WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Злочин у кримінальному праві - Курсова робота

Злочин у кримінальному праві - Курсова робота

місць позбавлення волі або з під охорони при обтяжуючих обставинах (ст. 183 ч. 2); створення не передбачених законодавством військових або інших військових формувань або груп ( ст. 1876 ); посягання на життя працівника міліції або народного дружинника (ст. 1901); злісне або особо злісне хуліганство ( ст. 206 ч. 2 і 3); угон або захоплення залізничного потягу, повітряного, морського або річкового судна (ст. 2172 ); блокування транспортних комунікацій (ст. 2173 ч. 3); розкрадання вогнестрільної зброї, бойових припасів або зривчатих речовин ( ст. 223); розкрадання радіоактивних матеріалів (ст. 2283 ); розкрадання наркотичних засобів або психотропних речовин при обтяжуючих обставинах (ст. 2292 ч. 2 і 3), а також збут або скоєння з метою збуту краденого, незаконна розробка, виготовлення, придбання, зберігання, перевозка або пересилка таких речовин або засобів (ст. 2291 і 2292); посіви або вирощування снодійного маку чи коноплі при обтяжуючих обставинах ( ст. 2293 ч.2); організація або утримання притону для вживання чи виготовлення наркотичних засобів або психотропних речовин при обтяжуючих обставинах (ст. 2294 ч. 2); використання засобів, отриманих від незаконного оберту наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів при обтяжуючих обставинах (ст. 22912 ч. 2); незаконне введення в організм наркотичних засобів або психотропних речовин при обтяжуючих обставинах (ст. 22915 ч. 2 і 3); розкрадання, незаконне виготовлення, придбання, зберігання, передача чи продаж іншим особам обладнання, яке призначене для виготовлення наркотичних засобів або психотропних речовин при обтяжуючих обставинах (ст. 22917 ч. 2 і 3); розкрадання прекурсорів при обтяжуючих обставинах (ст. 22919 ч. 2 і 3); незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевозка або пересилка прекурсорів при обтяжуючих обставинах (ст. 22920 ч. 2 і 3); непокора при обтяжуючих обставинах (ст. 232 пункти "б" і "в"); опір начальнику або примушення його до порушень службових обов'язків (ст. 234); насильницькі дії по відношенню до начальника (ст. 236); порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями при обтяжуючих обставинах (ст. 238 пункти "б" і "в"); дезертирство (ст. 241); навмисне знищення або пошкодження військового майна при обтяжуючих обставинах ( ст. 245 пункти "б" і "в"); порушення правил несення бойового чергування при обтяжуючих обставинах (ст. 251 пункти "в" і "г"); зловживння військової посадової особи владою або службовим положенням, перевищення військовою посадовою особою влади або службових повноважень, бездіяльність військової влади при обтяжуючих обставинах (ст. 254 пункти "б" і "в", ст. 2542 пункти "б", "в" і "г", ст. 2543 пункти "б" і "в"). 1
Віднесення злочинів до групи тяжких має і практичне значення. Так, за вироком суду особа, засуджена за тяжкий злочин, може бути позбавлена військового чи спеціального звання (ст. 37 КК).
У деяких випадках віднесення злочинів до тяжких змінює кваліфікацію діяння. Наприклад, за ч.2 ст.69 КК України, тобто за дії, що дезорганізовують роботу виправно-трудових установ, може бути притягнута особа, засуджена за тяжкий злочин. Кваліфікуючою ознакою злочину, передбаченого ч.3 ст. 125 КК (наклеп), буде те, що цей наклеп поєднаний із звинуваченням у тяжкому злочині.
Засудження особи за тяжкий злочин тягне за собою призначення і відповідного режиму утримання у ВТУ. Так, (повнолітні чоловічої статі, вперше засуджені до позбавлення волі на строк не більше 3 років за тяжкі злочини, відбувають покарання у виправно трудових колоніях загального режиму.Особи, які засуджені вперше до позбавлення волі настрок більше 3 років за тяжкі і особливо тяжкі злочини, відбувають покарання у колоніях посиленого режиму, а засуджені за особливо небезпечні злочини проти держави незалежно від строку позбавлення волі і колишньої судимості відбувають покарання у виправно-трудовій колонії суворого режиму (ст. 25 КК України).
Особам, засудженим за тяжкі і осбливо тяжкі злочини, може бути призначене відбування позбавлення волі у тюрмі всього строку покарання, чи частину його.
У ст. 51 КК України говориться про діяння з ознаками злочину, що не становить великої суспільної небезпеки. Аналіз цієї статті дає підстави вважати, що ці діяння не завдвють значної шкоди суспільним відносинам, не тягнуть за собою в конкретних випадках тяжких наслідків. При зазначених умовах особи, які скоїли діяння, що мають ознаки такого злочину, можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності з притягненням до адміністративної відповідальності чи матеріали про них можуть бути передані на розгляд товаристського суду, на поруки трудового колективу, у комісії у справах неповнолітніх.
Згідно з ч. 3 ст. 10КК України до особи, яка у віці до 18 років вчинила злочин, що не становить великої суспільної небезпеки, суд може застосувати передбачені ст. 11 КК України примусові засоби виховного характеру.
У Кримінальному кодексі України є певна кількість злочинів, які за ступенем суспільної небезпеки посідають проміжне місце між тяжкими і тими, що не мають великої суспільної небезпеки. У літературі і судовій практиці вони називаються менш тяжкими. До цієї групи можуть бути віднесені, наприклад, злочини, передбачені ст. 95-98 КК.
ВИСНОВОК
Опрацювавши дану тему я визначила, що у Кримінальному праві склад злочину розглядається як загальна підстава кримінальної відповідальності. Склад злочину є підставою для крисінальної відповідальності не лише тоді, коли скоєно злочин, а й при замаху на злочин і при співучасті у злочині.
Склад злочину ще розглядається, як юридична формула, необхідна для кваліфікації злочинів. Склад злочину є інструментом пізнання конкретних ознак окремих злочинів.
Я прийшла до висновку, що злочини можна поділити на вдповідні види за певною системою. Кримінальний кодекс України від 28.12.1960 р. Не дає чіткої класифікації злочинів. У ст. 7-1 КК України наведено перелік тяжких хзлочинів. У ст.24, 25 КК України вживається поняття особливо тяжкого злочину, а у ст. 10, 51 КК України - пончття злочину, що не становить великої суспільної небезпеки, або діяння, що містять ознаки злочину, який не становить великої суспільної небезпеки. Класифікація злочинів грунтується на характері та ступені їхньої суспільної небезпеки.
У теорії кримінального права більшість юристів поділяють злочини на такі групи: 1) злочини, які нестановлять великої суспільної небезпеки; 2) злочини середньої тяжкості; 3) тяжкі злочини; 4) особливо тяжкі злочини.
До злочинів, які не становлять великої суспільної небезпеки, належать умисний злочин, за який за законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більш як 2 роки або м'якше покарання, а також необережний злочин, за який за законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше 2 років або інше м'якше покарання. До злочину середньої тяжкості належать умисний злочин, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на стро більш як 5 років, а також необережний злочин, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення

 
 

Цікаве

Загрузка...