WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Система цивільногопроцесуального права - Курсова робота

Система цивільногопроцесуального права - Курсова робота

включити арбітражний процес у систему цивільного судочинства.
Зіставлення ст.ст, 20 і 22 Арбітражного процесуального кодексу зі ст. 23 ЦПК і іншими законами, щовизначають підвідомчість цивільних справ загальному або арбітражному суду, показує, що розмежування підвідомчості між ними проводиться у відношенні споровши, що виникають із майнових (цивільних) правовідносин, і в сфері керування в основному по суб'єктному складі і сфері їхньої підприємницької діяльності.
4. У умовах відновлення суспільних відносин, створення правової держави, у здійсненні програми -социальноэкономического розвитку общеества особлива рольналежить правосуддю по цивільних справах. Достатньо сказати, що з загальної кількості справ, аналізованих судами, що переважає число складають цивільні справи з тенденцією їхнього подальшого збільшення на основі знову прийнятого законодавства. Розгляд і дозвіл цих справ торкає суб'єктивних прав і законних інтересів значн частиних громадян і організацій.
У сучасний період підвищується роль суду в захисті прав і свобод громадян, прав і законних інтересів організацій, твердженні принципу соціальної справедливості, попередженні правопорушень, вихованні поваги до закону, правам, честі і гідності громадян.
Ці задачі можуть бути успішно виконані за умови найсуворішого дотримання законності як одного з важливих умов зміцнення правової основи:державного і громадського життя, функціонування правової держави.
5. Визначаючи тенденції розвитку різноманітних форм захисту суб'єктивних прав громадян, можна відзначити,що відповідно до Конституції Російської Федерації повинна розширюватися судова форма захисту права. Будівництво правової держави неможливо без правових гарантій прав і свобод громадян. Правова держава немислимо без сильного і незалежного суду. Тому необхідне радикальне переосмислення і переорієнтування уявлень про призначення суду в товаристві, значне розширення сфери,судового захисту прав я законних інтересів громадян,зокрема вмикання арбітражних судів у єдину судову систему, як у багатьох закордонних країнах (наприклад, в Угорщині і Латвії). Сказане не виключає необхідності несуднбных форм захисту права. Проте несудебные форми захисту права потребувають у значному удосконалюванні. Адміністративна і суспільні форми захисту суб'єктивних прав можуть бути достатньо ефективними лише за умови судового контролю за діями адміністративних і суспільних органів як гарантії законності їхньої діяльності.
предмет і задачі вивчення цивільного процесуальному права.
1. Предметом науки цивільного процесуального права (предметом вивчення) є саме цивільне процесуальне право в нерозривному зв'язку з практикою його застосування. Практика розкриває все багатство утримання норм права; вона вказує і на їхні хиби, на потребу в законодавчому врегулюванні нових відношень. Тісний зв'язок між наукою і практикою має найважливіше значення.
Наука цивільного процесуального права розробляє ряд загальних питань, що мають теоретичне і практичне значення: предмет права, навчання про принципи, процесуальному правовідносинах і його суб'єктах, про позови, про доведення й ін. (загальна частина). Важливе значення має дослідження проблем, щоставляться до різноманітних стадій цивільного процесу (особлива частина). Наука вивчає історію розвитку цивільного процесуального права в цілому і його найважливіших інститутах.
У предмет науки цивільного процесуального права Ввходит також вивчення в плані порівняльного правознавства цивільного процесуального права закордонних країн і практики його застосування.
Метод науки цивільного процесуального права - метод діалектики, на основі якої вивчаються норми цивільного процесуального права в їхньому становленні і розвитку, у взаємозв'язку з іншими суспільними явищами. Наука цивільного процесуального права широко використовує і приватні (конкретні) методи, і прийоми дослідження наукових проблем сравнительноправовые, конкретно-соціологічні, особливо узагальнення судової практики, аналіз статистичних даних, анкетування й ін.).
2. Задача науки цивільного процесуального права- визначення шляху подальшого розвитку демократії в області цивільного судочинства і всебічного удосконалювання інститутів цивільного процесуального права в напрямку їхньої найбільшої ефективності. Перед наукою коштує задача дослідження проблем судового захисту права з метою удосконалювання як законодавства, так і правоприменительной діяльності. Особлива увага повинна приділятися виховної ролі правосуддя, його моральним основам.
Наука цивільного процесуального права покликана вивчати причини цивільних і інших правопорушень, а також причини судових помилок, використовуючи матеріали узагальнення практики, дані статистики, і розробляти заходи для запобігання правопорушень. Тим самим наука цивільного процесуального права, поряд з іншими правовими науками, повинна сприяти профілактиці різноманітних правопорушень і удосконалюванню судової практики відповідно до задач, закріпленими в законі.
3. Традиційно наука цивільна процесуального орава вивчала, поряд із судової, інші форми захисту й охорони суб'єктивних прав, тобто правові норми, що регулюють дозвіл цивільно-правових суперечок, товариськими і третейськими судами, діяльність органів нотаріату. Тому система науки цивільного процесуального права відрізняється від системи самого права. Проте головна складова частина науки обумовлена судовою формою захисту суб'єктивних прав - цивільним процесуальним правом.
В даний час у систему науки з урахуванням викладеного вище включаються такі складові частини предмета її вивчення: 1. цивільне процесуальне право:
1) цивільне процесуальне право Росії, що регулює діяльність як загальних, так і арбитражнных судів:
2) цивільне процесуальне право закордонних країн.
II. Несудебные форми захисту суб'єктивних прав громадян і організацій:
1) нотаріат;
2) третейські суди;
3) розгляд цивільних дав товариськими судами.
система цивільного процесуального права
1. Відповідно доД ст. 4 Закону від 8 липня 1981 р. "ПРО судоустрій РСФСР", правосуддя по цивільних справах здійснюється шляхом розгляди і дозволу у судових засіданнях цивільних справ по суперечках, за щоМ трагивающим прав і інтерес громадянин, державн підприємств, заснуванн, організаці, колгосп, інш кооперативн

 
 

Цікаве

Загрузка...