WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Особливості оподаткування податком на додану вартість в Україні - Дипломна робота

Особливості оподаткування податком на додану вартість в Україні - Дипломна робота

здоров'я; надання в сільській місцевостісільськогосподарськими товаровиробниками в період проведення польових робіт послуг з харчування механізаторів і тваринників продуктами власного виробництва в польових їдальнях;
ў продажу та безкоштовної передачі приладів, обладнання, матеріалів науковим установам та науковим організаціям, вищим навчальним закладам III - IV рівнів акредитації, внесеним до Державного реєстру наукових організацій, яким надається підтримка держави за умови використання їх виключно для власних потреб.
ў надання послуг із збирання та заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.
ў звільняються від оподаткування операції з продажу товарів (робіт, послуг), передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні, а також для використання дипломатичним персоналом цих дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з особами цього персоналу. Порядок звільнення та перелік операцій, що підлягають звільненню, встановлюються Кабінетом Міністрів України виходячи з принципу взаємності стосовно кожної окремої держави.
ў звільняються від оподаткування операції з ввезення на митну територію України товарів морського промислу (риба, ссавці, мушлі, ракоподібні, водні рослини тощо, охолоджені, солоні, морожені, консервовані, перероблені в борошно або в іншу продукцію), видобутих (виловлених, вироблених) суднами, зареєстрованими у Державному судновому реєстрі України або Судновій книзі України. Операції з подальшого продажу зазначених товарів юридичними особами - судновласниками або фрахтувальниками оподатковуються у загальному порядку.
ў звільнення від оподаткування, передбачені пунктами 5.1 та 5.3 статті 5, за винятком підпункту 5.1.2 пункту 5.1 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартісь" № 168/97-ВР від 03.04.1997 р., поширюються на операції з ввезення (пересилання) на митну територію України зазначених товарів (робіт, послуг).
ў звільнення від оподаткування, передбачені пунктами 5.1, 5.2 та 5.5 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартісь" № 168/97-ВР від 03.04.1997 р., не поширюються на операції з підакцизними товарами.
ў звільняються від оподаткування операції з ввезення (імпортування) науковими установами, науковими організаціями, вищими навчальними закладами III - IV рівнів акредитації наукових приладів і обладнання, які використовуються ними виключно для власних потреб.
1.5 Порядок обчислення і сплати ПДВ.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету або відшкодуванню з бюджету, та строки розрахунку з бюджетом.
Платником ПДВ є підприємство, яке реалізує продукцію за рахунок коштів отриманих від покупців. Для того, щоб платник податку, у разі помилки, не заплатив ПДВ із своїх коштів важливим є правильне включення цього податку до ціни.
ПДВ включається в державні регульовані (фіксовані) та вільні ціни (тарифи), а також до надбавок, знижок, націнок, винагород і т. д., за ставкою 20% щодо оподаткованого обороту. Якщо оборот включає суму ПДВ, то застосовується коефіцієнт 0,1667, тобто 20%/120%, який використовується для визначення суми ПДВ.
Основою для визначення оподаткованого обороту, що не включає ПДВ є відпускні (оптові) ціни підприємств, що складаються із собівартості та прибутку. Ціна виробництва на товари (роботи, послуги) без ПДВ визначається за формулою:
Ц = С + П,
де
Ц - ціна виробництва без ПДВ,
С - собівартість,
П - прибуток.
При формуванні ціни на підакцизні товари спочатку формується ціна з урахуванням акцизного збору, що включає в себе акцизний збір за такою формулою:
Ца = (С + П) / (100% - А) х 100%,
де
Ца - ціна на підакцизні товари без ПДВ,
А - ставка акцизного збору.
Ціна на підакцизні товари з урахуванням ПДВ визначається за формулою:
ЦВа = (С + П) / (100% - А) х 100% х 1,2
Якщо ж величина акцизного збору задається в євро, то ціна на підакцизні товари з урахуванням ПДВ визначається за формулою:
ЦВа = (С + П + АЗ) х 1,2,
де АЗ - акцизний збір
Ціна відпускна на товари. роботи, послуги з урахуванням ПДВ визначається за формулою:
ЦВ = (С + П) х 1,2,
де ЦВ - ціна відпускна.
Для товарів, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України платниками податку, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких товарів, але не менша митної вартості, яка визначається за формулою:
МВ = (В + М + МЗ + А) х 1,2,
де
МВ - митна вартість,
В - контрактна вартість імпортних товарів,
М - мито,
МЗ - митний збір,
А - ставка акцизного збору.
Сума ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету, або відшкодуванню згідно пункту 7.7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартісь" № 168/97-ВР від 03.04.1997 р., визначається як різниця між сумою податку, одержаного від покупців за реалізовані товари (роботи, послуги), тобто сумою податкових зобов язань і скмами податку, що сплачені або підлягають сплаті постачальникам за виконані роботи, послуги, придбані матеріальні ресурси, паливо, вартість яких відноситься на витрати виробництва та обігу відповідно до основних положень про склад витрат та податку за придбані та введені в експлуатацію основні фонди і взяті на облік нематеріальні активи, тобто податкового кредиту звітного періоду. Для цього використовуються формули:
Сума ПДВ, яку отримали підприємства в результаті реалізації товарів (робіт, послуг)
ПЗ = Д х 0,1667 або
де
ПЗ - податкові зобов язання по ПДВ,
Д - дохід отриманий від реалізації.
Сума ПДВ, що сплачена або підлягає сплаті постачальникам по матеріальних витратах, основних виробничих фондах та нематеріальних активах визначається:
а) ціна продажу без врахування ПДВ
ПК = ЦП х 0,2,
де
ПК - податковий кредит,
ЦП - ціна продажу.
б) ціна продажу з ПДВ
ПК = ЦП (з ПДВ) х 0,1667
Отже, до бюджету буде сплачена наступна сума ПДВ:
ЧСПЗ = ПЗ - ПК,
де
ЧСПЗ - чиста сума податкових зобов язань, що необхідно сплатити до бюджету.
Це правило поширюється на підприємства, що є платниками ПДВ, тобто обкладаються ставкою 20% або 0% і не мають ніяких пільг.
У випадку, якщо підприємство звільняється від оподаткування ПДВ, то сума ПДВ на придбання товарів, робіт, послуг відноситься до валових витрат і покривається за рахунок інших джерел.
Якщо підприємство займається декількома видами діяльності, одні з яких оподатковуються ПДВ, а інші не оподатковуються, та існують особливості щодо розділу ПДВ у випадках придбання основних виробничих фондів та взяття на облік нематеріальних активів, то у цьому випадку ПДВ розподіляється пропорційно питомій вазі по кожному виду діяльності в загальному обсязі продажу. При цьому проводиться перерахунок ПДВ по закінченні звітного року.
Згідно пункту 7.2 статті 7 Закону України "Про податок на додану

 
 

Цікаве

Загрузка...