WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Дисциплінарна відповідальність адвоката та припинення адвокатської діяльності. - Реферат

Дисциплінарна відповідальність адвоката та припинення адвокатської діяльності. - Реферат


РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Дисциплінарна відповідальність адвоката та припинення адвокатської діяльності.
За порушення вимог Закону України "Про адвокатуру", інших актів законодавства України, Присяги адвоката України до адвоката можуть бути застосовані дисциплінарні стягнення.
Дисциплінарне провадження проти адвоката здійснюється дисциплінарною палатою.
До адвоката можуть бути застосовані такі дисциплінарні стягнення:
- попередження;
- зупинення на строк до одного року дії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та його анулювання.
При накладенні стягнення враховуються: характер порушення та його наслідки, серйозність проступку, особа адвоката, ступінь його вини.
Адвокат може бути підданий дисциплінарному стягненню не пізніше одного місяця від дня виявлення проступку. Воно не може бути накладено пізніше шести місяців від дня його вчинення.
Право порушити дисциплінарне провадження належить голові дисциплінарної палати, який попередньо розглядає матеріали, що стосуються підстав притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності, знайомить його з їх змістом і вимагає від нього письмового пояснення. До початку розгляду справи може провадитись додаткова перевірка підстав притягнення, яку голова доручає одному з членів дисциплінарної палати.
Дисциплінарна справа має бути розглянута у місячний строк. Під час її розгляду участь адвоката обов'язкова. Під час засідання він вправі в будь-який момент заявити клопотання і давати додаткові пояснення. За розсудом дисциплінарної палати можуть бути заслухані інші особи, запрошені з ініціативи як адвоката, так і палати, оголошені документи, що є в справі, а також додатково подані матеріали.
Якщо адвоката протягом року від дня накладення на нього дисциплінарного стягнення не буде піддано новому, він вважається таким, що не піддавався заходу впливу.
Через шість місяців від дня накладення стягнення дисциплінарна палата може зняти його достроково при бездоганній поведінці адвоката і сумлінному ставленні до виконання обов'язків.
Адвокатська діяльність може бути припинена рішенням дисциплінарної палати, а видане свідоцтво анульоване у випадках:
- засудження адвоката за вчинення злочину - після набрання вироком законної сили;
- обмеження судом дієздатності або визнання адвоката недієздатним;
- втрати громадянства України;
- грубого порушення Закону України "Про адвокатуру" та інших актів законодавства України, які регулюють діяльність адвокатури, Присяги адвоката України.
Розділ 4
Участь адвоката у кримінальному процесі.
Конституційні принципи забезпечення підозрюваному, обвинуваченому, підсудному права на захист і презумпції не винуватості є важливою гарантією об'єктивного розслідування і судового розгляду справи та запобіганню притягнення до відповідальності невинних осіб.
Для забезпечення права на захист від обвинувачення в Україні діє адвокатура.
Функція захисту виникає одночасно з функцією обвинувачення і здійснюється паралельно з нею на всіх етапах руху кримінальної справи, поки існує обвинувачення.
Забезпечення підозрюваному, обвинуваченому права на захист полягає в тому, що закон: наділяє їх як учасників процесу такою сукупністю процесуальних прав, використання яких дозволяє їм особисто захищатися від підозри чи обвинувачення у вчинені злочину; надає право скористатися юридичною допомогою захисника, яким може бути адвокат; покладає на особу, яка проводить дізнання, слідчого, прокурора, суддю обов'язок до першого допиту підозрюваного, обвинуваченого, підсудного роз'яснити їм право мати захисника під розписку.
Найбільш ефективним засобом забезпечення підозрюваному, обвинуваченому, підсудному права на захист є участь захисника у кримінальному процесі, оскільки через юридичну необізнаність, а також психологічний шок, стан пригніченості, викликані фактом затримання, пред'явленням обвинувачення і засудження, вони не спроможні самі повністю реалізувати свої процесуальні права, особливо тоді, коли перебувають під вартою. Для надання юридичної допомоги, психологічної підтримки їм необхідно звернутися до сторонньої особи, незалежної від слідчих органів, прокурора, суду, який би вони повністю довіряли і могли б з нею радитись і спілкуватись на засадах довірительства, конфіденційності.
Закон визначає участь захисника при провадженні дізнання, попереднього слідства і в розгляді кримінальної справи в суді першої інстанції обов'язкової, крім випадків добровільної відмови підозрюваного, обвинуваченого і підсудного від захисника (ст.45 КПК), причому є випадки, коли добровільна відмова від захисника не може бути прийнята (ч.3 ст.46 КПК).
Закон передбачає участь захисника у справі за угодою і за призначенням.
Захисник за угодою запрошується підозрюваним, обвинуваченим, підсудним, чи його законними представниками, родичами чи іншими особами за його дорученням чи на його прохання.
Кожний вільний у виборі захисника.
Захисник за призначенням (адвокат) залучається до участі у справі особою, яка проводить дізнання, слідчим, суддею чи судом у випадках, коли відмова від захисника не може бути прийнята і він не запрошений підозрюваним, обвинуваченим, підсудним або іншими особами.
Слідчий орган, суддя і суд не вправі відмовити в додатку захисника за угодою під тим приводом, що в справі бере участь захисник за призначенням.
Підозрюваний, обвинувачений, підсудний вправі в будь-який момент провадження відмовитися від захисника. Така відмова допускається лише з їх ініціативи, має бути добровільною, за наявністю реальної можливості участі адвоката в справі і не може бути перешкодою для продовження участі в справі прокурора, захисників інших підозрюваних, обвинувачених, підсудних.
Відмова від захисника не може бути прийнята особою, яка проводить дізнання, слідчим, суддею чи судом: 1) у справах осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочину у віці до 18 років; 2) у справах про злочини осіб, які через свої фізичні або психічні вади (німі, глухі, сліпі) не можуть самі реалізувати своє право на захист; 3) у справах осіб, які не володіють мовою, якою ведеться судочинство; 4) коли санкція статті, за якою кваліфікується злочин, передбачає довічне позбавлення волі; 5)при провадженні справи про застосування примусових заходів медичного характеру.
За загальними правилами захисник допускається до участі у справі з моменту пред'явлення обвинувачення. У деяких випадках захисник допускається до участі у справі і до пред'явлення обвинувачення: а) у разі затримання особи, підозрюваного у вчиненні злочину, або застосування до неї запобіжного заходу у вигляді взяття під варту до пред'явлення обвинувачення - з моменту оголошення їй протоколу про затримання або постанови про застосування цього запобіжного заходу у вигляді взяття під варту до пред'явлення обвинувачення - з моменту оголошення їй протоколу про затримання або постанови про застосування цього запобіжного заходу але непізніше 24

 
 

Цікаве

Загрузка...