WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Стадії, які пов’язані з виконанням вироку - Курсова робота

Стадії, які пов’язані з виконанням вироку - Курсова робота

спеціального звання, рангу, чину, кваліфікаційного класу (категорії), незалежно від того, ким вони були присвоєні, суд надсилає в п'ятиденний строк копію вироку органові, який присвоїв ці звання. Таким же чином вирішується питання і про рішення суду внести подання Президентові України про позбавлення засудженого державної нагороди України або почесного звання.
Якщо суд постановив позбавити засудженого батьківських прав, після набрання вироком законної сили його копія надсилається судом органу опіки і піклування за місцем проживання неповнолітньою (ці органи передбачені ст. 129 Кодексу про шлюб та сім'ю), а також органу РАГСу за місцем його народження. Коли ж засудженому; позбавленому батьківських прав, виплачуються призначені дітям пенсії, допомога або інші платежі (у тому числі і стягнеш на його користь аліменти), суд надсилає копію вироку ще й органу, який проводить зазначені платежі, або в суд за місцем винесення рішення про виплати для обговорення питання про перерахування їх на користь дитячого закладу або особи, яким передано дитину для виховання.[6]
Якщо засуджений за тяжкий злочин має наукові ступені або вчені звання, суд з огляду на міру дискредитації ним звання вченого може повідомити про засудження". Вищу атестаційну комісію України, Міністерство освіти України або Вчену раду установи, що присудила і присвоїла наукові ступені і звання, для вирішення ним питання про їх позбавлення засудженого, додавши № повідомлення копію вироку. Аналогічно має діяти суд при засудженні особи, що має почесне звання, присвоєну уповноваженим на це відомчим органом .
З виховною метою суд вправі направити копію вироку на підприємство, в установу та організацію за місцем роботи засудженого (ч. З ст. 404 КПК). В окремих випадках, коли суд визнає доцільним, він доводить вирок або його суть до відома громадськості через засоби масової інформації: пресу, телебачення, радіо.
Звернення до виконання виправдувального вироку ( звільнення з-під варти підсудного, що провадиться негайно після його проголошення), а також ухвали (постановил про закриття кримінальної справи полягає в тому, що після набрання ними законної сили суд направляє копію вироку відповідним органам для повернення вилучення документів, цінностей та інших предметів і зняття арешту з майна, якщо він був накладений (ч. 5 ст. 404 КПК).
Після набрання законної сили виправдувальним вироком чи ухвалою (постановою) про закриття справи за реабілітуючими підставами суд зобов'язаний направити виправданому (реабілітованому), а у випадку його смерті - спадкоємцям та утриманцям спеціальне повідомлення про порядок відновлення його порушених законних інтересів (ст. 53і КПК).
ВИРОК
ВИРОК - рішення суду першої чи апеляції інстанції про винність або невинність підсудного у скоєнні злочину і застосування або незастосування до нього покарання. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана крим. покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним В. суду (ст. 62 Конституції України). Саме через це В. є найважливішим актом правосуддя. В., що набув законної сили, - обов'язковий для виконання навої тер. України. В. повинен бути законним і обґрунтованим. Суд обґрунтовує В. лише ти-ми доказами, які були розглянуті в суд. засіданні. Всі висновки і рішення, які викладаються у В., мусять бути мотивовані. Призначене судом покарання повинно бути справедливим і відповідати тяжкості злочину та особі засудженого. В. може бути обвинувальним або виправдувальним. Обвинувальний В. не може грунтуватися на припущеннях і постановляється лише тоді, коли в ході суд. розгляду винність підсудного у скоєнні злочину доведена. Забезпечення доведеності вини є однією з осн. засад правосуддя (ст. 129 Конституції України). Виправд. вирок постановляється у випадках, коли: а) не встановлено події злочину, тобто діяння, у скоєнні якого обвинувачувався підсудний, взагалі не мало місця або відсутній причинний зв'язок між діянням підсудного і негативними наслідками, настанням яких обумовлюється злочинність діяння, зокрема, коли вони настали внаслідок дій особи, якій завдано шкоди, або дії природ, сил; б) у діянні підсудного немає складу злочину, тобто встановлено, що діяння, яке ставилось у вину підсудному, ним учинене, але крим. законом воно не визнається злочинним; в) не доведена участь підсудного у скоєнні злочину, тобто факт суспільне небезпечного діяння встановлено, але досліджені судом докази виключають або не підтверджують скоєння йога підсудним.
В. складається із вступної, мотивувальної та резолютивної частин. У вступ, частині зазначається, що В. постановлено ім'ям України, вказується назва суду, який виносить вирок, час і місце постановления вироку, склад суду, секретар суд. засідання, учасники суд. розгляду, перекладач, прізвище, ім'я п по батькові підсудного, рік, місяць, день і місце його народження, місце проживання, заняття, освіта, громадянство, сімейний ' стан та ін. відомості про особу підсудного, що мають значення для справи, і крим. закон, що передбачає злочин, у вчиненні якого обвинувачується підсудний. Мотивувальна частина обвинувального В.
повинна містити формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним, із зазначенням місця, часу, способу вчинення та наслідків злочину, форми вини, мотивів ікваліфікуючих ознак злочину, вказувати причини, з яких злочин не було доведено по кінця, якщо мали місце замах на вчинення злочину чи приготування до його вчинення, форми співучасті, якщо злочин скоєно групою осіб. Наводяться обставини, які визначають роль і ступінь винності у злочині кожного з підсудних, докази, на яких ґрунтуються висновки суду щодо южного підсудного, мотиви, з яких суд не враховує інші докази; обставини визначення крим. правової кваліфікації діяння; підстави для зміни обвинувачення або визнання частини його необґрунтованою. Суд також наводить: мотиви призначення виду і міри покарання або звільнення від нього чи від його відбування; підстави визнання підсудного особливо небезпечним рецидивістом; мотиви призначення примус, лікування; підстави для задоволення чи відхилення позову, залишення його без розгляду та рішення з ін. питань. Мотивувальна частина виправдувального В. повинна містити формулювання обвинувачення, яке пред'явлене підсудному і визнане судом недоведеним, а також підстави для його виправдання із зазначенням мотивів, з яких суд відкидає докази обвинувачення. Не допускається включення у виправдувальний В. формулювань, які ставлять під сумнів невинність виправданого. У резолют. частині обвинувального В. зазначаються: прізвище, ім'я та по батькові засудженого; крим. закон, за яким підсудного визнано винним; рішення щодо визнання його винним та крим.-правова кваліфікація його діянь; вид і міра покарання, призначені підсудному за кожною статтею, частиною чи пунктом статті Кримінального кодексу України, остаточна міра покарання за сукупністю злочинів, обрана судом; початок строку відбування покарання; тривалість іспитового строку, якщо застосовано умовне засудження; рішення про визнання підсудного особливо небезпечним рецидивістом, призначення примус,

 
 

Цікаве

Загрузка...