WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Виборчий процес - Курсова робота

Виборчий процес - Курсова робота

Конституцією, по кожній виборчій дільниці.
До списків виборців включаються всі громадяни України, яким на день виборів виповнюється 18 років та які на момент складання списку постійно проживають на території відповідної виборчої дільниці і мають право голосу. За відсутності точних відомостей про дату (місяць і день) народження громадянина вважається, що він народився 1 січня відповідного року.
До списку виборців вносяться ім'я, по батькові, дата народження, місце проживання виборця. Прізвища виборців зазначаються у порядку, зручному для проведення голосування. Громадянин може бути включений до списку виборців лише по одній виборчій дільниці.
Списки виборців-військовослужбовців, які голосують на виборчих дільницях, розташованих за межами військових частин, подаються командирами військових час
тин до виконавчого комітету відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах (де вони утворені) рад, а у містах Києві і Севастополі - до відповідних місцевих державних адміністрацій.
Списки виборців, підписані керівником відповідного виконавчого органу, передаються дільничним виборчим комісіям у передбачені законодавством строки. Відповідальність за достовірність, повноту, вчасність передачі списків виборців дільничним виборчим комісіям несе особа, яка їх підписала.
5. Висування і реєстрація кандидатів.
Висування кандидатів у депутати є однією з найважливіших стадій виборчого процесу. На цій стадії визначається коло осіб, з-поміж яких будуть обрані Президент України, народні депутати України, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міськіголови. Кандидатом може бути висунутий будь-який громадянин України, який є суб'єктом пасивного виборчого права.
Виборче законодавство України встановлює, що суб'єктами права висування кандидатів є громадяни України. Це право реалізується шляхом:
1) самовисування - громадянин сам подає заяву про бажання балотуватися кандидатом, що передбачено ч. 3 ст. 22 Закону України "Про вибори народних депутатів України" та ст. 28 Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів";
2) висування політичними партіями, виборчими блоками партій та через місцеві осередки політичних партій, виборчі об'єднання місцевих осередків політичних партій. Цей спосіб застосовується, зокрема, при висуванні кандидатів у Президенти України та кандидатів у народні депутати України єдиним списком для участі у виборах по багатомандатному загальнодержавному виборчому округу, а також при висуванні кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах на зборах місцевих осередків політичних партій, виборчих блоків партій, кандидатів у депутати місцевих рад, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. При цьому блоки партій згідно з ч. 2 ст. 20 Закону України "Про вибори народних депутатів України", ст. 10 та п. З ст. 14 Закону України "Про об'єднання громадян", ст. 22 Закону України "Про вибори Президента України" можуть утворюватися лише політичними партіями, зареєстрованими Міністерством юстиції України;
3) висування групами виборців- зборами громадян та трудовими колективами. Право висування кандидатів у народні депутати в ба-гатомандатному виборчому окрузі реалізується виключно через політичні партії, виборчі блоки партій.
Політичними партіями згідно із Законом України "Про об'єднання громадян" (ст. 2) визнаються об'єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, які мають головною метою участь у виробленні державної політики, формуванні органів державної влади, органів місцевого самоврядування і представництво в їх складі.
Закон України "Про вибори народних депутатів України" передбачає такі вимоги при висуванні кандидатів у депутати в багатомандатному за-гальнодержавному окрузі:
1) кандидати у депутати висуваються політичними партіями, блоками партій єдиним списком;
2) кількість кандидатів від політичної партії, виборчого блоку партій, внесених до єдиного списку кандидатів, не може перевищувати половини встановленого Конституцією України конституційного складу Верховної Ради України, тобто 225 кандидатів;
3) власний список кандидатів у депутати може висувати лише партія, яка зареєстрована Міністерством юстиції України (ця вимога випливає з положень ст. 20 Закону України "Про об'єднання громадян"), або блок партій, утворений зареєстрованими Міністерством юстиції України партіями;
4) кожна політична партія, блок партій можуть висунути лише один список кандидатів у депутати;
5) не може висувати окремого списку кандидатів у депутати партія, яка входить до виборчого блоку партій, що вже висунув свій список кандидатів у депутати;
6) політична партія не може одночасно входити до двох та більше блоків партій, які висувають свої списки кандидатів у депутати.
Право формування списків кандидатів у депутати належить вищому представницькому керівному органу політичної партії, виборчого блоку партій. При цьому порядок формування списку кандидатів у депутати визначається.
До списку кандидатів у депутати від політичної партії, виборчого блоку партій можуть бути включені не лише члени відповідних партій, але й без-партійні громадяни.
Важливе значення при в списках кандидатів у депутати від політичних партій, блоків партій має черговість розташування кандидатів у депутати у списку - обраними за результатами виборів вважаються кандидати в порядку їх черговості у списку. Частина 5 ст. 21 Закону України "Про вибори народних депутатів України" передбачає, що цю черговість самостійно визначає відповідна політична партія, виборчий блок партій, і вона не може бути змінена після реєстрації списку політичної партії, виборчого блоку партій Центральною виборчою комісією.
Висування розпочинається за 170 днів і закінчується за 120 днів до дня виборів народних депутатів України (в разі призначення позачергових виборів - відповідно за 60 і 45 днів до дня виборів).
Право висування кандидатів у народні депутати в одномандатних виборчих округах може бути реалізоване громадянами України трьома способами: через політичні партії, виборчі блоки партій, місцеві осередки політичних партій (їх блоки), безпосередньо та через збори виборців за місцем їх проживання, трудової діяльності або навчання.
Перший спосіб передбачає, що кандидати у народні депутати України висуваються на зборах обласних, республіканських в Автономній Республіці Крим, міських, у містах Києві і Севастополі осередків політичних партій, виборчих блоків партій; кандидати в депутати місцевих рад та кандидати на посаду сільського,. селищного, міського голови - відповідно на зборах

 
 

Цікаве

Загрузка...