WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття та класифікація бюджетних правопорушень - Дипломна робота

Поняття та класифікація бюджетних правопорушень - Дипломна робота

призвести або створити загрозу життю та здоров"ю працівників та інших людей.Всі ці приписи та подання можуть відмінятися тільки власником.
В юридичному відділі ,як і на інших відділах є певні правила розроблені службою охорони праці щодо безпечних умов праці даного відділу. Відповідно до чинного законодавства, ЗУ "Про охорону праці ", КЗпП та нормативно - правових актів з охорони праці, праці з комп'ютерами, оргтехнікою, факсами, принтерами, сканерами та іншою копіювальною технікою вимагає досить серйозного відношення щодо праці з даними приладами, користування цими приладами всупереч встановленим нормам може призвести до дуже серйозної втрати здоров"я. Перед працею з даною технікою як правило працівників інструктують, щодо правильного користування цією технікою - відповідні особи які мають досвід та практичні навички користування цими приладами.
При користуванні комп'ютерами працівники юридичного відділу ( в даних умовах праця юристів без комп'ютерів не можлива ) повинні дотримуватись певного часового ліміту, так як відповідно до чинного законодавства встановлена часова обмеженість на користування даною технікою. Також комп'ютер повинен бути оснащений захисним екраном, бути встановлений у відповідному місці (столі або інше) та бути заземленим, щоб уникнути удару струму. В разі недотримання таких правил користування, працівник може частково втратити зір, отримати удар електричного струму та інше.
При користуванні ксерокопію вальної техніки - ксерокопію вальні апарати повинні знаходитись в окремому приміщенні, яке б гарно провітрювалось, мало відповідні витяжні системи та було правильно встановлене та заземлене. В разі не виконання вимог щодо користування такою технікою працівники можуть дуже сильно погіршити стан свого здоров"я та отримати багато шкідливих хвороб, бо при використанні цих приладів виникає душе шкідливе випаровування, при їх вдиханні виражаються легені, відбувається розлад нервової системи, підвищується артеріальний тиск, бронхіальні захворювання та інше. Отже всі прилади для забезпечення нешкідливого їх використання оснащені відповідними інструкціями щодо їх використання. Ознайомлення з цими інструкціями та роз'яснення щодо безпечного використання такої техніки проводить працівник служби охорони праці, який є кваліфікований в даному питанні.
Служба охорони праці, також обладнує кабінети юридичного відділу, а саме забезпечує їх всім необхідним для нормальних і безпечних умов праці, відповідно чинному законодавству з охорони праці. А саме: освітленню - відповідно до встановлених норм, всією необхідною технікою яка не є небезпечною для здоров"я, опаленням, вентиляцією та іншим. Приміщення в якому знаходиться юридичний відділ, оснащується аварійними виходами для пожежної безпеки , відповідно до встановлених норм ці виходи повинні бути просторими і нічим не заставленими, також по будинку розміщують відповідні схеми та плани евакуації з зазначеними на них аварійних виходів, в приміщеннях також розміщуються в легко доступних місцях засоби протипожежної безпеки ( вогнегасники, пісок, лопати, бранзбойти також може бути встановлена протипожежна сигналізація та інше ), дане приміщення якщо воно оснащене ліфтами, існують певні правила з експлуатації цих ліфтів які встановлені в табличці біля ліфту, не виконання цих правил може призвести до серйозного пошкодження здоров"я.
Розрахунок чисельності охорони праці залежить від кількості працюючих на даному підприємстві та специфікою його робіт. Відповідно до ЗУ " Про охорону праці " ст.,15 на підприємствах де кількість працюючих 50 і більше осіб роботодавець повинен створити службу охорону праці відповідно до типового положення, яке в свою чергу затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони праці. Якщо на підприємстві працівників менше ніж 50 осіб замість служби охорони праці, нагляд та контроль за охороною праці можуть виконувати особи які мають відповідну кваліфікацію ( можливо в порядку сумісності , якщо на підприємстві чисельність працівників менше ніж 20 осіб або створення служби охорони праці є не можливим, то її функції можуть виконувати залучені на основі договору сторонні спеціалісти, які мають відповідну кваліфікацію та ліцензію на надання таких послуг.
На комунальному підприємстві "Київжитлоспецексплуатація" служба охорони праці складається з десяти фахівців та одного керівника цієї служби, які призначені роботодавцем і які діють на підставі трудового договору та законів України з охорони праці.
Охорона праці на підприємствах реалізується за рахунок виконання функцій службою з охорони праці. Ефективність діяльності цієї служби досить сильно залежить від фінансування. Як правило ця служба здійснює відповідні заходи які направленні на реалізацію державної політики з питань охорони праці, як на регіональному так і на галузевому рівні, проведення навчання працівників, контроль і адаптування заходів по охороні праці в залежності зі змінами в нинішніх ринкових відносинах. Служба охорони праці є необхідним інструментом для підтримання, таких умов праці які б відповідали як законам України так і міжнародним нормам з питань охорони праці, та забезпечує захищеність працівників при здійсненні ними їхньої трудової діяльності.
4.4 Проведення навчання та інструктажів з питань охорони праці на підприємстві.
Навчання працівників з питань охорони праці проводиться за рахунок роботодавця, це навчання здійснюють робочі кадри даного підприємства або залучені спеціалісти, які мають досвід та знання з питань охорони праці. Навчання з питань охорони праці передбачає в собі як теоретичне так і практичне навчання, як правило на підприємствах з великою кількістю працівників створюються за наказом власника комісії які перевіряють рівень знань працівників з охорони праці. Члени комісії визначають для себе перелік питань з урахуванням специфіки виробництва, які повинні пройти працівники такий перелік затверджується керівником, якщо особи працюючі на підприємстві виконують роботу з підвищеною небезпекою їх навчання здійснюється у відповідних спеціалізованих центрах підготовки або в підрозділах підприємствах з питань охорони праці, якщо вони отримали ліцензію Міносвіти та дозвіл Держнаглядохоронпраці на проведення такого навчання.
Як правило при такій роботі загальний курс з охорони працівивчається не менше 30 годин, якщо робота працівника не зв'язана з підвищеною небезпекою охорона праці в загальному курсі вивчається не менше 20 годин, для працівників які виконують якусь специфічну роботу дається додаткове роз'яснення та навчання щодо даної конкретної специфіки. Навчальні плани по підготовці з питань охорони праці розроблені на підприємстві на основі типових положень повинні бути узгоджені з Держнаглядохоронпраці та затверджені Міносвіти. Кожного працівника навчають та

 
 

Цікаве

Загрузка...