WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Виборчий процес - Курсова робота

Виборчий процес - Курсова робота

сільських, селищних, міських, районних у містах, районних, обласних осередків політичних партій (їх блоків).
Другий спосіб передбачає подачу громадянином, який бажає балотуватися кандидатом в депутати, відповідної заяви до окружної (територіальної) виборчої комісії.
Третій спосіб передбачає скликання і проведення зборів виборців за місцем їх проживання, трудової діяльності або навчання.
Порядок скликання та проведення таких зборів визначається ст. 27 Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів". Він має відповідати таким вимогам: 1) ініціатори проведення зборів зобов'язані повідомити про дату та місце їх проведення відповідну окружну (територіальну) виборчу комісію не пізніше, як за три дні до дня проведення зборів; 2) на початку зборів складається список їх учасників із зазначенням прізвища, імені, по батькові, дати народження, місця постійного проживання чи трудової діяльності (напроти свого прізвища учасник зборів ставить особистий підпис); 3) на зборах виборців обирається президія зборів та ведеться протокол. У протоколі вказується дата і місце проведення зборів, кількість їх учасників, кандидатури, які обговорювалися, кількість голосів, поданих "за" і "проти" висунення кандидата (кандидатів), рішення зборів, а також дані про висунутого кандидата (кандидатів). До протоколу додається список учасників зборів; 4) кожний учасник зборів має право пропонувати для обговорення будь-яку кандидатуру, в тому числі й свою; 5) кандидат вважається висунутим, якщо за нього проголосувало більше половини учасників зборів. Про прийняте рішення повідомляється кандидату.
Протокол зборів, підписаний членами президії зборів, надсилається до відповідної окружної (територіальної) виборчої комісії.
Висування кандидатів у народні депутати в одномандатних виборчих округах розпочинається за 90 днів, тобто після закінчення реєстрації списківкандидатів у депутати від політичних партій, виборчих блоків партій в багатомандатному виборчому окрузі і закінчується за 60 днів до дня виборів, кандидатів у Президенти України - починається за 170 і закінчується за 140 днів до дня виборів, а кандидатів у депутати місцевих рад та на посади сільських, селищних, міських голів- починається за 60 і закінчується за 45 днів до дня виборів.
Політичні партії та виборчі блоки партій, що висунули списки кандидатів у депутати, окремі кандидати в депутати в одномандатних округах та кандидати у Президенти України повинні підтвердити, що вони користуються певною підтримкою електорату. Це необхідно для того, щоб, по-перше, зменшити можливість проходження до парламенту, представницьких органів місцевого самоврядування, представників дрібних політичних партій, які не відображають інтересів значних соціальних груп (з цією метою при виборах народних депутатів встановлюється також і загороджувальний бар'єр - до участі в розподілі мандатів згідно з ч. 5 ст. 42 Закону України "Про вибори народних депутатів України" не допускаються політичні партії, виборчі блоки партій, списки яких отримали на виборах менше чотирьох відсотків голосів виборців); по-друге,- уникнути реєстрації випадкових кандидатів, які представляють лише себе і, по суті, використовують виборчу кампанію як засіб самореклами.
З цією метою виборче законодавство передбачає попередні вимоги, лише після виконання яких списки кандидатів або окремі кандидати можуть бути зареєстровані. Такими вимогами є: збір визначеної кількості підписів виборців на підтримку списку або кандидата -та внесення грошової застави у встановленому розмірі.
Необхідність збору підписів передбачена для кандидатів у Президенти України та кандидатів у народні депутати.
Кожний виборець може підписувати підписні листи на підтримку необмеженої кількості політичних партій, виборчих блоків партій або осіб, які мають намір балотуватися кандидатами і подали відповідні заяви.
Виборче законодавство вимагає зібрання певної кількості підписів виборців:
а) для кандидатів у народні депутати в багатомандатному виборчому окрузі - не менше 200 тисяч підписів виборців, у тому числі не менше ніж по десять тисяч підписів виборців у кожній із будь-яких чотирнадцяти адміністративно-територіальних одиниць України, передбачених частиною другою статті 133 Конституції України, які підтримують політичну партію, виборчий блок партій;
б) для кандидатів у народні депутати в одномандатних виборчих округах - не менш як дев'ятсот підписів виборців відповідного округу, які підтримують висування особи кандидатом у депутати;
в) для кандидатів у Президенти України - не менш як одного мільйону підписів виборців, у тому числі не менш як по 30 тисяч підписів у кожному з двох третин регіонів України.
Реєстрація кандидатів (списків) здійснюється відповідними виборчими комісіями: списки кандидатів у депутати від політичних партій, виборчих блоків партій і кандидатів у Президенти України реєструє Центральна виборча комісія; кандидатів у народні депутати в одномандатних округах, кандидатів у депутати сільських, селищних, міських рад та кандидатів на посади сільських, селищних, міських голів - окружні комісії; кандидатів у депутати районних та обласних рад - територіальні комісії.
Всі зареєстровані кандидати мають рівні права в проведенні виборчої кампанії і несуть рівні обов'язки. Кандидати за їх особистими заявами звільняються на період виборчої кампанії (при виборах народних депутатів) або в дні проведення зустрічей з виборцями (при місцевих виборах) від виконання виробничих або службових обов'язків із наданням відпустки, що не оплачується.
6. Передвиборна агітація.
Передвиборна агітація - це діяльність громадян, політичних партій, інших об'єднань громадян, колективів підприємств, установ і організацій, спрямована на формування громадської думки і поведінки виборців в інтересах конкретних кандидатів чи політичних партій. Передвиборна агітація може здійснюватись у будь-яких формах (через засоби масової інформації, шляхом проведення передвиборних заходів, у тому числі зустрічей із виборцями, публічних передвиборних дебатів, мітингів, випуску та розповсюдження матеріалів передвиборної агітації тощо) і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. При цьому повинні бути дотримані такі принципи:
- свобода вибору будь-яких незаборонених форм і засобів ведення передвиборної агітації;
- рівні можливості ведення передвиборної агітації для всіх активних суб'єктів виборчого процесу (кандидатів та політичних партій);
- неупереджене ставлення органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування до всіх без винятку кандидатів

 
 

Цікаве

Загрузка...