WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Стадії, які пов’язані з виконанням вироку - Курсова робота

Стадії, які пов’язані з виконанням вироку - Курсова робота

законної сили після закінчення строку на подання касаційної скарга чи внесення подання, в разі ж їх внесення -після розгляду їх касаційною інстанцією і оголошення каса-ційної ухвали, якщо нею вирок не буде скасовано. Вирок Верховного Суду України оскарженню в касаційному порядку не підлягає і на нього не може бути внесено касаційне подання прокурора. Він набирає законної сили з моменту його оголошення (ч. 5 ст. 347 КПК).
У випадку оскарження вироку чи внесення на нього касаційного подання прокурора лише в частині або щодо окремих засуджених, якщо їх декілька, він не набирає законної сили до моменту оголошення касаційної ухвали (ст. 401 КПК).
Виправдувальний вирок, а так само обвинувальний, але без призначення покарання, із звільненням засудженого від покарання, чи з призначенням покарання, не зв'язаного з позбавленням волі, частково приводиться до виконання негайно після проголошення вироку. У цих випадках підсудний, який знаходиться під вартою, звільняється з-під неї у залі судового засідання. Суд з урахуванням особистості та обставин справи вправі звільнити з-під варти також умовно засудженого до позбавлення волі з обов'язковим залученням до праці (ст. 342 КПК).
Ухвали суду першої інстанції і постанови судці набирають законної сили після закінчення строку на касаційне оскарження чи внесення прокурором окремого подання, а в разі подання на ш" окремої скарги чи внесення окремого подання прокурору - після залишення їх без задоволення касаційне інстанцією. Ті ж ухвали і постанови, які оскарженню не підлягають, набирають законної сили і виконуються негайно після їх винесення. Ухвали і постанови касаційної та наглядної інстанцій оскарженню не підлягають і законної сили набирають після їх оголошення (ст. 402 КПК).
Звернення вироку до виконання здійснює суд, який постановив вирок. Відповідно до ст. 404 КПК не пізніше трьох діб з дня набрання ним законної сили або повернення справи з касаційної інстанції суддя або толова суду направляє розпорядження про виконання обвинувального вироку разом з копією останнього органу, на який законом покладено обов'язок привести його до виконання. У випадку зміни вироку касаційною або наглядною інстанцією до копії вироку додається також копія ухвали чи постанови названих контрольних інстанцій.[7]
Кримінально-процесуальний закон не регламентує змісту розпорядження суду про приведення вироку до виконання. Проте судова практика виробила і дотримується такого змісту: найменування органу, ЖОМУ адресується розпорядження; основні відомості про засудженого; яким вироком і до якої міри покарання він засуджений. Якщо справа розглядалась касаційною або наглядною інстанцією, то в розпорядженні зазначаються результати цього розгляду стосовно міри покарання. Завершується розпорядження пропозицією привести вирок до виконання та негайно повідомити про це суд, що зобов'язані вчинити органи, які виконують вирок або ухвалу (ч. 7 ст. 404 КПК). У випадку, коли засуджений позбавляється волі, в Розпорядженні міститься також пропозиція повідомити сім'ю засудженого, в яке місце він направлений для відбування покарання.
Розпорядження про виконання вироку підписує суддя (голова суду чи його заступник), воно скріплюється гербовою печаткою суду і надсилається разом з копіями зазначених раніше судових документів до відповідного органу.
Якщо засудженому обрано міру покарання у вигляді позбавлення волі, то вирок звертається до виконанні! шляхом направлення названих документів начальнику місця ця попереднього ув'язнення, в якому утримується засуджений, що перебуває під вартою. Коли ж останній гад вартою не перебуває, то ці документи направляються органу внутрішніх справ за місцем проживання засудженого. На цей же орган покладається обов'язок привести: вирок до виконання, коли особа умовно засуджена дві позбавлення волі з обов'язковим залученням до праці.[3]
У випадку засудження винного до виправних робіт без позбавлення волі розпорядження про виконання вироку направляється до інспекції виправних робіт районного!(міського) відділу внутрішніх справ.
Якщо мало місце умовне засудження до позбавлення волі чи виправних робіт (ст. 45 КК) або засудженому до позбавлення волі надана відстрочка виконання вироку (ст. 46і КК), суд надсилає розпорядження і копію вироку органу внутрішніх справ, а щодо неповнолітнього - також і службі у справах неповнолітніх за місцем проживання засудженого для здійснення контролю за його поведінкою. Коли суд своїм вироком поклав обов'язок нагляду за засудженим і проведення з ним виховної роботи на відповідну громадську організацію або трудовий колектив за їх згодою або на їх клопотання, то останні також обов'язково надсилається копія вироку.
Звернення до виконання вироку, яким засудженому призначено покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю, штрафу, громадської догани, конфіскації майна, позбавлення військового чи спеціального звання і позбавленні батьківських прав (останні три міри як додаткові покарання), детально регулюється Положенням про порядок і умови виконання кримінальних покарань, не зв'язаний із заходами виправно-трудового впливу на засуджений, затвердженим Указом Президії Верховної Ради України від 22 червня 1984 р, і полягає у нижчевикладеному.
При призначенні покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю як основного покарання або як додаткового покарання, не пов'язаного з позбавленням волі, чи приумовному засудженні або при наданні відстрочки виконання вироку, копія вироку надсилається судом адміністрації підприємства, установи, організації за місцем роботи засудженою для виконання, а також органові внутрішніх справ за місцем проживання засудженого для здійснення контролю за виконанням зазначеної міри покарання. . Звернення до виконання вироку про призначення штрафу полягає в тому, що суд, який постановив вирок, пропонує засудженому добровільно внести до ощадного банку суму штрафу протягом місяця і попереджає його, що в разі несплати штрафу його буде стягнуто в примусовому порядку судовим виконавцем відповідно до ст. 362 Цивільного процесуального кодексу.[4]
Як уже зазначалося, покарання у вигляді громадської догани виконується безпосередньо судом, який постановив вирок, і полягає у публічному висловлюванні осуду засудженому від імені держави. Але якщо вироком передбачено довести громадську догану до відома громадськості через пресу чи іншим способом, суд надсилає копію вироку органові преси для опублікування повідомлення або адміністрації підприємства, установи, організації, громадській організації за місцем роботи, навчання чи проживання засудженого для обговорення на зборах колективу.
Звернення до виконання додаткового покарання у вигляді конфіскації майна полягає в тому, що суд надсилає виконавчий лист, копію опису майна (якщо опис було здійснено) і копію вироку для виконання до державної виконавчої служби і сповіщає про це відповідному фінансовому відділу державної адміністрації або викон-кому міської і районної у місті Ради народних депутатів.
У випадку, коли засудженого вироком позбавлено військового або

 
 

Цікаве

Загрузка...