WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Процесуальна діяльність співробітників оперативних підрозділів - Дипломна робота

Процесуальна діяльність співробітників оперативних підрозділів - Дипломна робота

процесуальну діяльність слідчого апарату та її організацію. Втручання в цюдіяльність із метою перешкодити всебічному, повному та об'єктивному дослідженню обставин справи або домогтися прийняття по ній незаконного рішення - неприпустиме і тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України.
Оцінку процесуальним діям слідчого мають право давати виключно керівництво слідчих апаратів, а також прокурори і судді у передбачених законом випадках.
1.4 Основні завдання слідчих підрозділів податкової міліції:
- всебічне, повні і об'єктивне дослідження обставин справи у передбачені законодавством строки, викриття винних та забезпечення правильного застосування Закону з тим, щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності і жоден невинний не був покараний;
- у межах компетенції, передбаченої законом, вжиття відповідних заходів для припинення посягань на економічну систему України, порушень прав громадян та інтересів суспільства;
- забезпечення відшкодування нанесення злочином збитків;
- виявлення причин і умов, що сприяють вчиненню злочину, і вжиття заходів щодо їх усунення;
- прийняття обґрунтованого і законного рішення за результатом розслідування по кожній кримінальній справі.
1.5 Принципи діяльності слідчих підрозділів податкової міліції
Розрізняють наступні принципи здійснення діяльності слідчих підрозділів податкової міліції:
- досудове розслідування провадиться на принципах справедливості, гуманізму, рівності громадян перед законом незалежно від соціального, національного і расового походження, майнового, службового чи іншого стану, віросповідання та політичних переконань;
- слідчі підрозділи здійснюють свої повноваження незалежно від будь-якого відомчого або місцевого впливу;
- при розслідуванні кримінальних справ слідчі підрозділи взаємодіють з іншими підрозділами органів державної податкової служби, державними установами і громадськими організаціями, керуючись чинним законодавством, а у стосунках з компетентними органами інших держав - також і міжнародними угодами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
2. Учасники кримінального процесу при розслідуванні податкових злочинів.
2.1 Поняття учасників кримінального процесу
"Учасниками процесу" згідно п.8 ст.32 КПК України є обвинувачений, підозрюваний, захисник, а також потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач та їх представники.
При аналізі кола органів і осіб, які беруть участь у кримінально-процесуальній діяльності, в теорії використовуються терміни "суб`єкти кримінального процесу", "суб`єкти кримінально-процесуальної діяльності", "учасники кримінального процесу", причому у ці терміни вкладається різний або однаковий зміст.
На наш погляд, поняття "суб`єкти" і "учасники" кримінального процесу (кримінально-процесуальної діяльності) за чинним законодавством є ідентичними за своїм змістом, але слід користуватися терміном "суб`єкти кримінально-процесуальної діяльності", оскільки термін "учасники процесу" у КПК вживається у спеціальному і дуже вузькому значенні. Всі особи, які вступають між собою у процесуальні правовідносини, незалежно від обсягу їх прав і обов`язків, є суб`єктами кримінально-процесуальної діяльності. Не можна бути суб`єктом кримінально-процесуальної діяльності і не бути суб`єктом кримінального процесу. (1)
Суб`єкти кримінально-процесуальної діяльності - це всі державні органи, службові та приватні особи, які ведуть кримінальний процес або залучаються до нього, вступають між собою у процесуальні правовідносини, набуваючи процесуальних прав і виконуючи процесуальні обов`язки. Для визначення особи суб`єктом кримінально-процесуальної діяльності необхідно, щоб однією із сторін правовідношення були орган влади або службова особа, яка веде процес. (3)
Суб`єкти кримінально-процесуальної діяльності розрізняються за своїм процесуальним становищем, роллю в процесі, виконують різні кримінально-процесуальні функції та завдання, переслідують неоднакову мету, вступають між собою у різні правовідносини.
2.2 Класифікація суб`єктів кримінально-процесуальної діяльності
Найбільш вдалою є така класифікація суб`єктів кримінально-процесуальної діяльності :
1) Державні органи та службові особи, які ведуть кримінальний процес і залучають до його сфери всіх інших суб`єктів кримінально-процесуальної діяльності (суд, суддя, прокурор, слідчий, начальник слідчого відділу, орган дізнання, особа, яка провадить дізнання).
2) Особи, які захищають свої або представлені інтереси у кримінальному процесі. Вони можуть здійснювати функцію приватного обвинувачення або функцію захисту від підозри, обвинувачення і захисту інших законних інтересів: потерпілий, цивільний позивач та їх представники; підозрюваний; особа, щодо якої вирішується питання про відмову у порушенні або про закриття кримінальної справи з нереабілітуючих обставин; особа, щодо якої орган дізнання без порушення кримінальної справи встановлює у порядку протокольної форми досудової підготовки матеріалів обставини вчинення нею злочину; обвинувачений (підсудний, засуджений, виправданий), його законний представник; захисник; цивільний відповідач і його представник; особа, яка вчинила діяння у стані неосудності або захворіла на душевну хворобу після вчинення злочину, щодо якої розслідується справа і вирішується питання про застосування примусового заходу медичного характеру.
3) Представники громадських організацій і трудових колективів: громадський обвинувач і громадський захисник, а також всі інші представники громадськості, спеціально уповноважені для участі у судовому розгляді справи; представники органів, які відають виконанням покарання.
4) Особи, які відіграють допоміжну роль у кримінальному процесі: заявник про злочин; особа, яка дає пояснення органу дізнання, слідчому, прокурору, судді; свідок; експерт, керівник експертної установи; спеціаліст; перекладач; особа, яка розуміє знаки німого або глухого; поняті; поручителі; заставодавці; педагог; лікар; батьки або інші законні представники неповнолітнього свідка, які присутні при його допиті; особи, разом із якими впізнаваний пред`являється для впізнання; особи, які беруть участь у відтворенні обстановки та обставин події; обшукуваний; освідуваний; особа, в якої беруть зразки для експертного дослідження; особи, що займають приміщення, в якому проводиться обшук, виїмка, огляд або опис майна; особи, присутні при проведенні обшуку або виїмки; особа, котрій передано на зберігання майно, на яке накладено арешт; секретар судового засідання. (3)
Виходячи з викладеного, доцільним буде розглянути коло суб`єктів кримінально-процесуальної діяльності, яке утворюється на стадії досудового розслідування податкових злочинів.
Так, при розслідуванні податкових злочинів кримінальний процес на стадіях досудового розслідування ведуть співробітники оперативних та слідчих підрозділів податкової міліції. На них

 
 

Цікаве

Загрузка...