WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Дисциплінарна відповідальність адвоката та припинення адвокатської діяльності. - Реферат

Дисциплінарна відповідальність адвоката та припинення адвокатської діяльності. - Реферат

години з моменту затримання; б) у справах про суспільно небезпечні діяння, вчинені особами у стані неосудності, а також про злочини осіб, які захворіли на душевну хворобу після вчинення злочину, - з моменту отримання доказів про душевне захворювання особи; в) у справах про суспільно небезпечні діяння, вчинені неповнолітніми, які не досягли віку, з якого можлива кримінальна відповідальність, - з моменту ознайомлення неповнолітнього та його батьків або осіб, що їх замінюють, з постанови про закриття справи і з матеріалами справи, а в разі поміщення неповнолітнього до приймальника - розподільника - не пізніше 24 годин з моменту поміщення.
Повноваження адвоката на участь у справі повинно бути підтверджено відповідним свідоцтвом, а також ордером про наявність угоди чи доручення на участь у справі.
Беручи участь у справі, адвокат може сприяти слідчим органам і судові у встановленні лише тих обставин, що виправдовують підзахисного, пом'якшують або виключають його кримінальну відповідальність.
Адвокат не підмінює підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, а діє поряд з ними.
Навіть якщо підзахисний визнає себе винним у вчиненні інкримінованого злочину, адвокат має право, за наявністю для цього підстав відстоювати перед слідчим його невинність чи меншу винність. Коли ж він заперечує свою вину, а адвокат переконаний у його винності, то розбіжність позицій підзахисного і захисника в даному випадку недопустима. У цьому випадку, адвокат не вправі діяти за своїми внутрішніми переконаннями, бо він фактично стає своєрідним обвинувачем. Позиція адвоката, яка призведе або може призвести до погіршення процесуального стану підзахисного, не може бути.
Процесуальна самостійність адвоката не виключає необхідність узгодження з підзахисним лінії захисту в цілому і позиції в окремих процесуальних питаннях. Адвокат повинен інформувати його про тактичні прийоми, які має намір застосувати, роз'яснити їх суть, щоб їх застосування не було несподіванкою для обвинуваченого і не викликало з його боку негативної реакції.
З моменту допущення до участі у справі адвокат наділений такою сукупністю прав, яка дозволяє йому успішно здійснювати функцію захисту у справі. Зокрема, він вправі: до першого допиту підозрюваного чи обвинуваченого мати з ним побачення віч-на-віч, а після першого допиту - без обмеження їх кількості і тривалості; мати побачення з засудженим і особою, до якої застосовано примусові заходи медичного характеру; бути присутнім при допитах підозрюваного і обвинуваченого, а також при провадженні інших слідчих дій; ознайомлюватися з матеріалами, якими обґрунтовується затримання підозрюваного чи обрання запобіжного заходу або пред'явлення обвинувачення, а після закінчення попереднього розслідування з усіма матеріалами справи; виписувати з матеріалів справи необхідні відомості; брати участь у судовому розгляді та інші (Додаток 1).
Один із складових елементів захисту є бесіди адвоката з обвинуваченим, під час яких йому даються консультації з правових питань, намічається правова позиція, з'ясовуються обставини, що сприяють захисту, оцінюються докази, зібрані на підтвердження обвинувачення, аналізуються доводи, які обвинувачений наводить на їх спростування.
В ході ознайомлення з матеріалами справи зіставляються і аналізуються докази, формуються окремі елементи правової позиції адвоката, намічаються питання, які необхідно з'ясувати у підзахисного і при провадженні слідчих і судових дій.
Дані попереднього слідства, які стали відомі адвокату у зв'язку з виконанням ним професійних обов'язків можуть бути розголошені тільки з дозволу слідчого або прокурора.
Адвокат не праві здійснювати слідчі дії по збиранню і перевірці доказів, бо це є виключною компетенцією слідчих органів, прокурора, судді і суду. Але він має право збирати відомості про факти, які можуть бути використані як докази в кримінальних та інших справах.
Ці документи, а також предмети, що можуть мати значення для справи як речові докази, адвокат вправі подати слідчим органам, прокурору, судді і суду, які, приєднавши до кримінальної справи, використовують їх як джерела доказів.
Адвокат має право заявляти клопотання. З їх допомогою він доводить до відома слідчого, прокурора і суду свою думку про доведеність обвинувачення, обґрунтованість кваліфікації, доцільність прийнятих конкретних процесуальних рішень, сприяє збиранню, перевірці і оцінці доказів. Клопотання адвоката - це письмове або усне офіційне його звернення до осіб, які уповноважені здійснювати кримінально - процесуальну діяльність по доказуванні і приймати рішення по справі, не спрямоване на захист і прав законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого, підсудного (Додаток 2).
В клопотаннях адвоката можуть ставитися питання про витребування і приєднання до справи документів і предметів про виклик нових свідків, проведення допитів, очних ставок тощо.
Адвокат вправі заявляти відвід слідчому, особі, що проводить дізнання, прокурору, судді, громадському обвинувачу, перекладачу, експерту, спеціалісту у випадках передбачених КПК України.
Адвокат може оскаржити будь-які дії і рішення слідчих органів, прокурора, суду, судді, які, на його думку, завдають шкоди законним інтересам підозрюваного, обвинуваченого, підсудного.
Позиція адвоката, тобто його думка з питань вини і відповідальності підсудного визначається протягом усього судового розгляду, але остаточно формулюється і доводиться до відома суду та учасників судового розгляду лише в його промові під час судових дебатів.
За своєю структурою захисна промова адвоката може складатися з таких частин: вступної, викладу фактичних обставин справи аналізу і оцінки доказів, характеристики особистості підсудного і при необхідності - потерпілого, аналізу причин злочину та умов, які сприяли його вчиненню, міркування з приводу міри і виду покарання, цивільного позову і, нарешті, заключної.
Після закінчення промов учасників судових дебатів, вони мають право обмінятися репліками. Право останньої репліки належить захисникові.
В своїй репліці адвокат коротко в стислій і коректній формі може звернути увагу суду на перекручення фактів, позиції захисту, на домисли та принципово неправильні судження.
Адвокат вправі оскаржити в касаційному порядку вирок будь-якого суду, крім Верховного Суду України, бо він набирає чинності негайно після його проголошення.
Касаційне оскарження вироку є обов'язком адвоката, який здійснював захист в суді першої інстанції, якщо він вважає вирок неправильним і таку думку поділяє підзахисний.
Оскільки питання про касаційне оскарження вироку вирішується засудженим, адвокат не повинен подавати касаційну скаргу всупереч бажанню свого підзахисного.
На вирок, що набрав законної сили, адвокат при згоді засудженого може подати наглядну скаргу.
За клопотанням засудженого адвокат викликається в засіданні суду, що вирішує питання, пов'язані з виконанням вироку, де заслуховуються його пояснення.

 
 

Цікаве

Загрузка...