WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Система цивільногопроцесуального права - Курсова робота

Система цивільногопроцесуального права - Курсова робота

організаці, їхній об'єднанн, інш громадський
Порядок розгляду і дозволи цивільних справ визначається законодавством про цивільне судочинство.
Цивільні процесуальні норми, закріплені в законодавстві про цивільне судочинство, у сукупності утворять самостійну галузь права - цивільне процесуальне право.
Цивільне процесуальне право - сукупність правових норм, що регулюють порядок розгляду в дозволи судом цивільних справ, тобто правосуддя по цивільних справах, а також порядок примусового виконання судових постанов (рішень, визначень).
Таким чином, предметом цивільного процесуального права є суспільні відносини, щовиникають у сфері цивільного судочинства (процесу)', тобто цивільні процесуальні відношення. Ці відношення виникають у результаті діяльності суду, що беруть участь у процесі осіб, органів виконанні судових постанов (судових виконавців), здійснюваної відповідно до норм цивільного процесуального права.
Поняття "цивільне судочинство" і "цивільний процес" рівнозначні. Поряд із розумінням цивільного процесу як судочинства по цивільних справах у теорії і практику термін "цивільний процес" вживається й в інших: значеннях: як найменування навчальної дисципліни і науки: як найменування галузі цивільного процесуального права: якпроцес по конкретній цивільній справі.
Цивільне процесуальне право забезпечує судовий захист суб'єктивних прав і законних інтересів громадян і організацій.
Метод правового регулювання, характерний для цивільного процесуального права, визначений двома обставинами: з одного боку, виникнення цивільного процесу, його розвиток, перехід з однієї стадії в другую залежить від волі зацікавлених осіб: з іншого боку - обов'язковим і вирішальним суб'єктом цивільних процесуальних правовідносин є суд, що приймає від імені держави владне рішення, що підлягає в необхідних випадках примусовому виконанню.
Ця специфіка відбиває засоби впливу цивільного процесуального права на регульовані відношення, обумовлює своірідність його принципів.
Виходячи з цього, метод цивільного процесуального права можна визначити як імперативний-диспозитивний, у якому властеотношения сполучаться зі свободою і рівноправністю зацікавлених осіб.
Деякі учені включали в предмет цивільного процесуального права діяльність усіх державних органів (поряд із судом) і громадських організацій, що здійснюють захист суб'єктивних прав і законних інтересів громадян і організацій (арбітраж, товариські суди й інші державні і суспільні органи), всходя зі спільності предмета захисту.
Ця теорія викликала активні заперечення. Наявність загального предмета захисту не може служити підставою об'єднання всіх норм, що регулюють різноманітні форми захисту суб'єктивних прав і законних інтересів громадян і організацій, у єдину галузь права - цивільне процесуальне право. Насамперед різноманітний предмет і метод правового регулювання. Цивільні процесуальні відношення, що виникають у сфері правосуддя по цивільних справах,істотно відрізняються від правовідносин, що укладаються за участю інших юрисдикционных органів. Є істотні розходження в правовому положенні суду і цих органів, у принципах їхньої діяльності. Цивільне процесуальне законодавство регулює судову форму захисту права. Норми права, що регулюють діяльність інших юрисдикционных органів, ставиться до інших галузей права.
Ці обгрунтовані заперечення справедливо ставилися і до органів арбітражу до 1 жовтня 1991 р.,коли була скасована вся система органів державного і відомчого арбітражу і був введений у дію Закон РСФСР "Про арбітражний суд", що наділив арбітражний суд судовою владою, Конституція Російської Федерації включила арбітражний суд у систему органів правосуддя (ст.ст. 163, 165). Вмикання арбітражного суду в систему органів правосуддя, наділення його судовою владою і функцією здійснення правосуддя дозволяють зробити висновок, що законодавство про арбітражний суд - органічна частина цивільного процесуального права і повинно бути включене в його склад, оскільки загальним є не тільки предмет захисту (суперечки, щовиникають із цивільних правовідносин, і в сфері керування), але і правова природа органа захисту, принципи його організації і діяльності, закріплені як у Конституції, так і у процесуальних кодексах. У цьому неважко переконатися, сравнив ЦПК і АПК.
2. Система цивільного процесуального права визначається сукупністю цивільних процесуальних норм, що регулюють правосуддя по цивільних справах і задач цивільного судочинства, що забезпечують виконання.
У складі цивільного процесуального права варто розрізняти загальні положення, що ставляться по утриманню до всього процесу, і норми, що регулюють виробництва по окремих стадіях процесу,включаючи виконавче виробництво, а також правила, що регулюють процесуальні дії з іноземним елементом. Виходячи з цього в системі процесуального права виділяються дві частини - - загальна й особлива. Положення загальної частини мають значення і для інститутів особливої частини.
Загальну частину цивільного процесуального права складають основні інститути, закріплені в разд. 1 ЦПК "Загальні додавання": принцыпы правосуддя;
подведомствевность цивільних справ; особи, що беруть участь у справі, і представництво; докази: право на обертання в позичок і ін.
Особлива частина цивільного процесуального права - сукупність норм удачі, що регулюють різноманітні стадії процесу (разд. 11-V ЦПК), а також питання цивільного процесу з іноземним елементом (разд. VI ЦПК).
Зазначена система цивільного процесуального права визначає структуру ЦПК і АПК.
3. Цивільне процесуальне право - найважливіша гарантія виконання задач цивільного судочинства (ст. 2 ЦПК), реалізації конституційного права на судовий захист, оскільки в ньому детально закріплена компетенція суду, права й обов'язку всіх учасників процесу. Точне і неухильне проходження всім нормам цивільного процесуального права забезпечує дотримання законності як у діяльності суду, так і в області матеріальних правовідносин.
Цивільне процесуальне право як частина єдиної системи російського права пов'язано також з іншими його галузями, зокрема з державним, адміністративним правом, судоустроєм, уголовнопроцессуальным правом.так, основи організації суду і прокуратури передбачені нормами російського державного права.
Норми судоустрою встановлюють

 
 

Цікаве

Загрузка...