WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Відповідальність неповнолітніх в кримінальному праві - Курсова робота

Відповідальність неповнолітніх в кримінальному праві - Курсова робота

заподіяного його діянням, і наслідків повторного здійснення злочинів, передбачених дійсним Кодексом.
2. Передача під нагляд складається в покладанні на батьків чи осіб, їхній що заміняють, або на спеціалізований державний орган обов'язку по виховному впливі на неповнолітнього і контролю за його поводженням.
3. Обов'язок загладити заподіяна шкода покладається з урахуванням майнового положення неповнолітнього і наявності в нього відповідних трудових навичок.
4. Обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поводження неповнолітнього можуть передбачати заборона відвідування визначених місць, використання визначених форм дозвілля, у тому числі зв'язаних з керуванням механічним транспортним засобом, обмеження перебування поза будинком після визначеного часу доби, виїзду в інші місцевості без дозволу спеціалізованого державного органа. Неповнолітньому може бути пред'явлене також вимога повернутися в освітню установу або працевлаштуватися за допомогою спеціалізованого державного органа. Дійсний перелік не є вичерпним.
Звільнення від покарання неповнолітніх
1. Неповнолітній, засуджений за здійснення злочину невеликої чи середньої ваги, може бути звільнений судом від покарання з застосуванням примусових заходів виховного впливу, передбачених частиною другої статті 90 дійсного Кодексу.
2. Неповнолітній, засуджений за здійснення злочину середньої ваги, може бути звільнений судом від покарання, якщо буде визнано, що мети покарання можуть бути досягнуті тільки шляхом приміщення його в спеціальну виховну чи лікувально-виховну установу для неповнолітніх. При цьому термін перебування в зазначеній установі не може перевищувати максимального терміну покарання, передбаченого дійсним Кодексом за злочин, зроблений неповнолітнім.
3. Перебування в зазначеній установі може бути припинене до закінчення терміну, передбаченого частиною другої дійсної статті, якщо по висновку спеціалізованого державного органа, що забезпечує виправлення, неповнолітній не бідує більш для свого виправлення надалі застосуванні даної міри. Продовження перебування в спеціальній виховній чи лікувально-виховній установі для неповнолітніх послу витікання терміну, передбаченого частиною другої дійсної статті, допускається тільки в разі потреби завершити загальноосвітню чи професійну підготовку.
Умовно-дострокове звільнення неповнолітніх від відбування покарання
Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване до неповнолітнім, засудженим до виправних робіт чи до позбавлення волі, після фактичного від'їзду:
а) не менш однієї третини терміну покарання, призначеного судом за злочин невеликої чи середньої ваги;
б) не менш половини терміну покарання, призначеного судом за тяжкий злочин;
в) не менш двох третин терміну покарання, призначеного судом за особливо тяжкий злочин.
Терміни давнини
Терміни давнини, при звільненні неповнолітніх від кримінальної відповідальності чи від відбування покарання скорочуються наполовину.
Для осiб, що зробила злочини до досягнення віку вісімнадцяти років, терміни погашення судимості, передбачені частиною третьої статті 86 дійсного Кодексу, скорочуються і відповідно рівні:
а) одного року після від'їзду позбавлення волі за злочин невеликої чи середньої ваги;
б) трьом рокам після від'їзду позбавлення волі за тяжке чи особливо тяжкий злочин.
У виняткових випадках з урахуванням характеру зробленого діяння й особистості суд може застосувати положення дійсного розділу до осiб, що скоїли злочин у віці від вісімнадцяти до двадцяти років, крім поміщення їх у спеціальну виховну чи лікувально-виховну установу для неповнолітніх.
4. ГРУПИ НЕПОВНОЛІТНІХ І ЇХНЯ АНТИГРОМАДСЬКА СПРЯМОВАНІСТЬ
В останні роки вкрай негативно впливає на стан оперативної обстановки постійне збільшення фактів групових порушень суспільного порядку, масових бійок, тяжких злочинів проти особистості з боку антигромадських, хуліганських об'єднань підлітків і молоді, утворених по територіальній ознаці, а також "фанатів" спортивних команд, рок-груп, рокерів-мотоциклістів і інших неформальних об'єднань антигромадської спрямованості.
Географія подібних антигромадських проявів дуже велика й охоплює велику територію. Найбільше інтенсивно в 1998-1999 р. такі події проявилися в Богуславі, Дніпродзержинську, Кривому розі, Києві, Києвскій області, Дніпропетровську, Маріуполі, Автономній республіці Крим, . Групи підлітків і молоді в Харькові, Віннеці, Керчі і ряді інших місць брали участь у групових порушеннях правопорядку, тяжких злочинах, спровокованих націоналістичними й екстремістськими елементами. Хуліганські дії антигромадських угруповань молоді в ряді випадків супроводжувалися нападом на співробітників міліції, будинку ОВС.
Члени таких неформальних угруповань при здійсненні злочинів і правопорушень, спрямованих проти особистості, часто виявляють особливу жорстокість і цинізм. Це обумовлено прагненням самоствердитися в середовищі однолітків бажанням виділитися, стати лідером. Протиправними діями молодих людей і підлітків рухає культ "сильної особистості" ("супермена"), причому приклади антигромадського поводження вони найчастіше черпають із західних відеофільмів-бойовиків, "романтичних" розповідей осiб, звільнених з місць позбавлення волі.
Вивчення оперативно-розшукових і слідчих матеріалів у ряді регіонів країни свідчить про те, що діяльність деяких груп привертає увагу "авторитетів" злочинного середовища, небезпечних рецидивістів. Вони доглядають найбільш зухвалих підлітків, "маючих досвід" здійснення правопорушень, з метою залучення їх в організовані злочинні групи. У ряді міст угруповання за місцем проживання перейняли елементи організованості і професіоналізму злочинної діяльності: у них - запозичений з карного середовища "статут"; тверда ієрархія відносин; лідери, часто прямо зв'язані зі злочинним середовищем; регулярний збір коштів із членів груп ("общаки"). Спеціальне вивчення показує, що постійний збір грошей (побори) відзначаються в 90% подібних угруповань Казані і Дзержинська, причому в кожній четвертій групі ця практика розширюється, а суми збільшуються. У цих же містах протягом декількох років залишаються досить стійкі вимоги до знову прийнятого в угруповання (від 65 до 95% груп). Аналіз оперативних матеріалів показав, що в 94% угруповань у Казані й у кожній п'ятій групі в рр. Дзержинську і Йошкар-Олі ведеться цілеспрямована робота з передачі "досвіду" здійснення злочинів від старших до молодших членів групи.
Такі міста, як Дніпропетровськ, Донецьк, Кривий ріг, Вінниця, Красноармейськ,Харьковській та вінницькій областях, Одесі і інші "розділені" угрупованнями з антигромадською спрямованістю ("моталки", "контори", "тусовки", "системи", "команди") на сфери впливу , за які між ними йде постійна "боротьба", що переходить у групові хуліганські дії, злочини проти особистості і корисливі-насильницькі зазіхання.
Серед найбільше цінних якостей у членів таких угруповань - уміння битися, наявність сили (на це указали від 78 до 100% опитаних членів груп), заступництво

 
 

Цікаве

Загрузка...