WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правові аспекти підприємництва - Курсова робота

Правові аспекти підприємництва - Курсова робота

відповідно до статуту. Наглядова рада є контрольним органом АТ. Вона представляє інтереси акціонерів між зборами і контролює діяльність правління. В АТ, де число акціонерів більше 50, створення наглядової ради є обов'язковим. До ради можуть входити тільки акціонери. Члени ради не можуть бути членами виконавчого органу і ревізійної комісії.
Контроль за фінансово-господарською діяльністю АТ здійснює ревізійна комісія, що обирається з числа акціонерів. Права акціонерів Найбільша біда акціонерів, як нам здається, полягає в тому, що вони не знають своїх прав. 1. Акціонер є власником акцій, і позбавити його цієї власності можна тільки через суд.
Право власності на акції настає з моменту занесення акціонера до реєстру АТ (або після зарахування акцій на рахунокцінних паперів) Тобто акціонер може вільно розпоряджатися своїми акціями, не питаючи на це дозволу в керівних органів АТ. Але вільно в буквальному значенні слова можна розпоряджатися тільки акціями на пред'явника. Щодо іменних акцій (а їх в обігу більшість, то їх не можна продавати "за рогом" у формі усної угоди). Відчуженість іменних акцій обов'язково оформляється договором, із зазначенням угоди в реєстрі власників іменних акцій. Якщо акції документально не оформлені, то угода реєструється там, де зберігаються цінні папери, вносяться акції на рахунок власника.
Тільки після цього покупець має право власності, що підтверджується випискою з рахунку. Угоди з акціями документовано реєструються в реєстрі власників 28 У к р а ї н с ь к а К о н с а л т и н г о в а М е р е ж а Мінімальний розмір статутного фонду ТДВ - 625 мінімальних зарплат (ст. 52, 65, Закону). Але, на відміну від ТОВ, учасники відповідають по боргах товариства не тільки своєю часткою в статутному фонді, але й несуть додаткову відповідальність належним їм майном.
Обсяг додаткової відповідальності регламентується законом або статутом. Але він повинен бути однаковим для всіх учасників і пропорційним їхній частці. Природно, може виникнути логічне запитання: а навіщо створювати товариство з додатковою відповідальністю, якщо є така зручна форма, як товариство з обмеженою відповідальністю? Справа в тому, що, відповідно до законодавства, деякими видами діяльності можуть займатися тільки товариства з додатковою відповідальністю.
До таких видів діяльності відноситься довірче управління майном: операції з приватизаційними паперами, коштами, цінними паперами і з іншим майном. Наприклад, товариство бере на себе зобов'язання вкладати гроші, приватизаційні папери громадян у різні комерційні проекти, цінні папери. Усі підприємства, які займаються довірчим керуванням майна, називаються довірчими товариствами.
Створення і діяльність довірчих товариств регламентується Декретом Кабміну від 17 березня 1993 р. "Про довірчі товариства", Повне товариство Повним є таке товариство, всі учасники якого займаються спільною підприємницькою діяльністю і несуть солідарну відповідальність по зобов'язаннях товариства усім своїм майном, на яке за законом може бути накладене стягнення. Це означає, що кредитор може стягнути всю суму боргу товариства від будь-кого з його членів.
Повне товариство створюється і діє тільки на підставі установчого договору (статут для цього не потрібний). Правовий статус повного товариства досить суперечливий. Відповідно до закону, повне товариство - це юридична особа. Але в багатьох країнах (США, Англія, ФРН, Швейцарія) такі товариства не визнаються юридичними особами, а розглядаються як різновид угоди про спільну діяльність. У США й Англії повні товариства називаються partnership - партнерство.
У Франції ж повні товариства, як і в Україні, вважаються юридичною особою.
31 Господарські товариства та можливості їхнього створення підприємцями повноваження - аж до накладання штрафів на АТ (повноваження Комісії визначаються Законом "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30 жовтня 1996 р.); * до прокурорів, які можуть давати вказівки, обов'язкові для виконання АТ; * до реєстратора, на який покладений обов'язок надавати допомогу в проведенні зборів, нараховувати дивіденди, надавати консультаційні послуги з питань обігу
цінних паперів і права власності на них. * до судових органів. Незалежно від того, протягом якого часу акціонер є власником акцій, він одержує дивіденди в повному обсязі. Право ж на одержання дивідендів мають акції, куплені не пізніше, ніж за 30 днів до офіційного оголошення дати виплати дивідендів. Дуже актуальним питанням є оподаткування прибутків громадян від продажу акцій.
Відповідь треба шукати в Декреті "Про прибутковий податок з громадян" і листі ДПА від 31.12.97 р. Якщо громадянин придбає акції за місцем основної роботи, то кошти, спрямовані з його заробітку на купівлю акцій, не оподатковуються прибутковим податком (підстава - заява в бухгалтерію). Якщо ж він ці акції продасть, то прибуток оподатковується на загальних підставах.
За умови, якщо громадянин одержав прибуток від продажу акцій і ця угода нотаріально засвідчена одночасно зі сплатою держмита, то податок не сплачується. Коли ж громадянин придбав акції за власні кошти, а потім продає їх, то податок стягується з різниці між ціною придбання акції і ціною її продажу або її номінальної вартості.
Такими є основні правові норми щодо акціонерних товариств, які необхідно знати більшості акціонерів, щоб не допустити порушення своїх прав і отримати найбільшу вигоду зі своїх корпоративних прав. Крім ТОВ і АТ, до господарських товариств відносяться також і товариства з додатковою відповідальністю, повні та командитні товариства (на них ми зупинимося дуже коротко - лише для зазначення їхнього місця в системі господарських товариств).
Товариство з додатковою відповідальністю Товариство з додатковою відповідальністю - це господарське товариство, яке також (як і товариство з обмеженою відповідальністю) має статутний фонд, сформований із внесків учасників. 30 У к р а ї н с ь к а К о н с а л т и н г о в а М е р е ж а мірниках (нагадаємо, що для приватного підприємства установчий договір не потрібний). Засновники - юридичні особи також подають свідоцтво про реєстрацію підприємства.
За нотаріальне посвідчення стягується плата 0,43 копійки за посвідчення кожного підпису і 1,14 копійки за посвідчення кожного листа копії установчого документа. Крім цього, стягується плата за нотаріальні послуги. Плата за послуги встановлюється місцевими органами юстиції і складає в середньому 70-100 грн. * Реєстраційну картку встановленого зразка, яка водночас є заявою. * Документ про сплату реєстраційного збору. Вартість реєстрації юридичної особи складає 119 грн.
(7 н/м х 17), а індивідуального підприємця - 25 грн. (1,5 н/м х 17). Положення передбачає можливість прискореної реєстрації протягом одного дня. Але плата за прискорену реєстрацію вноситься в трикратному розмірі. *

 
 

Цікаве

Загрузка...