WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Особливості розслідування податкових злочинів - Дипломна робота

Особливості розслідування податкових злочинів - Дипломна робота

визначення кваліфікації злочину.
Жодна службова особа, крім зазначених, не може втручатися у процесуальну діяльність слідчого апарату та її організацію.Втручання в цю діяльність із метою перешкодити всебічному, повному та об'єктивному дослідженню обставин справи або домогтися прийняття по ній незаконного рішення - неприпустиме і тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України.
Оцінку процесуальним діям слідчого мають право давати виключно керівництво слідчих апаратів, а також прокурори і судді у передбачених законом випадках.
1.4 Основні завдання слідчих підрозділів податкової міліції:
- всебічне, повні і об'єктивне дослідження обставин справи у передбачені законодавством строки, викриття винних та забезпечення правильного застосування Закону з тим, щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності і жоден невинний не був покараний;
- у межах компетенції, передбаченої законом, вжиття відповідних заходів для припинення посягань на економічну систему України, порушень прав громадян та інтересів суспільства;
- забезпечення відшкодування нанесення злочином збитків;
- виявлення причин і умов, що сприяють вчиненню злочину, і вжиття заходів щодо їх усунення;
- прийняття обґрунтованого і законного рішення за результатом розслідування по кожній кримінальній справі.
1.5 Принципи діяльності слідчих підрозділів податкової міліції
Розрізняють наступні принципи здійснення діяльності слідчих підрозділів податкової міліції:
- досудове розслідування провадиться на принципах справедливості, гуманізму, рівності громадян перед законом незалежно від соціального, національного і расового походження, майнового, службового чи іншого стану, віросповідання та політичних переконань;
- слідчі підрозділи здійснюють свої повноваження незалежно від будь-якого відомчого або місцевого впливу;
- при розслідуванні кримінальних справ слідчі підрозділи взаємодіють з іншими підрозділами органів державної податкової служби, державними установами і громадськими організаціями, керуючись чинним законодавством, а у стосунках з компетентними органами інших держав - також і міжнародними угодами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
РОЗДІЛ 2
Учасники кримінального процесу при розслідуванні податкових злочинів.
2.1 Поняття учасників кримінального процесу
"Учасниками процесу" згідно п.8 ст.32 КПК України є обвинувачений, підозрюваний, захисник, а також потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач та їх представники.
При аналізі кола органів і осіб, які беруть участь у кримінально-процесуальній діяльності, в теорії використовуються терміни "суб`єкти кримінального процесу", "суб`єкти кримінально-процесуальної діяльності", "учасники кримінального процесу", причому у ці терміни вкладається різний або однаковий зміст.
На наш погляд, поняття "суб`єкти" і "учасники" кримінального процесу (кримінально-процесуальної діяльності) за чинним законодавством є ідентичними за своїм змістом, але слід користуватися терміном "суб`єкти кримінально-процесуальної діяльності", оскільки термін "учасники процесу" у КПК вживається у спеціальному і дуже вузькому значенні. Всі особи, які вступають між собою у процесуальні правовідносини, незалежно від обсягу їх прав і обов`язків, є суб`єктами кримінально-процесуальної діяльності. Не можна бути суб`єктом кримінально-процесуальної діяльності і не бути суб`єктом кримінального процесу. [1]
Суб`єкти кримінально-процесуальної діяльності - це всі державні органи, службові та приватні особи, які ведуть кримінальний процес або залучаються до нього, вступають між собою у процесуальні правовідносини, набуваючи процесуальних прав і виконуючи процесуальні обов`язки. Для визначення особи суб`єктом кримінально-процесуальної діяльності необхідно, щоб однією із сторін правовідношення були орган влади або службова особа, яка веде процес. [1]
Суб`єкти кримінально-процесуальної діяльності розрізняються за своїм процесуальним становищем, роллю в процесі, виконують різні кримінально-процесуальні функції та завдання, переслідують неоднакову мету, вступають між собою у різні правовідносини.
2.2 Класифікація суб`єктів кримінально-процесуальної діяльності
Найбільш вдалою є така класифікація суб`єктів кримінально-процесуальної діяльності :
1) Державні органи та службові особи, які ведуть кримінальний процес і залучають до його сфери всіх інших суб`єктів кримінально-процесуальної діяльності (суд, суддя, прокурор, слідчий, начальник слідчого відділу, орган дізнання, особа, яка провадить дізнання).
2) Особи, які захищають свої або представлені інтереси у кримінальному процесі. Вони можуть здійснювати функцію приватного обвинувачення або функцію захисту від підозри, обвинувачення і захисту інших законних інтересів: потерпілий, цивільний позивач та їх представники; підозрюваний; особа, щодо якої вирішується питання про відмову у порушенні або про закриття кримінальної справи з нереабілітуючих обставин; особа, щодо якої орган дізнання без порушення кримінальної справи встановлює у порядку протокольної форми досудової підготовки матеріалів обставини вчинення нею злочину; обвинувачений (підсудний, засуджений, виправданий), його законний представник; захисник; цивільний відповідач і його представник; особа, яка вчинила діяння у стані неосудності або захворіла на душевну хворобу після вчинення злочину, щодо якої розслідується справа і вирішується питання про застосування примусового заходу медичного характеру.
3) Представники громадських організацій і трудових колективів: громадський обвинувач і громадський захисник, а також всі інші представники громадськості, спеціально уповноважені для участі у судовому розгляді справи; представники органів, які відають виконанням покарання.
4) Особи, які відіграють допоміжну роль у кримінальному процесі: заявник про злочин; особа, яка дає пояснення органу дізнання, слідчому, прокурору, судді; свідок; експерт, керівник експертної установи; спеціаліст; перекладач; особа, яка розуміє знаки німого або глухого; поняті; поручителі; заставодавці; педагог; лікар; батьки або інші законні представники неповнолітнього свідка, які присутні при його допиті; особи, разом із якими впізнаваний пред`являється для впізнання; особи, які беруть участь у відтворенні обстановки та обставин події; обшукуваний; освідуваний; особа, в якої беруть зразки для експертного дослідження; особи, що займають приміщення, в якому проводиться обшук, виїмка, огляд або опис майна; особи, присутні при проведенні обшуку або виїмки; особа, котрій передано на зберігання майно, на яке накладено арешт; секретар судового засідання. [1]
Виходячи з викладеного, доцільним буде розглянути коло суб`єктів кримінально-процесуальної діяльності, яке утворюється на стадії досудового розслідування податкових злочинів.
Так, при розслідуванні податкових злочинів

 
 

Цікаве

Загрузка...