WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Особливості допиту свідків і обвинуваченого - Курсова робота

Особливості допиту свідків і обвинуваченого - Курсова робота

записи - звіти про виконану роботу. У зазначених записах було відзначено, хто реалізував цукор, його кількість, ціна, а також місце реалізації й особи, що здійснюють реалізацію (реалізатори підтвердили, що продаж здійснювали шляхом виїзду в інші населені пункти, а також дані, що містяться в звітах, - чорнових записах).
Проведення обшуку по справах даної категорії є діючим засобом виявлення предметів, речей, цінностей, нажитих злочинним шляхом, забезпечення задоволення заявленого цивільного позову і можливої конфіскації майна.
Обшук являє собою дуже складну слідчу дію, хоча, на перший погляд, складається протилежна думка. Результативність проведення розглянутої слідчої дії, як і інших, залежить від виконання слідчим підготовчих і організаційних заходів.
Підготування до обшуку містить у собі наступні елементи:
1) ухвалення рішення про провадження обшуку;
2) його процесуальне оформлення;
3) одержання й аналіз необхідної орієнтовної інформації стосовної: а) особистості, що обшукується; б) місця обшуку; в) розшукуваних предметів;
4) розробки тактичного плану: а) визначення часу обшуку; б) добору учасників обшуку і розподілу обов'язків між ними; в) підготування науково-технічних засобів; г) визначення охорони місця обшуку; д) підготування транспортних засобів; е) визначення способів зв'язку; ж) міри попередження збройного опору; з) рішення питання про доцільність використання службово-пошукової собаки; и) обрання мір, що виключають телефонні й інші способи зв'язку особи, що обшукується з іншими особами до закінчення обшуку.
Ухвалення рішення про проведення обшуку робиться на основі вивчення й аналізу матеріалів кримінальної справи. Виділені вище елементи підготування до проведення обшуку не означають їхню наявність у кожному факті проведення обшуку. Важливим у даному випадку є елемент своєчасності, оскільки від цього залежить повнота доказів,що збираються . При розслідуванні ухилень від сплати податків обшук не є несподіваним для осіб, діяльність яких перевіряється. Кримінальні справи збуджуються після проведених документальних перевірок, і посадові особи суб'єкта підприємницької діяльності, як правило, готові до різних дій з боку органів попереднього слідства. Однак зазначене вище не означає відмови від проведення обшуку.
Кримінально-процесуальне законодавство (стаття 177 КПК України) визначає підстави, при яких можливо проведення зазначеної слідчої дії. Такими підставами є обгрунтовані припущення, що в якомусь помешканні чи місці або в якоїсь особи знаходяться знаряддя злочину, предмети, цінності, добуті злочинним шляхом, а також інші предмети або документи, що мають значення для справи.
Провадження обшуку необхідно в тих випадках, коли слідчий має інформацію про ведення "подвійного обліку", про наявність "чорнової бухгалтерії", про наявність підроблених печаток, штампів, бланків, використовуваних для приховання злочинної діяльності.
І у більшості випадків такого роду інформація може бути отримана з оперативних джерел, вивчення й аналізу документів, показань свідків (наприклад осіб, що здійснюють реалізацію товару в малих торгових фірмах, на ринках і т. п.).
Результативність проведення обшуку забезпечується наявністю комплексу інформації про осіб, у яких планується проведення обшуку, а також місця його проведення. Слід зазначити, що на етапі порушення кримінальної справи по даній категорії злочинів оперативні підрозділи, як правило, мають дану інформацію.
Обшуки у справах про ухилення від сплати податків проводяться в місцях розташування суб'єктів підприємницької діяльності, місцях проживання посадових осіб суб'єкта, що господарює, а також у місцях проживання інших осіб, що мають відношення до діяльності суб'єкта, що перевіряється.
Безпосереднє проведення обшуку в практичній діяльності не викликає особливих утруднень. У 93 % вивчених матеріалів кримінальних справ проведення обшуку було доручено органу дізнання.
Як раніше відзначалося, в процесі обшуку дії повинні бути спрямовані на виявлення різного роду документів, що відбивають або підтверджують виконання фінансово-господарських операцій, предметів, за допомогою яких було підготовлено або вчинено злочин (преси, штампи, бланки документів і т. п.). У ході обшуку необхідно вилучати записні книжки, листи й інші документи, що мають відношення до справи. При проведенні розглянутої слідчої дії можливо вилучення документів, що не мають відношення до розслідуваної справи. Вони можуть бути використані в якості вільних або умовно-вільних зразків почерку при проведенні експертних досліджень.
У ході провадження обшуку можуть бути виявлені і вилучені предмети, що не мають безпосереднього відношення до вчинення ухилень від сплати податків, але які характеризують особу і його діяльність. Так, наприклад, при провадженні обшуку за місцем проживання посадових осіб АТЗТ "Центр-Україна-Сервіс", крім бухгалтерських документів, були виявлені і вилучені патрони до газового пістолета (дробового характеру), револьвер зразка 1889 року і пістолет кустарного виробництва.
У необхідних випадках для участі у провадженні обшуку, на підставі статті 128-1 КПК України, може бути запрошений відповідний фахівець або використані технічні засоби.
Проведенню розглянутої слідчої дії по справах про ухиленнявід сплати податків властиві такі ж тактичні прийоми й особливості, як і при провадженні обшуку по інших категоріях злочинів.
Варто враховувати, що в окремих випадках потрібно проведення особистого обшуку з метою виявлення чорнових записів, визначених документів, предметів.
Про проведений обшук, відповідно до вимог статті 188 КПК України, складається протокол.
У випадку проведення обшуку за місцем проживання паралельно можливо проведення накладення арешту на майно, цінності обвинувачуваного або підозрюваного з метою забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна.
Вивчення матеріалів кримінальних справ про ухилення від сплати податків показало, що накладення арешту на майно робляться рідко, хоча такі злочини заподіюють значний збиток державним інтересам. Вкрай рідко приймаються й інші міри забезпечення виконання заявленого цивільного позову (накладення арешту на майно - 64 %; арешт на внески - 7 %; припинення операцій по використанню засобів, що знаходяться на розрахунковому рахунку підприємства, - 13 %; арешт матеріальних цінностей суб'єкта підприємницької діяльності - 1 %). У 31 % випадків такі заходи не проводилися взагалі. До деякої міри це пов'язано з добровільним відшкодуванням заподіяного державі матеріального збитку. При цьому дані аналізу показують, що заподіяний державі злочинними діями збиток відшкодований цілком тільки по 72 % розслідуваних злочинів (у 22 % збиток не відшкодований; у 6 % відшкодований частково).
4. Використання спеціальних пізнань по справах про ухилення від сплати податків
Особливості способів вчинення ухилень від сплати податків, утворених при цьому слідів, а також те, що зазначені злочини відбуваються в підприємствах, організаціях, установах, діяльність яких знаходить висвітлення в документах бухгалтерського й іншого обліку, визначає необхідність широкого

 
 

Цікаве

Загрузка...