WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Класифікація запахових слідів, які використовуються в криміналістичній одорології - Курсова робота

Класифікація запахових слідів, які використовуються в криміналістичній одорології - Курсова робота

адсорбенту. Цю операцію повторюють приблизно через 3 хв послу того, як сткло здобуває температуру навколишнього середовища. Адсорбент із зібраним запахом герметизують. За даними експерименту, він може бути багаторазово використаний для одорологічного дослідження протягом тривалого часу. Для збирання слідів запаху в концентрації, достатній для багаторазового одорологичного дослідження, досить 20-30 мг. висохлої крові чи одного (декількох) волос довжиною 10 см. (13. С.135-140).
При огляді місця події можуть зустрічатися і такі запахоносії, як сліди сперми, слини, виділень з порожнини рота і носа й інших виділень, зв'язаних з фізіологічною діяльністю людини.
Якщо зазначені речовини маються в достатній кількості і частина їхній можна відібрати, то їх переносять на стерильну серветку, поміщаючи останню в чи пробірку чи іншу ємність, що закривається герметично. Ємність опечатують, вміст описують.
Якщо ж речовина матеріал мається в незначній кількості, що не дозволяє вилучити хоча б частину його (у противному випадку слід виявитьсянепридатним для біологічного, хімічного й іншого досліджень), добір запаху виробляється за вищеописаною методикою.
Збирання запаху з предметів і речей постійного контакту з тілом людини.
Предмети і речі, що постійно контактують з тілом людини - одяг, взуття, предмети туалету, а також супутні об'єкти (носова хустка, гребінець) - звичайно несуть на собі запах їхнього власника. Але що може бути кращим адсорбентом виділень людини, чим одяг і взуття, постільна білизна, носова чи хустка гребінець, що просочені пітожировими речовинами, а іноді й іншими виділеннями людини? Ці предмети містять найбільшу кількість запахової речовини. При огляді місця події варто звертати увагу на такі речі, як фуфайки, шапки, кепки, взуття, рукавички, носові хустки, гребінці й ін., що злочинці нерідко втрачають навмисне чи залишають на місці події. Так, злочинець-рецидивіст, роблячи крадіжки з промтоварних магазинів, усякий раз на місці події взував нове взуття, а стару - залишав. Злочин більш року залишалося нерозкритим, тому що, що вилучені з місць події одяг і взуття не використовувалися в одорологичних дослідженнях підозрюваних.
В іншому випадку убивця переодягся в одяг жертви, виявлений у квартирі останнього, а свою залишив на місці події. Однак і в даному випадку одяг злочинця не був підданий одорологичному дослідженню, що також явилося однієї з причин тривалого нерозкриття даного тяжкого злочину.
Маються, тим часом, і позитивні приклади використання зазначених об'єктів-носіїв запаху людини в доведенні. В одному з випадків злочинець викрав з універмагу імпортний одяг, частину з якого надів на себе, свій же - залишив. На місці події знайшли і бірку від викрадених штанів (по сліду пальця руки на ній установили особистість чоловіка). Підозрюваний заперечував причетність до крадіжки, і одорологічне дослідження показало, що на кинутій у магазині одягу мався не його сукупний індивідуальний запах. Пошуки злочинця продовжили. Їм виявився інший чоловік, сукупний індивідуальний запах якого мався, як показала одорологічна експертиза, на кинутому одязі. Були добуті й інші докази провини даної особи. Наслідок також установив, що первинно запідозрений чоловік залишив сліди своїх пальців рук на бирці при огляді штанів в універмазі ще до крадіжки.
На мою думку з виявлених на місці події предметів і речей постійного контакту з тілом людини запах підлягає збиранню в обов'язковому порядку. Справа в тім, що досить часто виявлені на місці події предмети чи речі з ряду причин не можуть бути упаковані і зберігатися тривалий час як джерело одорологичної інформації, а такі предмети і речі, як носова хустка, шарф, записна книжка, ключі від квартири, будучи джерелами доказової інформації, проходять визначені стадії в карному процесі (пред'явлення для впізнання, проведення експертиз і т.д.).
Якщо запах збирається з фуфайки, то найкраще це робити з пройма рукава внутрішньої сторони (тут матеріал містить найбільшу кількість запаху, виділюваного з потом людини) шляхом безпосереднього контакту адсорбенту з запахоносієм.
Збирання запаху з чобіт, черевик, туфель здійснюється в такий спосіб. Серветку-адсорбент поміщають усередину взуття і зверху накривають поліетиленовим пакетом, коробкою, шухлядою для створення мікроклімату, що сприяє більшому випару молекул запаху й адсорбированию їх на серветку.
З постільної білизни, носової хустки, шарфа і тому подібних об'єктів запах вилучається шляхом безпосереднього контакту адсорбенту з запахоносієм або за допомогою пилососа чи пристосування для відкачки повітря по зазначеній вище методиці. Після того як запах зібраний, серветку-адсорбент від'єднують від запахоносія і поміщують у ємність, що герметично закривається, та опечатується.
Збирання запаху з ймовірних об'єктів-носіїв мікросубстанцій наркотиків
При проведенні оперативно-розшукових заходів щодо виявлення осіб, що займаються скупкою, придбанням чи споживанням наркотиків наркотичних речовин, зокрема рослинного походження, можна одержати необхідну інформацію, використовуючи одорологичний метод. У таких випадках збирання запаху наркотиків здійснюється або шляхом накладення адсорбенту на ймовірний запахоносій, або забором повітря за допомогою пилососа ПОЗ - запаху наркотичної речовини, з об'єкта, що був чи міг бути в контакті з наркотичними речовинами, приміром, сумки валізи, у яких виявлені сліди запаху перевезеного наркотику. Якщо дозволяє обсяг чи речовина предмету, то його можна помістити безпосередньо в ємність, що герметично закривається, на визначений час, де запах буде адсорбований на тканину-адсорбент, що після консервації може зберігатися тривалий час. Запахоносії використовуються надалі для виробництва чи експертизи як речовинне джерело доказу.
Збирання слідів запаху з об'єктів, втягнутих у здійснення кишенькових крадіжок
Значну допомогу в проведенні оперативно-розшукових заходів щодо розшуку і викриття осіб, що роблять кишенькові крадіжки, може зробити одорологичний метод. Як правило, ці люди намагаються швидше позбутися предмета крадіжки. Такими предметами є гаманці, портмоне, а також речі, що злочинець помилково прийняв за гаманець (чи інший предмет) із грошима. Вчинивши злочин, кишеньковий злодій прагне зникнути з місця злочину, а будучи затриманий на місці здійснення крадіжки, намагається непомітно для навколишніх викинути чи передати іншій особі украдене. Якийсь час злочинець тримає даний предмет у руці, тим самим залишаючи слід свого запаху.
На практиці дуже важко, а часом неможливо довести ту чи іншій особу, що скоїла крадіжку, чи викинули викрадений предмет, її причетність до даного злочину. На предметах крадіжки (гаманці, портмоне й ін.) не завжди вдається виявити сліди пальців рук. В одних випадках вони не відображаються на поверхні цих предметів внаслідок особливостей матеріалу, з якого виготовлені (велике тиснення,

 
 

Цікаве

Загрузка...