WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Система цивільногопроцесуального права - Курсова робота

Система цивільногопроцесуального права - Курсова робота

організацію судової системи і компетенцію органів цієї системи в області правосуддя; нормами ж процесуального права визначаються форми і порядок, у яких здійснюється компетенція суду. Законодавство про судоустрій визначає цілі правосуддя, задача суду, загальне коло діяльності кожної ланки судової системи, його склад і ін. Суд у передбачених законом випадках контролює законність дій адміністративних органів.
Значний зв'язок між цивільним процесуальним правом і карним процесуальним правом, що мають однакові конституційні основи,ряд загальних інститутів, наприклад, в області доказательственного права, а також ряд загальних положень, що стосуються прямування справи в судовому засіданні, винесення судових постанов (рішень, вироків, визначень), оскарження, опротестування і перегляду рішень у касаційному порядку й у порядку нагляду. Карне і цивільне процесуальне права пов'язані і тим, що деякі питання, дозволені в карному процесі, не можуть перерешиваться в цивільному,і наоборт (ст. ст. 28 і 29 УПК, ст. 55 ЦПК) . Водночас кожна з зазначених галузей процесуального права має й істотні особливості, обумовлені розходженням предмета і задач розгляду справ у цивільному і карному процесі. Карний процес спрямований на розгляд справ про злочини, що караються карним законом. Суспільний інтерес виступає тут як основний двигун справи.
Предметом розгляду в карному процесі служить питання про вчинення обвинувачуваним злочини і застосуванні покарання.
Цивільний процес також торкає інтересів товариства в цілому, що відбивається на утриманні ряду його норм і інститутів: активність суду, прокуратури. що беруть участь у процесі органів державного керування і громадських організацій. Проте безпосереднім предметом захисту служить тут суб'єктивне право зацікавлених осіб, предметом рассмотрения-отдельное, що зв'язує суб'єктів матеріальні правовідносини. Сторони в цивільному процесі виступаютьяк рівні противостоящие друг,другу суб'єкти (ч. 3 ст. 33 ЦПК}, із рівним процесуальним положенням, рівними правами й обов'язками.
Істотні розходження й у примусовому виконанні рішень по цивільних справах і вироку по кримінальних справах. Це обумовлено розходженням у санкціях норм цивільного в карного права: примусове виконання цивільно-правового обов'язку відмінно від міри карної репресії.
цивільне судочинство і процесуальна форма.
1. Цивільне судочинство (цивільний процес) - урегулированния цивільним процесуальним правом діяльність суду, що беруть участь у справі осіб і інших учасників процесу, а також органів виконання судових постанов (судових виконавців) .
Російське цивільне процесуальне право встановлює, які дії відбуваються судом, учасниками процесу, судовими виконавцями, при яких умовах і в якій послідовності ці дейсвия повинні або можуть відбуватися і які їхні юридичні наслідки.
Всі передбачені нормами цивільного процесуального права дії відбуваються судом і учасниками процесу в ході розгляду і дозволи цивільної справи. Сукупність що чиняться процесуальних дій, передбачених законом, ставляет діяльність суду й учестников процесу.
Діяльність суду здійснюється в співробітництві з особами, що беруть участь у процесі. Це виявляється як у порушенні процесу, його розвитку і закінченні, так і в захисті суб'єктивних прав зацікавлених осіб, суспільних і державних інтересів.
2. Задача цивільного судочинства визначені ст. 2 ЦПК. Суд повинний правильно і своєчасно дозволяти цивільні справи з метою захисти прав і законних інтересів громадян і організацій. Виконанням цієї основної задачі цивільне судочинство повинно сприяти зміцненню правової держави, законності і правопорядку, твердженню принципу соціальної справедливості, попередженню правопорушень, вихованню громадян у дусі точного і неуклонною виконання законів, поваги до прав, честі і гідності громадян, до правил гуртожитку.
Виховна роль суду незмірно зростає в сучасний період. Суд виконує цю роль специфически властивими йому засобами: шляхом винесення окремих ухвал, проведення судових засідань на підприємствах, у трудових колективах і насамперед гласним розглядом справ, перейнятим законністю і справедливістю. Швидкий і діючий захист гарантованих прав і свобод потребує бездоганної, точної роботи судів, найсуворішого дотримання усіх підметів застосуванню норм права на всіх етапах судочинства.
3. Законодавство про цивільне судочинство встановлює порядок розгляду справ по суперечках, що виникає з цивільних, сімейних, трудових і колгоспних правовідносин;
справ, що виникають з адміністративно-правових відношень, і справ особливого виробництва. Виходячи з цього, у літературі зроблений висновок, що цивільне судочинство ділиться на >ри виду, що мають специфічну матеріально-правову природу.
Відповідно разд. 11ГПК ("Виробництво в суді першої інстанції") складається з трьох підрозділів;
1) Позовне виробництво;
2)Виробництво по справах, що виникає з административноправовых відношень;
3) Особливе виробництво.
Справи, що виникають з адміністративно-правових відношень, і справи особливого виробництва розглядаються по загальних правилах судочинства за окремими вилученнями і доповненнями, установленими законодавством Росії(ст. ст. 1, 232, 246 ЦПК).
Загальними правилами судочинства є усе правила позовного виробництва; вилученні з загальних правил і доповнення до них встановлені в ЦПК (у разд. II) або в іншому російському законодавстві.
Слід зазначити, що в АПК такого розподілу немає. Усе справи, підвідомчі арбітражному суду,розглядаються в порядку позовного виробництва.
4. Цивільний процес являє собою поступальне прямування, що складається з ряду стадій. Стадія процесу - його визначена частина, об'єднана сукупністю процесуальних дій,спрямованих на досягнення самостійної (остаточної) цілі. Цивільний процес ділиться на такі стадії:
виробництво в суді першої інстанції (від порушення справи до винесення рішення або іншої заключної постанови):
виробництво в суді другої інстанції (оскарження і перегляд рішень і визначень, що не вступили в законну силу);
виробництво по перегляді рішенні, визначенні і постанові в порядку нагляду;
виробництво по перегляді рішень, визначень і постанов по обставинах, що знову відчинилися; виконавче виробництво.
Кожна стадія процесу характеризується стоячої перед ній

 
 

Цікаве

Загрузка...