WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Особливості оподаткування податком на додану вартість в Україні - Дипломна робота

Особливості оподаткування податком на додану вартість в Україні - Дипломна робота

детальнийаналіз надходжень податку на додану вартість до Зведеного бюджету України по Державній податковій інспекції в місті Ірпені.
Виходячи з того, що згідно з чинним законодавством щорічно дуже часто починають або припиняють діяти ті чи інші норми, положення, закони тощо і Закон України "Про податок на додану вартість" не є виключенням, тому в третьому розділі дипломної роботи приділяється увага основним змінам в оподаткуванні податком на додану вартість, які відбулися з 1-го січня 2000 року.
В другій частині третього розділу представлена модель залежності зростання доходної частини Зведеного бюджету України від податків, які мають найбільший фіскальний потенціал: податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств, прибуткового податку з громадян.
В останньому четвертому розділі розкрита тема охорони праці. В останній період часу в Україні було прийнято ряд законодавчих нормативів, зокрема Закон України "Про охорону праці" від 14.10.1992 р. № 2694-ХІІ.
Сьогодні треба сказати про те, що держава не забезпечує виконання в повному обсязі не тільки вимог Конституції в галузі охорони праці, а й жодного з основних принципів своєї політики в цьому напрямку. Тому в даному розділі дипломної роботи приділена увага рівню охорони праці в Україні, а також проведено аналіз умов праці в Державній податковій інспекції в місті Ірпені. Зокрема, здійснено аналіз повітряного середовища та освітлення робочих місць, проведена оцінка електробезпеки та пожежної безпеки, здійсненні відповідні розрахунки.
Основними джерелами інформації, які використовувались для написання дипломної роботи є: Закони України про Державний бюджет України на 1995 - 2000 роки; Закон України "Про податок на додану вартісь" № 168/97-ВР від 03.04.1997 р.; Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість " від 1999.12.03, № 1274-XIV; Закон України "Про охорону праці" від 14.10.1992 р. № 2694-ХІІ; Указ Президента України "Про деякі зміни в оподаткуванні" від 1998.08.07, № 857/98; "Оподаткування в Україні податком на додану вартість" Бюлетень законодавства юридичної практики в України. - 1998 р. - № 4.
ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ ПОДАТКОМ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ В УКРАЇНІ.
1.1 Суть та призначення ПДВ, як непрямого податку, в економічному житті країни.
Податки за формою оподаткування класифікуються на прямі та непрямі.
Непрямі податки - це податки, закладені в ціні реалізованого товару чи наданої послуги.
Одним із основних видів непрямих податків є акцизи (спецефічні та універсальні).
Акцизи - це непрямі податки, які встановлюються державою на високорентабельні та монопольні товари (продукцію) і сплачуються покупцем.
Спецефічні акцизи включаються до ціни окремих товарів. Як правило, це товари, рівень споживання яких є малоеластичним щодо рівня цін, а також спецефічні товари. Ставки цього податку є більш низькими на товари вітчизняного виробництва і більш високими на імпортні товари. Така диференціація ставок зумовлена політикою держави на підтримку вітчизняних виробників.
Історія універсальних акцизів бере початок лише в нашому столітті, від спецефічних вони відрізняються універсальними ставками на всі групи товарів та більш широкою базою оподаткування.
Універсальні акцизи містяться в цінах на всі товари. Роль їх у формуванні доходної частини бюджету на відміну від спецефічних акцизів зростає. Поширення універсальних акцизів зумовлене рядом чинників. Широка база оподаткування забезпечує стійкі надходження в бюджет, які не залежать від змін в уподобаннях споживачів та асортименті реалізованих товарів.
Універсальні акцизи доволі нейтральні до процесів ціноутворення, оскільки податковий тягар рівномірно розподіляється між усіма групами товарів. Недоліком цього виду акцизів є підвищення рівня цін у країні, де вони вводяться або де на них підвищуються ставки, а також регресивність у соціальному аспекті.
У податковій формі існують три форми універсальних акцизів:
- податок з продажу (купівлі) у сфері оптової або роздрібної торгівлі;
- податок з обороту;
- податок на добавлену вартість.
Об єктом оподаткування податку з продажу (купівлі) у сфері оптової або роздрібної торгівлі є валовий доход на кінцевому етапі реалізації чи виробництва товарів, тобто оподаткування проводиться лише один раз, на одному ступені руху товарів.
Податок з обороту також стягується з обороту але вже на всіх ступенях руху товарів. Із цим пов язаний значний недолік податків цієї групи - кумулятивний ефект, який полягає в тому, що в об єкт оподаткування включаються податки, котрі були сплачені раніше, на попередніх стадіях руху товарів.
Податок на додану вартість сплачується на всіх етапах руху товарів, але об єктом оподаткування виступає вже не валовий оборот, а добавлена вартість, що зберігає переваги податку з обороту, але в той же самий час ліквідує його головний недолік - кумулятивний ефект.
Розглянемо більш конкретніше одну з найпоширеніших форм універсальних акцизів податок на додану вартість.
У 1954 році француз М. Лоре описав схему дії податку, здатного замінити податок з обороту. Цей податок вперше було апробовано в Республіці Кот-д Івуар у 1960 році, в 1967 році - у Данії та частково в Бразилії, у 1968 році - у ФРН і Франції. В 70 - 80х роках податок на додану вартість дістав широке розповсюдження. На даний момент він є важливою складовою частиною податкових систем більш ніж у сорока країнах світу, в тому числі в 17 європейських країнах. В Україні податок на додану вартість був введений в 1992 році Декретом КМУ "Про податок на додану вартість" і разом з акцизним збором замінив податки з обороту і з продажу.
На сьогоднішній день в Україні порядок обчислення і сплати податку на додану вартість регламентується Законом України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97 р. № 168/97-ВР, який набрав чинності 01.10.1997 року та іншими нормативними актами.
Податок на додану вартість - є частиною новоствореної вартосі і сплачується до Державного бюджету на кожному етапі виробництва товарів, виконаних робіт, наданих послуг.
У загальній системі податків та обов язкових платежів податок на додану вартість посідає особливе місце. Цей податок, що охоплює найбільшу кількість суб єктів господарювання, є одним з основних джерел наповнення Державного бюджету України. Податок на додану вартість має високо ефективність з фіскальної точки зору. Широка база оподаткування, яка включає не тільки товари, але й роботу і послуги. Сприяє вагомому зростанню доходів держави від цього податку. Вилучення податку на всіх етапах руху товарів сприяє рівномірному розподілу податкового тягаря між усіма суб єктами підприємницької діяльності. Універсальні, тобто єдині, ставки полегшують як обчислення податку безпосередньо для платників, так і контроль державних податкових органів за дотриманням платіжної дисципліни.
Також до переваг податку на додану вартість можна віднести і його роль

 
 

Цікаве

Загрузка...