WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Злочини проти власності - Реферат

Злочини проти власності - Реферат

визначаються: спеціальним режимом дня та системою навчальної та виховної роботи, постійним наглядом і контролем, виключенням можливості вільного виходу за межі території.
До спецучилищ направляються правопорушники у віці від 14 до 18 років. Території таких навчальних закладів огороджені, контролюються службою режиму.
Неповнолітні притягаються до адміністративної відповідальності з 16 років:
дрібне хуліганство -ст.173 КУпАП
пияцтво -ст.178 КУпАП
За неналежне виховання неповнолітніх дітей батьки притягаються до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за ст.І64 КУпАП.
Адміністративні матеріали по неповнолітніх розглядаються в судовому порядку.
Сьогодні однією з гострих проблем у державі є протидія правоохоронних органів криміногенному впливу злочинного елементу на неповнолітніх. Відмічається стійка тенденція "омолодження" злочинності (кожен п'ятий злочин вчиняється підлітками у віці до 14 років). Все частіше цю категорію неповнолітніх дорослі використовують для вчинення тяжких злочинів тому, що такі підлітки не будуть, за чинним законодавством, нести кримінальної відповідальності. Майже кожен другий злочин вчиняється підлітками у групі, все частіше з особливою жорстокістю і цинізмом.
Сучасна загально кризова ситуація в значній мірі деформує формування сприятливого морального середовища для виховання дітей і молоді. Неблагополучне побутове оточення, важке матеріальне становище сімей впливає на погіршення криміногенної ситуації серед молоді. Швидко зростає кількість підлітків, які не вчаться і не працюють. Все це призводить до протиправних вчинків, які виходять за межі моральних і правових норм.
Аналіз статистичних даних показує, що серед злочинів та правопорушень серед неповнолітніх найбільш поширеними є крадіжки особистого, державного або, громадського майна, транспортних засобів, пограбування, тобто злочини, що здійснюються на економічному ґрунті. Такі правопорушення складають/близько 80% від їхньої загальної кількості.
У відповідності ст.22 Кримінального кодексу України, до кримінальної відповідальності підлягають особи, яки до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років.
Особи, що вчинили злочини у віці від чотирнадцяти до шістнадцяти років підлягають кримінальній відповідальності за умисне вбивство /ст..115-117/ посягання на життя державного чи громадського діяча, працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку присяжного у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною з наданням правової допомоги, представника іноземної держави /ст..112,348, 379, 400, 443/, умисне тяжке тілесне ушкодження /ст121, частина третя ст. 345, 346, 350, 377, 398/, диверсію /ст..113/, бандитизм /ст.257/, терористичний акт /ст.258/, захоплення заручників, /ст..147 і 349/, зґвалтування /ст..152/, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом /ст..153/, крадіжку /ст..185, частина третя ст..262, 308/, вимагання /ст..189, 262, 308/, умисне знищення або пошкодження майна /частина друга ст..194, 327, 352, 378/ пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів /ст..277/, угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна /ст..278/, незаконне заволодіння транспортним засобом /ст..289/, хуліганство /ст..296/.
В новому Кримінальному Кодексі введено окремий розділ XV - "Особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх". До особи яка вчинила у віці до 18 років, що не становить великої суспільної небезпеки, якщо буде визнано, що її виправлення можливе без застосування кримінального покарання, а також до особи, яка до виповнення віку, з якого можлива кримінальна відповідальність вчинила суспільно-небезпечне діяння передбачені Кримінальним Кодексом, суд може застосовувати примусові заходи виховного характеру.
Детальніше зупинимося на найбільш характерних випадках злочинів, що скоюють неповнолітні та покаранням за них:
Злочини проти життя та здоров'я особи
Ст.115 Умисне вбивство тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людини: двох або більше осіб, малолітньої дитини або жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності, заручника, вчинене з особливою жорстокістю, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб, з корисливих мотивів, з хуліганських мотивів, особі чи її близького родича у зв'язку з виконанням цією особою службового або громадського обов'язку, з метою приховати інший злочин, поєднане з зґвалтуванням або насильницьким задоволенням статевої пристрасті неприродним способом, вчинене на замовлення, вчинене за попередньою змовою групою осіб, - карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.
Ст.117 Умисне вбивство матір'ю своєї новонародженої дитини під час пологів або відразу після пологів карається обмеженням волі на строк до п'яти років.
Ст.121 КК України Умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, психічну хворобу або інший розлад здоров'я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину, або переривання вагітності чи непоправне знівечення об на строк від п'яти до восьми роківза вчинене способом, що має характер особливого мучення або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого, вчинене на замовлення або спричинило смерть потерпілого, - карається позбавленням волі строком від семи до десяти років.
ст.І22 Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених ст.121 ККУ, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров'я або значну втрату працездатності менш як на одну третину, - карається виправними роботами на строк до 2-х років або обмеженням волі до трьох років, ті самі дії, вчинені з метою залякування потерпілого або його родичів чи примусу до певних дій, - карається позбавленням волі від трьох до п'яти років.
Ст.125 Умисне легке тілесне ушкодження, - карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк 200 годин або виправними роботами на строк до одного року, якщо умисне легке тілесне ушкодження спричинило короткочасний розлад здоров'я або незначну втрату працездатності, - карається громадськими роботами від 150 до 200 годин або виправними роботами до 1-го року, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі до 2-х років.
Ст.126 Побої і мордування - це умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень, - карається штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до 200 годин, або виправними роботами на строк до одного року. Ті самі дії, що мають характер мордування, вчинені групою осіб, або з метою залякування потерпілого чи його близьких, - карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий термін.
Ст.127 Катування, тобто умисне заподіяння сильного фізичного болю або фізичного чи морального страждання шляхом нанесення побоїв, мучення або інших насильницьких цій з метою спонукати потерпілого або іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі, - карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
Ст.І52 Зґвалтування, тобто статеві зносини із застосуванням фізичного насильства, погрози його застосування або з використанням безпорадного стану потерпілої особи, - карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років. Зґвалтування, вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітньої або неповнолітнього, - карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років, зґвалтування, що спричинило особливо тяжкі наслідки, а також зґвалтування малолітньої або малолітнього, - карається позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років.
Ст.156 Розбещення неповнолітніх: вчинення розпусних дій щодо особи, яка досягла шістнадцятирічного віку, - карається арештом на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до п'яти років, ті самі дії, вчинені щодо малолітньої особи або батьком, матір'ю або особою, що їх замінює, - карається обмеженням волі на строк до трьох років.

 
 

Цікаве

Загрузка...