WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Особливості допиту свідків і обвинуваченого - Курсова робота

Особливості допиту свідків і обвинуваченого - Курсова робота

документів або робить оцінки в плані про місцезнаходження джерела (документа, пояснення, акта документальної перевірки і т. п.). На основі аналізу документів визначається коло осіб, які підлягають допиту, характер і об'єм майбутніх спеціальних досліджень (наприклад, документальних перевірок, судово-бухгалтерських експертиз, криміналістичних досліджень документів).
Змістом наступного елемента є діяльність слідчого по ознайомленню з різного роду спеціальними питаннями, що виникають при розслідуванні ухилень від сплати податків. Специфіка розслідування даної категорії злочинів виявляється у вивченні й аналізі нормативних актів, що регламентують підстави, порядок обчислення і сплати податків, правил ведення бухгалтерського обліку і надання звітності і податкових декларацій, порядку призначення провадження документальних перевірок і різного роду експертиз. Постійна зміна чинного законодавства в сфері оподатковування до деякої міри впливає на якість розслідування даної категорії злочинів. На зазначеній стадії підготування до допиту потрібно підібрати і вивчити необхідну нормативну базу. У разі потреби - зробити виписки або оцінки для використання положень нормативних актів у процесі допиту.
В окремих випадках слідчий може одержати кваліфіковану консультацію у фахівця-бухгалтера. На етапі підготування до допиту фахівець надасть допомогу у роз'ясненні законодавства про податки, може надати допомогу у визначенні обставин, що виступають предметом допиту тієї або іншої особи, у доборі необхідних для допиту документів, у роз'ясненні змісту акта документальної перевірки формулюванні питань до допитуваного.
Володіння слідчим знаннями спеціальних питань, що зустрічаються в практиці розслідування ухилень від сплати податків, є гарантією успішного розслідування.
Вивчення особистості допитуваного на етапі підготування до допиту дозволяє виробити визначену лінію поводження слідчого і використовувати при цьому різні тактичні прийоми. Дані про особистість допитуваного можуть
отримані з матеріалів кримінальної справи, допитів інших осіб, документів, що характеризують особистість тієї або іншої особи, і оперативних матеріалів. Більш цілеспрямовано, в окремих випадках, вивчається особистість обвинувачуваних, їхнього взаємозв'язку з іншими посадовими особами, наявність злочинного досвіду, каналів підтримки і прикриття здійснюваної, злочинної діяльності.
Елемент планування проведення слідчої дії є заключним в етапі підготування до допиту. Упорядкування плану може робитися в різних формах. Змістом плану виступає вказівка категорії особи, яка підлягає допиту, його встановлених даних. У плані відбивається наявність фактичного матеріалу і його місцезнаходження в справі. Основним поділом у плані є питання, які підлягають з'ясуванню в ході допиту, а також наявність і порядок пред'явлення речових доказів. У даному випадку необхідно використовувати положення загального плану розслідування в справі, де знаходять висвітлення фактичні дані про факт вчиненного ухилення від сплати податків і місце їх у матеріалах справи. У плані допиту вказуються номера епізодів, по котрим необхідно допитати, а також конкретні питання, які підлягають з'ясуванню. Необхідні відомості про речові докази і документи слідчий одержує з загального плану розслідування по кримінальній справі.
На етапі підготування до допиту слідчим підлягають вивченню питання часу і способу виклику конкретної особи для допиту. У разі потреби слідчий може запланувати участь у допиті фахівця, захисника.
У залежності, від характеру й утримання розглянутої слідчої дії на етапі підготування повинно бути розглянуте питання про застосування необхідних технічних засобів.
У зв'язку з розглядом заходів щодо підготування до допиту обгрунтованим вважається думка що на етапі підготування до допиту слідчим передбачаються конкретні міри, спрямовані на попередження помилкових показань.
На етапі підготування повинно бути вирішене питання черговості виклику для допиту.
Для полегшення роботи слідчого при підготуванні до допиту осіб у якості свідків і прогнозування характеру одержуваної від них інформації обгрунтовано виділяються чотири групи свідків у залежності від чинників: а) вид розкрадання; б) відношення до виду виробничої діяльності або об'єкту розкрадання; в) службове положення (керівник, підпорядкований, що не має відношення до службової діяльності); г) характер відношень із розкрадачами. Виділення зазначених груп свідків дозволяє їх використовувати розслідуванні інших злочинів, у тому числі й ухилень від сплати податків. Так, можливо виділення категорій свідків у залежності від місця їхньої роботи. Такими особами, щодо розслідування ухилень від сплати податків, є:
1. Обслуговуючий персонал (секретар, друкарка, водій, реалізатор, агент по страхуванню, касир і інші);
2. Особи, що володіють пізнаннями в області бухгалтерського обліку, що займають посади бухгалтерів (головних бухгалтерів) або посадові особи бухгалтерії (у випадку не участі зазначених осіб у вчиненні ухилень від сплати податків);
3. Засновники суб'єкта підприємницької діяльності;
4. Юристи, що здійснюють допомогу у веденні діяльності суб'єкта, що господарює;
5. Вищестоящі керівники, які здійснюють прийом на роботу відповідальних за числення і сплату податків і інших неподаткових платежів;
6. Особи, що здійснюють прийом товару для наступної реалізації;
7. Особи, що здійснюють оформлення різних угод (договір закупівлі-продажу, транспортного обслуговування, страхування т. д.).
Зазначений вище перелік осіб, що можуть бути допитані в якості свідків по розглянутій категорії злочинів, є умовним. У залежності структури самого підприємства, форми власності, характеру й об'єму виконуваної діяльності й участі різних осіб, що забезпечують виконання цього процесу, слідчим може бути визначене коло осіб, що підлягають допиту. Так, наприклад, розслідуванні було встановлено, що посадові особи Хорольского районного підприємства (лікарні) державної ветеринарної медицини в якості оплати за виконання ветеринарних послуг колгоспам і радгоспам одержували різного роду продукцію (зерно пшениці, гречки і т. д.). З метою заниження або приховання об'єктів оподатковування робилася здача решти зазначеної продукції на елеватор співробітниками даного підприємства. Отримані кошти по касі підприємства не оприходувалися і не відбивалися при обчисленні і сплаті податків.
Наступний різновид категорій свідків по справах про ухилення від сплати податків складають особи, що не працюють напідприємстві, як перевіряється:
1. Посадові особи суб'єкта підприємницької діяльності, із якими посадові особи суб'єкта, що господарює, вступали у взаємовідносини різного роду (придбання товару (продукції), здійснення транспортування вантажу, реалізація продукції, надання посередницьких послуг і т. п.).
2. Особи, що безпосередньо робили відпуск товару, його транспортування, реалізацію, збереження.
3. Особи, що здійснюють послуги по охороні товарно-матеріальних цінностей при транспортуванні (співробітники Державної служби охорони, приватних структур, що роблять такого роду послуги).
4. Посадові особи Державної

 
 

Цікаве

Загрузка...