WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Класифікація запахових слідів, які використовуються в криміналістичній одорології - Курсова робота

Класифікація запахових слідів, які використовуються в криміналістичній одорології - Курсова робота

пляшки, пробірки, поліетиленові фляги й інші приналежності.
Практика збирання запахових слідів і наукові дослідження останнього років дозволили розробити нові засоби вилучення запахових слідів за допомогою ворсистих гігроскопічних тканин, фільтрувального чи звичайного папера для письма. Широко використовуються серветки з фланелі, що добре адсорбують молекули запахової речовини, якщо їх поміщати на слід ноги або сидіння автомобіля, стілець. Ведуться експерименти по застосуванню активованої вугільної тканини (АУТ), у деяких відомствах створені комплекти технічних засобів для вилучення і консервації запахових слідів. Разом з тим стандартного комплекту - одорологичної валізи не існує, так само як не існує і поняття "технічні засоби криміналістичної одорологии".
Технічні засоби криміналістичної одорології доцільно розділити на: а) засоби роботи з запаховими слідами на місці події, для виявлення, вивчення і консервування слідів, б) засоби аналітичного лабораторного дослідження. Перші повинні входити в зміст одорологічної валізи, тобто бути засобами для роботи слідчого й оперативного працівника; другі призначаються для експерта й утворять поняття "лабораторна техніка". Хоча такий розподіл умовний, на даному етапі розвитку криміналістичної одорології воно виправдано.
Технічні засоби, що входять в одорологичну валізу, на думку багатьох авторів,повинні включати: а) детектори запаху; б) прилади добору запахових слідів; в) засобу збереження і консервування їх; г) допоміжні приналежності.
Детектори запаху, які можна було б включити в комплект, повинні відрізнятися насамперед портативністю і простотою експлуатації. Вони повинні реагувати вибірково на різні запахові речовини і їхні сполучення, наприклад на запах поту людини. Однак таких приладів у практиці поки немає. Створені дотепер детектори: ПЭГАС, "Пошук-1", трубка Мохова-Шинкаренко, "детектор Бансгаарда" - усі вони реагують тільки на молекули однієї речовини.
Прилади для добору запахових слідів - це медичні і ветеринарні шприци, ін'єкційні голки, серветки з фланелевої тканини, фільтрувальний папір, марлеві тампони, тканина АУТ, поліетиленові й інші пристрої, що володіють властивістю усмоктування
Засоби збереження і консервації - це різні герметично зачинені ємності: скляні банки з металевою кришкою, що загвинчується, судини з притертими пробками, пробірки, поліетиленові кульки. Зберігати джерело запаху можна в будь-якій ємності, що герметично закривається і яку можна легко і багаторазово відкривати для використання запаху в доведенні по кримінальній справі. У цьому плані зарекомендували себе консервні 0,5 і 1 л скляні банки з поліетиленовою або скляною кришкою, що закріплюється спеціальним затиском. Дуже зручні консервні скляні банки з металевою кришкою болгарського виробництва, що загвинчується.
Допоміжні приналежності - це гумові рукавички, пінцети, скальпелі, затиски, дизенфікуючі засоби (спирт), пакувальний матеріал (полиетилен, папір, пластелин, сургуч і т.п.).
Одорологічна валіза включає предмети всіх чотирьох відділів, але кількість їх не повинна збільшувати габарити і вагу комплекту. Тому деякі детектори можуть бути винесені з валізи і використовуватися як самостійні пристрої, наприклад газовий аналізатор для виявлення вибухових і наркотичних речовин, ПЭГАС. Валізу не можна заповнювати ємностями для консервації запаху: у загальному це повинен бути легкий, портативний, роб комплект.
Висновок
В даній роботі викладені поняття із традиційних областей криміналістичних одорологічних досліджень, пов'язаних з виявленням, вилученням, консервацією та використанням одорологічної інформації в розслідуванні злочинів, а також методикою роботи з цими видами інформації.
Перш за все увагу було приділено методичному аспекту, питанням стану та перспективам розвитку криміналістичної одорології, практиктичним питанням використання її рекомендацій в розкритті злочинів.
Застосування одорології в слідчій та розшуковій діяльності органів внутрішніх справ відкриває широкі перспективи її розвитку. Але вже зараз, вона повинна бути взята на озброєння слідчими і розшуковими апаратами органів внутрішніх справ.
Значення консервованих слідів для слідчої та розшукової діяльності важко переоцінити. Запах людини, являється його хімічним підписом він глибоко індивідуальний.Запах людини легко проникає в одежу, взуття, та довго утримується. Використання інформації, яка знаходиться в запахах, дозволяє вдало розслідувати складні злочини, скоєні, як правило, в умовах несподіваності.
Можливість довгострокового зберігання запахів,транспортування їх в любих, навіть самих мінімальних об'ємах, будь - які відстані, безумовно, допомагає набагато ширше використовувати впізнавальну властивість собак - диференціаторів, в тому числі й службово-розшукових собак, при здійсненні слідчих та розшукових міроприємств.
Подальша розробка проблем одорології приведе до можливого особи по запаху та без застосування собак - диференціаторів - шляхом використання спеціальних приборів, розробка принципів дії яких складає компетенцію науки - біоніки, кібернетики та інших галузей знань. Крім того, можливість консервації і тривалого зберігання запахів становить основу для розробки системи одорологічного впізнання. Існування даного виду реєстрації зможе поповнити систему криміналістичних обліків органів внутрішніх справ і тим самим створить умови для більш вдалої боротьби із правопорушеннями.
Метою своєї роботи я ставив якомога ширше розкрити питання криміналістичної одорології, намагався показати її значимість та важливість при розкритті та розслідуванні злочинів.
У цій праці зібрані думки багатьох вчених та фахівців даної галузі, я консолідував їх у єдине ціле і сподіваюсь зміг належним чином висвітлити дане питання.
Список використаної літератури.
1. Конституція України від 28 червня 1996.
2. Кримінально-процесуальний кодекс.
3. П.Д.Биленчук "Методика обнаружения и использования одорологической информации в процессе раскрытия пре ступлений" Киев -1993.
4. В.М. Салтевский "Криминалистическоя одорология" Киев -1976.
5. Г.В.Федоров,Г.В.Дергай "Одорология и ее использование в раскрытии преступлений" Киев -1996.
6. А.Г.Винберг "Криминалогическоя законность" Соц. Законность -1971 №11.
7. В.И. Шиканов,Н.Н. Тарнаев "Запаховые микроследы" Иркутск -1974.
8. А.А. Кириченко "Проблемы судебной одорологии" Киев -1988.
9. В.М. Глибко В.М.Салтевський "Запахові сліди у слідчій практиці"Київ - 1992.
10. Райт Р.Х. "Наука о запахах" Москва -1996.
11. В.И.Старовойтов, В.А. Снетков "Криминалистическое значение запаховой характеристики человека"Москва-1990.
12. Е.Р.Российская "Криминалистическая одорология и ее роль в расследовании и расскртии преступлений" Москва - 1999.

 
 

Цікаве

Загрузка...