WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття та класифікація бюджетних правопорушень - Дипломна робота

Поняття та класифікація бюджетних правопорушень - Дипломна робота

проступку. До застосування дисциплінарного стягнення від порушника трудової дисципліни має бути отримано письмові пояснення. За кожне порушення трудової дисципліни у бюджетній сфері, може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення. При обранні виду стягнення орган, що накладає стягнення повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника. Стягнення оголошується в наказі і повідомляється працівникові під розписку. Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення. Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.
Розділ 3
Характеристика порядку накладання та оскарження рішень про накладання стягеннь про бюджетні правопорушення
3.1. Порядок накладання стягнень на порушників бюджетного законодавства
Як показали дослідження стягення, що застосовуються за бюджетні правопорушення мають різну природу. А саме правопорушники можуть бути притягнуті до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної та цивільно - правової відповідальності. А отже, процес застосування стягнень відрізняється один від одного.
Розуміючи це, досліджувати порядок накладання стягнень необхідно по кількох напрямках.
По-перше, вивчити положення кримінального та кримінально-процесуального кодексу які регулюють порядок притягнення правопорушників до кримінальної відповідальності, а отже і те як застосовуються стягнення до осіб які вчинили злочин у сфері бюджетних правовідносин; по-друге, необхідно переглянути статті кодексу про адміністративні правопорушення стосовно порядку накладання стягнень та деякі інші нормативні акти, змістом яких є порядок застосування санкцій за бюджетні правопорушення і даний порядок має адміністративний характер; по-третє, опрацювати трудове законодавство і сформувати єдиний порядок накладання дисциплінарних стягнень за правопорушення в бюджетній сфері, якщо наявні приводи та підстави. При чому необхідно звернути увагу на положення бюджетного кодексу України.
Після прийняття бюджетного кодексу України, були внесенні поправки до різних нормативно-правових актів. Одним із провідних нормативно-правових який був змінений є кримінальний кодекс України. Тут необхідно зауважити, що положення кримінального кодексу формувалися з врахуванням змісту бюджетного кодексу. В результаті цього процесу в розділі 7 злочини в сфері господарської діяльності з'явилося дві статті (ст.210 та ст.211)[4], які прямо визначали кримінальну відповідальність за бюджетні правопорушення.
Ці статті передбачали, що видання службовою особою нормативно-правових або розпорядчих актів, які змінюють доходи і видатки бюджету всупереч встановленому законом порядку, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти у великих розмірах. Крім того використання службовою особою бюджетних коштів усупереч їх цільовому призначенню або в обсягах, що перевищують затверджені межі видатків, а так само недотримання вимог щодо пропорційного скорочення видатків бюджету чи пропорційного фінансування видатків бюджетів усіх рівнів, як це встановлено чинним бюджетним законодавством, якщо предметом цих діянь були бюджетні кошти у великих розмірах.
До бюджетних коштів належать кошти, що включаються у бюджети всіх рівнів незалежно від джерела їх формування.
Великим розміром бюджетних коштів відповідно до статей 210, 211 цього Кодексу вважається сума, що в тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Особливо великим розміром бюджетних коштів відповідно до статей 210, 211 цього Кодексу вважається сума, що в три тисячі і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні.
За ці правопорушення законом були передбачені стягнення у вигляді штрафу, виправних робіт, обмеженням волі, позбавленням волі та позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю.
У разі втановлення фактів, що свідчать про те, що особа вчинила діяння перебачене ст.210 або ст.211 КК України, то досудове слідство у таких справах у відповідності до ст.112 КПК (підслідність) України проводиться слідчими підрозділами прокуратури. Досудове слідство у кримінальних справах повинно бути закінчено протягом двох місяців. В цей строк включається час з моменту порушення справи до направлення її прокуророві з обвинувальним висновком чи постановою про передачу справи до суду для розгляду питання про застосування примусових заходів медичного характеру або до закриття чи зупинення провадження в справі. Цей строк може бути продовжено районним, міським прокурором, військовим прокурором армії, флотилії, з'єднання, гарнізону та прирівняним до них прокурором у разі неможливості закінчити розслідування - до трьох місяців. Час ознайомлення обвинуваченого та його захисника з матеріалами кримінальної справи при обчисленні строку досудового слідства не враховується.
Бюджетний кодекс України вказує, що у разі виявлення бюджетного правопорушення Міністерство фінансів України, Державне казначейство України, органи Державної контрольно-ревізійної служби України, місцеві фінансові органи, голови виконавчих органів міських міст районного значення, селищних та сільських рад і головні розпорядники бюджетних коштів у межах своєї компетенції можуть вчиняти такі дії щодо тих розпорядників бюджетних коштів та одержувачів, яким вони довели відповідні бюджетні асигнування:
1) застосування адміністративних стягнень до осіб, винних у бюджетних правопорушеннях відповідно до закону;
2) зупинення операцій з бюджетними коштами.
Перелік адміністративних стягнень встановлений у кодексі про адміністративні правопорушення України, а їх детальну характеристику ми давали вище. Щодо порядку накладання адміністративних стягнень то необхідно звернути увагу на те, що даний порядок регулюється кодексом та наказом Міністерства фінансів України від 26 лютого 2002 року N 129 Про затвердження Порядку складання, передачі за належністю Протоколу про бюджетне правопорушення та форми Протоколу про бюджетне правопорушення, визначені органи та порядок складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особапорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської

 
 

Цікаве

Загрузка...