортування нафтопродуктів від постачальника на нафтобази й адресу сільгосппідприємств;
4) бартерні операції між приватним підприємцем і сільгосппідприємствами;
5) факти відвантаження цукру й інших сільгоспродуктів на адресу

 
 

Цікаве

Загрузка...