WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Злочини проти власності - Реферат

Злочини проти власності - Реферат


РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВЛАСНОСТІ
Ст.185 Крадіжка. Таємне викрадення чужого майна карається штрафом до п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами строком до двох років або позбавлення волі на строк до трьох років. Крадіжка вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, - карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий термін.
Крадіжка поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, - карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.
Крадіжка вчинена у великих розмірах, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.
Крадіжка ,вчинена ь особливо великих розмірах або організованою групою, - карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.
Ст.186 Грабіж. Відкрите викрадення чужого майна, - карається штрафом до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до чотирьох років. Грабіж поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або погрозою застосування такого насильства, або вчинений повторно, або з попередньою змовою осіб, - карається позбавленням волі на строк від чотирьох до шести років.
Грабіж, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або завдав значної шкоди потерпілому, - карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.
Грабіж вчинений у великих розмірах, - карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.
Грабіж вчинений у особливо великих розмірах або організованою групою осіб, карається позбавленням волі на строк від восьми до тринадцяти років з конфіскацією майна
СТ.187 Розбій. Напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства, - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
Розбій, поєднаний з проникненням в житло, інше приміщення чи сховище, - карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.
Ст.189 Вимагання - вимога передачі майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці /вимагання/, - карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той мами й строк.
Вимагання ,вчинене повторно, або з попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища, або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або з пошкодженням чи знищенням майна, - карається позбавленням волі від трьох до семи років.
Вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, або вчинене організованою групою, або поєднане із заподіянням тяжкого тілесного ушкодження, - карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.
ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ ТА МОРАЛІ
Ст.296 Хуліганство. Тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі до трьох років.
Ті самі дії, вчинені групою осіб, - караються позбавленням волі до п'яти років.
Хуліганство, вчинене раніше судимою особою за хуліганство, чи пов'язане з опором працівникам влади або представникам громадськості, який виконує обов'язки, пов'язані з охороною громадського порядку, чи іншим громадянам, які припиняли хуліганські дії, - карається позбавленням волі на строк до п'яти років.
Хуліганські дії, вчинені з застосуванням вогнепальної зброї або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, - карається позбавленням волі від трьох до семи років.
Суд призначає покарання в межах встановлених статтею закону, яка передбачає відповідальність за вчинений злочин. При призначенні покарання суд, керуючись правосвідомістю, враховує характер і ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, особу винного І обставини справи умови його життя та та виховання, вплив дорослих, обставини, що пом'якшують або обтягують вину неповнолітнього.
В даний час згідно Кримінального Кодексу до неповнолітнього, визнаного винним у вчинені злочину, судом можуть бути застосовані такі основні види покарань:
І/штраф,
2/громадські роботи,
З/виправні роботи,
4/арешт,
5/позбавлення волі на певний термін.
Неповнолітній, який вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості може бути звільнений від покарання, якщо буде визнано, що внаслідок щирого розкаяння та подальшої бездоганної поведінки він на момент постановляння вироку не потребує застосування покарання.
У цьому разі суд застосовує до неповнолітнього такі примусові заходи виховного характеру
1/застереження,
2/обмеження дозвілля 1 встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього,
3/передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх заміняють чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання,
4/ покладення на неповнолітнього, який досяг п'ятнадцятирічного віку і має майно, кошту або заробіток, обов'язку відшкодування заподіяних майнових збитків,
5/направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей та підлітків до його виправлення, але на строк, що не перевищує трьох років. Умови перебування в цих установах неповнолітніх та порядок їх залишення визначаються законом.
Контроль за виконанням засудженими громадських, виправних робіт та іспитового терміну здійснюється відділом департаменту з питань виконання покарань, які відають покараннями, що не пов'язані з позбавленням волі, а також кримінальна міліція в справах неповнолітніх.
Кримінальна міліція у справах неповнолітніх здійснює заходи з профілактики правопорушень І боротьби зі злочинністю серед осіб, які не досягли І8-річнрго віку, і є самостійним підрозділом у складі кримінальної міліції органів внутрішніх справ.
ЗАВДАННЯ КМСН:
1.Проводити роботу щодо запобігання правопорушень неповнолітніми.
2.Виявляти,розкривати злочини, вживати з ціню метою оперативно - розшукових та профілактичних заходів.
3.Розглядати в/межах своєї компетенції заяви та повідомлення про правопорушення, вчинені неповнолітніми.
4.Розшукувати неповнолітніх, які залишили сім'ї, навчально-виховні заклади, спеціальні установи длянеповнолітніх.
5.Виявляти дорослих осіб, які втягують неповнолітніх у злочинну діяльність, проституцію, пияцтво, наркоманію, жебрацтво.
Покарання у виді позбавлення волі особам, які не досягли до вчинення злочину 18-річного віку, не може бути призначене на строк більше десяти років, а за особливо тяжкі злочини, поєднані з умисним позбавленням життя людини.
Відбувають неповнолітні покарання у виховно-трудових колоніях, а по досягненню LB- років переводяться в ВТК для дорослих.
Режими заключення можуть бути звичайний, посилений або суворий режим /різний контроль, зменшення посилок, переписки, менша калорійність їжі, суворіші покарання/.
Неповнолітні також можуть бути доставлені в приймальник - розподільник для неповнолітніх у віці від 11 до 18 років за:
1. Вчинення правопорушення до досягнення віку з якого наступає кримінальна відповідальність.
2. За самовільне залишення спеціального навчального закладу.
Для неповнолітніх, які вчинили більш серйозні злочини з числа тих, що ну становлять великої суспільної небезпеки, та більш серйозні суспільно - небезпечні діяння, за які неповнолітній не може нести кримінальної відповідальності у зв'язку з недосягненням певного віку застосовуються такі заходи, як направлення до спеціальної навчально-виховної установи для дітей та підлітків закритого типу /спецшколи, спец училища/ - школи та професійні училища соціальної реабілітації. Направляються за рішенням суду.
До спецшкол направляються неповнолітні правопорушники віком від 11 до 14 років і перебувають там до виправлення. Особливості умов виховання

 
 

Цікаве

Загрузка...