WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Стадії, які пов’язані з виконанням вироку - Курсова робота

Стадії, які пов’язані з виконанням вироку - Курсова робота

здоров'я.
Суд обов'язково звільняє названих засуджених від дальшого відбування покарання у вигляді виправних робіт або
штрафу.
Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України, до
подання судові про звільнення від відбування покарання засуджених, які захворіли на тяжку хворобу, адміністрація місць їх утримання має обов'язково додати копію вироку, особову справу засудженого та висновок спеціальної лікарської комісії. На вимогу суду можуть направлятись також інші матеріали, які мають значення до вирішення питання про звільнення засудженого.[5]
5. Про звільнення від відбування покарання осіб, умовно засуджених до позбавлення волі або умовно звільнених з місць позбавлення волі, у зв'язку з визнанням їх інвалідами першої або другої групи (ст. 408і КПК)- Це питання вирішується суддею районного (міського) за місцем роботи особи, умовно засудженої до позбавлення волі з обов'язковим залученням до праці або умовно звільненої з місць позбавлення волі з обов'язковим залученням до праці, яка під час такої праці дістала інвалідність першої або другої групи, на підставі подання органу, що відає виконанням покарання, та висновку лікарсько-трудової експертної комісії (ЛТЕК).
Якщо інвалідність названих осіб настала з причин, не пов'язаних з їх трудовою діяльністю, суд може або достроково звільнити таку особу від дальшого відбування покарання, або направити її для відбування позбавлення волі.
6. Про скасування умовного засудження і відстрочки виконання вироку (ч. 5, 6 ст. 45; ч. 5 ст. 46і КК; ст. 4082 КПК). Дане питання вирішує суддя районного (міського) суду за місцем проживання засудженого при наявності підстав, указаних у зазначених нормах кримінального закону, за поданням органів внутрішніх справ, а щодо неповнолітнього - за спільним поданням органу внутрішніх справ і служби у справах неповнолітніх, або за клопотанням громадської організації чи трудового колективу, яким засудженого було передано на перевиховання і виправлення чи покладено обов'язок здійснювати нагляд за засудженим і проводити з ним виховну роботу.
7. Про звільнення від покарання засудженого, щодо якого виконання вироку відстрочено (ч. 6 ст. 46і КК; ч. З ст. 4082 КПК). Це питання вирішується суддею у порядку, охарактеризованому в п. 6. При цьому необхідно зазначити, що при розгляді цих питань (п. 6, 7) у судо-вому засіданні беруть участь представники всіх названих органів, громадських організацій і трудових колективів.
8. Про застосування і скасування відстрочки відбування покарання вагітним жінкам та жінкам, які мають Дітей віком до трьох років (ст. 462 КК; ст. 4083 КПК). Питання про застосування відстрочки відбування покарання виникає і вирішується судом в процесі реального виконання вироку, яким жінка засуджена до позбавлення ?9лі за нетяжкий злочин або за тяжкий, але на строк не більше п'яти років, і вона під час відбування покарання завагітніла або народила дітей (дитину). За таких обставин відстрочка відбування покарання застосовується суддею районного (міського) суду за місцем відбування покарання засудженої за поданням органу, що відає виконанням покарання, письмово погодженим з прокурором. Разом з поданням в суд направляються матеріали, які підтверджують наявність підстав та умов для надання відстрочки (засудження за злочин, що не є тяжким або хоч і є тяжким, але міра покарання не перевищує п'яти років позбавлення волі; вагітність в межах строку, на який за діючим законодавством (ст. 179 КЗП) жінка може бути звільнена від роботи у зв'язку з вагітністю і пологами; народження засудженою дитини (дітей); вік дітей не перевищує трьох років; наявність у засудженої сім'ї чи родичів, які дали згоду на спільне з нею проживання, або ж наявність у неї можливості самостійно забезпечити належні умови для виховання дитини).
Питання про скасування відстрочки відбування покарання щодо названих категорій засуджених жінок вирішується суддею районного (міського) суду за місцем проживання засудженої за поданням органу внутрішніх справ, який здійснював контроль за її поведінкою під час відстрочки. При цьому згоди прокурора для внесення такого, подання не вимагається. До подання мають бути додані матеріали, які підтверджують підстави скасування відстрочки.[3]
Подання про застосування відстрочки відбування покарання, а так само про скасування відстрочки розглядається суддею в десятиденний строк з моменту надходження його до суду. Судовий розгляд відбувається з обов'язковою участю прокурора, представника органу, що відає виконанням покарання або здійснює контроль за поведінкою засудженої під час відстрочки покарання, і, як правило, з участю самої засудженої. За результатами розгляду суддя виносить постанову.
9. Про направлення осіб, умовно засуджених до позбавлення волі і умовно звільнених з місць позбавлення волі з обов'язковим залученням до праці, в місця позбавлення волі відповідно до вироку (ст. 409і КПК).
В разі ухилення особи, яка умовно засуджена до позбавлення волі з обов'язковим залученням до праці, вія виконання вироку питання про її направлення в місце позбавлення волі відповідно до вироку вирішується суддею районного (міського) суду за місцем затримання засудженого на підставі матеріалів органу внутрішніх справ.
В разі ухилення особи, умовно засудженої до позбавлення волі з обов'язковим залученням до праці, або особи, умовно звільненої з місця позбавлення волі з обов'язковим залученням до праці в місці, яке визначається органами, що відають виконанням вироку, або систе-матичного чи злісного порушення ними трудової дисципліни, громадського порядку чи встановлених для них правил проживання, питання про направлення їх для відбування позбавлення волі вирішується суддею за місцем роботи названих осіб за спільним поданням органу, який відає виконанням покарання, і спостережної комісії при органах місцевої виконавчої влади.[6]
В разі самовільного виїзду названих осіб за межі ад-міністративного району за місцем їх роботи питання про направлення їх в місця позбавлення волі відповідно до вироку вирішується суддею районного (міського) суду за місцем затримання засуджених на підставі матеріалів органу внутрішніх справ.
10. Про зміну призначеного засудженому виду виправно-трудової установи з відповідним режимом (ст. 410 КПК). В разі наявності підстав, передбачених ст. 26, 46, 47 Виправно-трудового кодексу, зміна призначеного вироком засудженому виду виправно-трудової установи з відповідним режимом шляхом переведення його з однієї виправно-трудової чи виховно-трудової колонії в колонію іншого виду режиму, з виховно-трудової колонії у виправно-трудову колонію, з виправно-трудової колонії в тюрму, з тюрми увиправно-трудову колонію здійснюється суддею районного (міського) суду за місцем вико-нання вироку за поданням адміністрації виправно-трудової установи, погодженим із спостережною комісією або службою у справах неповнолітніх.
11. Про заміну виправних робіт та штрафу (ч. 2 ст. 410 КПК).
Відповідно до умов, передбачених ч. З ст. 29 КК, призначені засудженому виправні роботи без позбавлення волі можуть бути судом замінені штрафом або громадською доганою. При наявності підстав, зазначених у ст. ЗО

 
 

Цікаве

Загрузка...