WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Класифікація запахових слідів, які використовуються в криміналістичній одорології - Курсова робота

Класифікація запахових слідів, які використовуються в криміналістичній одорології - Курсова робота

консервуються кожен окремо. Після цього всі отримані дублікати можуть використовуватися в процесі одорологичного дослідження як оригінали.
ІІІ Вилучення та використання запаху людини.
ІІІ.1 Особливості вилучення запаху людини з різних запаханосіїв.
З метою вивчення особливостей збирання запаху в залежності від характеру запахоносія проблемною групою кафедри'' криміналістики Національної академії внутрішніх справ України були проведені відповідні дослідження, Використання результатів цих досліджень і робіт М.В.Кисина, В.И.Старовойтова, К.Т.Сулимова і інших авторів дозволяє нам викласти сутність даних особливостей у такий спосіб.
Збирання слідів запаху з дверної ручки чи інших сферичних поверхонь
Якщо на дверній ручці виявлений слід руки, придатний для його вилучення і подальшої ідентифікації, то спочатку необхідно зібрати з нього запах. Надягши гумові рукавички, пінцетом адсорбентвитягають з ємності, що зберігається. Як адсорбент можуть бути використані стерильні фланелеві серветки, АУТ, а також серветки марлеві стерильні, котрі накладаються на слід, тобто на ручку дверей, де виявлений слід руки. Зверху адсорбент накривається вивернутим наполовину поліетиленовим мішком, що притискається до дверей, а по краях прикріплюється клейкою стрічкою чи лейкопластиром (для створення усередині мішка мікроклімату, що збільшує випар молекул запаху на адсорбуєму тканину).
Час контакту між адсорбентом (уніфікованим запахоносієм) і первинним запахоносієм - від 30 хв. і більш, у залежності від того, скільки часу пройшло з моменту утворення сліду. Якщо ж слід непридатний для дактилоскопічного дослідження (змазаний, нечітко виражені папіллярні візерунки, є інші зміни), то в даному випадку виробляється збирання тільки запаху. В даний час поширені круглі дверні ручки, на які можна накласти адсорбент і закріпити його зверху і знизу затисками. При цьому більш ефективно здійснити збирання молекул запаху за допомогою пилососа чи спеціального вакуумного пристосування.
Після того як запах зібраний на серветку-адсорбент, останню за допомогою пінцета обережно знімають з ручки дверей і поміщають у ємності для консервування зібраного запаху, ємність герметично закривається, упаковується. До неї прикріплюється бірка з описом (де, коли, ким, з якого сліду зроблене збирання запаху, яким образом - шляхом безпосереднього адсорбування на адсорбент чи із застосуванням пилососа). Слідчий (або інша особа), а також поняті ставлять на бирці свої підписи.
Збирання запаху зі слідів руки чи ноги, залишених на землі, піску й інших сипучих поверхнях
При виявленні слідів пальців рук, що придатні для наступної ідентифікації, спочатку, як уже відзначалося, необхідно зібрати запах, а потім уже вилучати сам предмет, на якому присутній пальцевий слід, чи перенести останній на дактилоскопічну плівку. Експериментами встановлено, що слід руки, оброблений порошком відновленого заліза і вилучений на дактилоскопічну плівку, не придатний для наступної роботи з ним як із джерелом одорологичної інформації.
Так, були проведені експериментальні дослідження зі слідами пальців рук давниною 6 годин, що були оброблені порошком відновленого заліза і вилучені на дактилоплівку. Виявилося, що одорологичні дослідження стартового запаху, що перевіряється, зібраного в процесі 120-хвилинного контакту адсорбенту з цими слідами пальців рук, позитивних результатів не дало. Тому запах зі слідів пальців рук, та з інших слідів шкірного покриву людини, повинний збиратися до обробки їх порошком відновленого заліза.
Збирання молекул запаху зі сліду, залишеного на сипучих поверхнях, найкраще робити за допомогою серветки-адсорбенту шляхом безпосереднього контакту зі слідом, оскільки при використанні пилососа чи приладу для забору повітря на серветку-адсорбент (разом з молекулами запаху) будуть з потоком повітря нашаровуватися мікросубстанції даної речовини (гіпсу, борошна, і т.д.). Серветку-адсорбент пінцетом витягають з ємності, у якій вона зберігалася, і в розгорнутому виді накладають на слід, а зверху поміщають алюмінієву фольгу чи поліетиленовий мішок (плівку), притискаючи вантажем. Після необхідного контакту адсорбент пінцетом переносять у ємність для консервування; ємність закріплюють, опечатують, а її вміст описують.
Якщо збирання запаху здійснюється за допомогою пилососа чи спеціального пристосування для цієї мети, то до серветки-адсорбенту необхідно по краях прикріпити затиски, для того щоб при прокачуванні потік повітря не піднімав серветку (можна підтримувати її пінцетом). Усе це робитьсяз метою не внести змін у слід.
При роботі зі слідами запаху на відкритій місцевості варто враховувати метеорологічні умови (вітер, туман, сніг, дощ), що впливають на летючість і розчинність слідів запаху.
Збирання слідів запаху в квартирі чи в іншому закритому приміщенні.
При розкритті злочинів, пов'язаних із проникненням у житло чи інше приміщення громадян (крадіжка, грабіж, розбій і ін.), що тримають у квартирі собак, вилучаючи сліди злочинця, потрібно мати на увазі, що у відібраних слідах запаху людини можуть міститися і, як правило, переважати молекули запаху собаки, оскільки запах полового аттрактанта собаки здатний придушувати його. У такому випадку вибірка може привести до негативного результату. Приміром, у літературі описаний випадок, коли професійний злодій, перш ніж зробити чергове пограбування будинку, охоронюваного собакою, навмисно якийсь час тримав поруч свого собаку, поки його одяг не просочився запахом тварини. Це дозволяло йому безперешкодно вчинити злочин: сторожові пси при його наближенні ігнорували свої "службові" обов'язки і не реагували на запах незнайомої людини.
Збирання запаху з дрібних об'єктів і мікрооб'єктів
Немаловажне значення мають і такі запахоносії, як різні дрібні предмети, що належать особі, що перевіряється, і мікросубстанції тіла людини, приміром, мікрочастинки єпідерміса з долонної поверхні руки, відламана частина нігтя, що випали або вирване волосся і ін.
При виявленні запахоносіїв у виді часток, що безпосередньо відокремилися від людського організму чи його одягу, їх необхідно описати в протоколі, а також сфотографувати місце виявлення або сам об'єкт (якщо це можливо), а потім пінцетом помістити його в скляну ємність (пробірку, банку з притертою пробкою). Якщо це зробити неможливо, від джерела запаху відбирають зразок запаху і консервують його. Для цього досить, наприклад, шматочок зрізаного нігтя або шкіри опустити в пробірку з декількома стерильними шматочками фланелевої тканини і залишити її герметично закупореною на якийсь час (до доби). Молекули запаху будуть адсорбуватись на шматочку тканини й у такий спосіб фіксуватися. Потім відокремлені від тіла людини частки можна витягти, використовуючи їх для біологічного дослідження, шматочки тканини що залишилися ж у пробірці варто зберігати для одорологичних цілей.
Особливу обережність потрібно

 
 

Цікаве

Загрузка...