WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Відповідальність неповнолітніх в кримінальному праві - Курсова робота

Відповідальність неповнолітніх в кримінальному праві - Курсова робота

громадському життю колективу. Учитель пояснить причини відставання в навчанні, розповість про інтереси і поводження у вільне від навчання час, взаєминах з однокласниками.
Наставник, інспектор ПППН чи КДН допоможуть зрозуміти особливості особистості підлітка, його інтереси, захоплення. З допиту цих осiб слідчий зможе зробити висновок про ефективність і своєчасність прийнятих заходів для виправлення підлітка, відношенні неповнолітнього до проведених заходів. Необхідно мати у виді, що зазначені свідки часом охоче подають негативну інформацію про підлітка, хоча рідко визнають і свої недоробки, недоліки в профілактичній діяльності. Оскільки такі факти мають істотне значення для виявлення причин і умов, що сприяли здійсненню підлітком злочину, слідчий повинний наполегливо встановлювати їх у процесі попереднього слідства.
Частина відомостей про криміногенні обставини слідчий може одержати з характеристик по місцеві навчання чи проживання, шляхом обстеження побутових умов життя і виховання підлітка, напрямку запитів у психоневрологічний, наркологічний диспансер іншу медичну установу, ПППН, КДН, ИЦ МВС, УВС, звертання до матеріалів про відмовлення в порушенні кримінальної справи, призначення судово-психіатричної чи психологічної експертизи. У необхідних випадках слідчі запитують характеристику про поводження арештованого в слідчому ізоляторі (коли він тривалий час ніде не працював і не учився) чи з УИН, у якому засуджений раніше відбував покарання. З метою одержання необхідної і більш повної інформації слідч необхідно ознайомитися з відповідними матеріалами в ПППН, школі, професійно-технічному училищі. Так, вивченням планів виховної роботи на навчальний рік, протоколів засідань педагогічних рад, матеріалів оперативних нарад, планів індивідуально-виховної роботи з учнями слідчий може одержати в ході слідства досить повні, конкретні і незаперечні факти, що дозволяють йому проаналізувати їх, виявити недогляди, що малися, і недоліки в діяльності установ, організацій і окремих посадових осіб, що сприяли в остаточному підсумку здійсненню підлітком злочину.
Якщо підліток працює на виробництві, необхідна інформація про причини й умови, що сприяли здійсненню злочину, може бути отримана слідчим шляхом опитування адміністрації цеху, голів заводського комітету профспілки, комендантів училищ. Отримана інформація може бути доповнена вивченням різного роду документів.
Пророблена в зв'язку з розслідуванням злочину робота слідчого повинна знайти відображення в обвинувальному висновку в справі чи постанові про його припинення. В обвинувальному висновку, поряд з аналізом зібраних доказів, повинний бути розділ, присвячений характеристиці особистості неповнолітнього обвинувачуваних.
У довідці до обвинувального висновку варто перелічити, кому і коли спрямовані представлення, коли, де і на яку тему слідчий виступав перед колективом, які ще проведені профілактичні заходи щодо справи. Копії представлень, а також відповіді на них варто прилучати до справи.
3. КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕПОВНОЛІТНІХ
При розкритті даного питання доцільно цілком відтворити Карний Закон РФ у частині кримінальної відповідальності неповнолітніх.
Кримінальна відповідальність неповнолітніх
1. Неповнолітніми визнаються особи, яким вчасно здійснення злочину виповнилося чотирнадцять, але не виповнилося вісімнадцяти років.
2. Неповнолітнім, що скоїли злочин, може бути призначені покарання або до них можуть бути застосовані примусові заходи виховного впливу.
Види покарань, призначуваних неповнолітнім
1. Видами покарань, призначуваних неповнолітнім, є:
а) штраф;
б) позбавлення права займатися визначеною діяльністю;
в) обов'язкові роботи;
г) виправні роботи;
д) арешт;
е) позбавлення волі на певний строк.
2. Штраф призначається тільки при наявності в неповнолітнього засудженого самостійного чи заробітку майна, на яке може бути звернене стягнення. Штраф призначається в розмірі від десяти до п'ятисот мінімальних розмірів оплати чи праці в розмірі заробітної плати чи іншого доходу неповнолітнього засудженого за період від двох тижнів до шести місяців.
3. Обов'язкові роботи призначаються на термін від сорока до ста шістдесятьох годин, полягають у виконанні робіт, посильних для неповнолітнього, і виповнюються їм у вільне від навчання чи основної роботи час. Тривалість виконання даного виду покарання особам у віці до п'ятнадцяти років не може перевищувати двох годин у день, а особам у віці від п'ятнадцяти до шістнадцяти років - трьох годин у день.
4. Виправні роботи призначаються неповнолітнім засудженим на термін до одного року.
5. Арешт призначається неповнолітнім засудженим, що досягли до моменту винесення судом вироку шістнадцятирічного віку, на термін від одного до чотирьох місяців.
6. Позбавлення волі призначається неповнолітнім засудженим на термін не понад десять років і відбувають:
неповнолітніми чоловічої статі, засудженими вперше до позбавлення волі, а також неповнолітніми жіновий статі - у виховних колоніях загального режиму;
неповнолітніми чоловічої статі, що раніше відбували позбавлення волі, - у виховних колоніях посиленого режиму.
7. Суд може дати вказівка органу, що виконує покарання, про облік при звертанні з неповнолітнім засудженої визначених особливостей його особистості.
Призначення покарання неповнолітньому
1. При призначенні покарання неповнолітньому крім обставин, передбачених статтею 60 дійсного Кодексу, враховуються умови його життя і виховання, рівень психічного розвитку, інші особливості особистості, а також вплив на нього старших за віком осiб.
2. Неповнолітній вік як пом'якшувальна обставина враховується в сукупності з іншими зм'якшуючими й обтяжуючими обставинами.
Застосування примусових заходів виховного впливу
1. Неповнолітній, що вперше зробив злочин невеликої чи середньої ваги, може бути звільнений від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що його виправлення може бути досягнуте шляхом застосування примусових заходів виховного впливу.
2. Неповнолітньому можуть бути призначені наступні примусові заходи виховного впливу:
а) попередження;
б) передача під нагляд батьків чи особи, що заміняють їх, або спеціалізованого державного органа;
в) покладання обов'язку загладити заподіяну шкоду:
г) обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поводження неповнолітнього.
3. Неповнолітньому може бути призначене одночасно кілька примусових заходів виховного впливу. Тривалість терміну застосування примусових заходів виховного впливу, передбачених пунктами "б" і "м" частини другої дійсної статті, встановлюється органом, що призначаєці міри.
4. У випадку систематичного невиконання неповнолітнім примусового заходу виховного впливу цей захід для представлення спеціалізованого державного органа скасовується і матеріали направляються для залучення неповнолітнього до кримінальної відповідальності.
Зміст примусових заходів виховного впливу
1. Попередження складається в роз'ясненні неповнолітньому шкоди,

 
 

Цікаве

Загрузка...