WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Посадові особи та державні органи, їх місце в кримінальному процесі - Курсова робота

Посадові особи та державні органи, їх місце в кримінальному процесі - Курсова робота

проведення ефективного попереднього слідства, вживають заходи щодо усунення недоліків, вивчають слідчу практику та ін. У свою чергу слідчий-методист відповідає за організацію роботи слідчих підрозділів та заслуховує звіти слідчих перед керівництвом, тобто корегує роботою та контролює процес роботи. Важливо також в роботі слідчого-методиста те, що він може давати пропозиції щодо переміщення, призначення чи звільнення з посади працівників управлінь, відділів, відділень,груп.
Слідчий апарат органів внутрішніх справ має помічників слідчих. В свою чергу помічник має право брати участь у проведенні слідчих дій, складати процесуальні документи, має право виклику свідків, потерпілих, підозрюваних, експертів ін. учасників процесу, бере участь при ознайомленні потерпілого, його представника, цивільного позивача, відповідача або їх представників, обвинуваченого та його захисника з матеріалами кримінальної справи, виконує технічну роботу з оформлення матеріалів дослідної перевірки і кримінальних справ: підшивка, нумерація аркушів, томів, складання опису, списків, супроводжувальних документів, друкування тощо.
Результаті внесення змін та доповнень до Закону України "Про Державну податкову службу в Україні" від 5 лютого 1998 року в структурі Державної податкової адміністрації створюється податкова міліція, яка "складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями і здійснює контроль за додержання податкового законодавство" (7). Однією з функцій, що покладаються на неї є кримінально-процесуальна.
На чолі податкової міліції стоїть Перший заступник Голови Державної податкової адміністрації України. Ієрархічна структура органів (слідчих) податкової міліції складає:
1. Слідче управління податкової міліції Державної податкової адміністрації України
2. слідчі відділи податкової міліції управлінь податкової міліції державних податкових адміністрацій в АРК, областях, містах Києві та Севастополі.
3. слідчі відділення (групи) податкової міліції державних податкових інспекцій у районах, містах, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій.
Система Служби безпеки України передбачає в своєму складі старших слідчих в особливо важливих справах, старших слідчих і слідчих, старших слідчих криміналістів в особливо важливих справах та старших слідчих криміналістів, помічників слідчих.
На чолі податкової міліції стоїть Перший заступник Голови Державної податкової адміністрації України. Ієрархічна структура органів (слідчих) податкової міліції складає: Слідче управління податкової міліції Державної податкової адміністрації України; слідчі відділи податкової міліції управлінь податкової міліції державних податкових адміністрацій в АРК, областях, містах Києві та Севастополі; слідчі відділення (групи) податкової міліції державних податкових інспекцій у районах, містах, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій.
Система Служби безпеки України передбачає в своєму складі старших слідчих в особливо важливих справах, старших слідчих та слідчих, старших слідчих криміналістів в особливо важливих справах та старших слідчих криміналістів, помічників слідчих.
Орієнтація на світові методи, організацію розслідування викликала необхідність у створенні чогось подібного і в нас, але чи потрібно це покаже час. Президент України створює Національне бюро розслідувань, завдання якого полягає у проведенні відповідно до законодавства України "досудового слідства та оперативно-розшукових заходів в особливо складних кримінальних справах про злочини, які становлять підвищену суспільну небезпеку" (8). Питання щодо послідовності справ ще не вирішене, отже знову проблема до якої необхідно звернутися парламенту.
Широта повноважень слідчого визначається кримінально-процесуальним законодавством. Зокрема, вони мають право самостійно порушувати кримінальну справу, призначати експертизи, проводити слідчі дії, притягувати особу як обвинуваченого, зупиняти і закривати справу. Самостійність слідчого полягає у провадженні попереднього слідства, провадження слідчих дій, крім випадків, коли передбачається законом одержання санкцій чи згоди прокурора, рішення судді. Слідчий несе повну відповідальність за законне й своєчасне виконання рішень, слідчих дій. За загальним правилом вказівки прокурора для слідчого є обов'язковими. Важливе місце в ході розслідування кримінальних справ має взаємодія слідчого з органами дізнання. Постанови слідчого є обов'язковими для виконання всіма.
2.4 Роль та статус прокурора в кримінальному процесі
Правове становище прокурора у кримінальному судочинстві регламентується ст. 25 КПК. Що ж до загального статусу, то він закладений у Законі про прокуратуру.
Термін "прокурор" містить в собі "Генеральний прокурор України, прокурор Автономної республіки Крим, області, міста Києва, Севастополя, районний, міський, військовий, транспортний прокурор та інші прокурори прирівняні до прокурорів областей, районних або міських прокурорів, їх заступники та помічники, прокурори управлінь та відділів прокуратур, які діють у межах своєї компетенції" (9 ).
У своїй діяльності прокурор здійснює нагляд за додержанням законів органами, органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство в стадіях порушення і попереднього розслідування кримінальних справ, а також у місцях тримання затриманих, попереднього ув'язнення, у виправно-трудових та інших установах, що виконують покарання або призначені судом заходи примусового характеру, пов'язані обмеженням особистої свободи громадян. Прокурор здійснює нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах: вироків, ухвал і постанов. В цьому ж випадку він має право "внести касаційне і окреме подання, принести протест у порядку нагляду або за невиявленими обставинами і порушити в цих актах прокурорського реагування питання про зміну або скасування судового рішення" (10).
Взагалі заходи, що вживаються прокурором передбачають додержання передбаченого законом порядку порушення, розслідування, зупинення та закриття кримінальних справ, проведення оперативно-розшукових заходів, застосування технічних засобів, строків провадження слідства та тримання під вартою, виконання вимог при розслідуванні злочинів про всебічне, повне та об'єктивне дослідження всіх обставин справи, з'ясування обставин, які викривають чи виправдовують обвинуваченого, пом'якшують чи обтяжують його відповідальність, а також причини вчинення злочинів та умови, що сприяють цьому.
Під час підтримання державного обвинувачення або держави, у визначених законом випадках, прокурор бере участь в розпорядчих засіданнях суду і в судових засіданнях у

 
 

Цікаве

Загрузка...