WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Відповідальність неповнолітніх в кримінальному праві - Курсова робота

Відповідальність неповнолітніх в кримінальному праві - Курсова робота

інформаційного центра, з журналів реєстрації злочинів, у ході бесід зі слідчими і навіть підзвітними підлітками.
Співробітники ПППН практично не знайомляться з матеріалами кримінальних справ, хоча зведення, що містяться в них, могли б стати важливою підмогою в організації з неповнолітніми профілактичної роботи. Іноді слідчі не допитують інспекторів ПППН, а, отже, не забезпечують усебічного вивчення в ході попереднього розслідування особистості обвинувачуваного, що негативно позначається при призначенні неповнолітньому покарання в суді.
Слабко реалізуються питання взаємодії З і ПППН при обранні запобіжних заходів.
Через тяганину в ході слідства, помилок при рішенні питання про звільнення неповнолітніх, що зробили злочини, від кримінальної відповідальності, непогодженості дій слідчого і співробітника ППН, відсутності надійного механізму контролю за поводженням неповнолітніх обвинувачуваних, у багатьох з них виникає відчуття безкарності, що об'єктивно сприяє продовженню злочинної діяльності.
Істотні недоліки маються й в організації оперативно-розшукової роботи серед неповнолітніх. Відсутність контролю над підлітками приводить до здійснення ними тяжких злочинів.
У зв'язку з викладеним бачиться доцільним забезпечити чітку спеціалізацію слідчих по розслідуванню кримінальних справ про злочини неповнолітніх. У випадку здійснення підлітком повторних злочинів під час попереднього слідства в десятиденний термін повинні проводитися службові перевірки у відношенні співробітників, що не забезпечили їхнє запобігання. У практику вводиться спільний розгляд слідчими, співробітниками УР і ПППН матеріалів про злочини неповнолітніх при рішенні питання про застосування до них запобіжного заходу. Якщо ж підліток звільнений від кримінальної відповідальності по нереабілітуючих підставах, пропонується прилучати до матеріалів кримінальної справи документи про вживання заходів виховного і профілактичного характеру.
6. ЗАКОНОДАВСТВО І ПРОФІЛАКТИКА ПРАВОПОРУШЕНЬ НЕПОВНОЛІТНІХ
ГЛАВА I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Для цілей дійсного закону застосовуються наступні основні поняття:
бездоглядний - неповнолітній, контроль за поводженням якого відсутній унаслідок невиконання чи неналежного виконання обов'язків по його вихованню, навчанню і (чи) змісту з боку батьків чи законних представників або посадових осіб;
безпритульний - бездоглядний, що не має місця проживання і місця перебування;
неповнолітній, що знаходиться в соціально небезпечному положенні, - особи у віці до вісімнадцяти років, що унаслідок бездоглядності чи безпритульності знаходиться в обстановці, що представляє небезпека для його життя чи здоров'я або не відповідає вимог до його виховання чи змісту, або робить правопорушення чи антигромадські дії;
родина, що знаходиться в соціально небезпечному положенні, - родина, що має дітей, що знаходяться в соціально небезпечному положенні, а також родина, де батьки чи законні представники неповнолітніх не виконують своїх обов'язків по їх вихованню, навчанню і змісту і негативно впливають на їхнє поводження або жорстоко звертаються з ними;
індивідуальна профілактична робота - діяльність по своєчасному виявленню неповнолітніх і родин, що знаходяться в соціально небезпечному положенні, а також по їхній соціально-педагогічній реабілітації і попередженню здійснення ними правопорушень і антигромадських дій;
профілактика бездоглядності і правопорушень неповнолітніх - система соціальних, правових, педагогічних і інших мір, спрямованих на виявлення й усунення причин і умов, що сприяють бездоглядності, безпритульності, правопорушенням і антигромадським діям неповнолітніх, здійснюваних у сукупності з індивідуальною профілактичною роботою з неповнолітніми і родинами, що знаходяться в соціально небезпечному положенні.
. Основні задачі і принципи діяльності по профілактиці бездоглядності і правопорушень неповнолітніх
1. Основними задачами діяльності по профілактиці бездоглядності і правопорушень неповнолітніх є:
попередження бездоглядності, безпритульності, правопорушень і антигромадських дій неповнолітніх, виявлення й усунення причин і умов, що сприяють цьому;
забезпечення захисту прав і законних інтересів неповнолітніх;
соціально-педагогічна реабілітація неповнолітніх, що знаходяться в соціально небезпечному положенні;
виявлення і припинення випадків залучення неповнолітніх у здійснення злочинів і антигромадських дій.
2. Діяльність по профілактиці бездоглядності і правопорушень неповнолітніх ґрунтується на принципах законності, демократизму, гуманного звертання з неповнолітніми, підтримки родини і взаємодії з нею, індивідуального підходу до виправлення неповнолітніх з дотриманням конфіденційності отриманої інформації, державної підтримки діяльності органів місцевого самоврядування і суспільних об'єднань по профілактиці бездоглядності і правопорушень неповнолітніх, забезпечення відповідальності посадових осіб і громадян за порушення прав і законних інтересів неповнолітніх.
. Законодавство України про профілактику бездоглядності і правопорушень неповнолітніх
Законодавство України що регулює діяльність по профілактиці бездоглядності і правопорушень неповнолітніх, ґрунтується на Конституції України, загальновизнаних нормах міжнародного права і складається з дійсного кримiнального закону, інших законів і інших нормативних правових актів Україниї.
. Органи й установи системи профілактики бездоглядності і правопорушень неповнолітніх
1. У систему профілактики бездоглядності і правопорушень неповнолітніх входять комісії з справам неповнолітніх і захисту їхніх прав, утворені в порядку, установленому законодавством України, органи керування соціальним захистом населення, органи керування утворенням, органи опіки і піклування, органи по справах молоді, органи керування охороною здоров'я, органи служби зайнятості, органи внутрішніх справ.
2. В органах, зазначених у пункті 1 дійсної статті, у порядку, установленому законодавством України, можуть створюватися установи, що здійснюють окремі функції по профілактицібездоглядності і правопорушень неповнолітніх.
3. Участь у діяльності по профілактиці бездоглядності і правопорушень неповнолітніх інших органів, установ і організацій здійснюється в межах їхньої компетенції в порядку, установленому законодавством України .
Категорії осiб, у відношенні яких проводиться індивідуальна профілактична робота
1. Органи й установи системи профілактики бездоглядності і правопорушень неповнолітніх проводять індивідуальну профілактичну роботу у відношенні неповнолітніх:
1) бездоглядних чи безпритульних;
2) займаючихся чи бродяжництвом жебрацтвом;
3) утримуючись в соціально-реабілітаційних центрах для неповнолітніх, соціальних притулках, центрах допомоги дітям, що залишилися без піклування батьків, спеціальних навчально-виховних і інших установах для неповнолітніх, нужденних у соціальній допомозі і реабілітації;
4) наркотичні засоби, що вживають, чи психотропні речовини без призначення лікаря або що вживають одурманюючі

 
 

Цікаве

Загрузка...