WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правові аспекти підприємництва - Курсова робота

Правові аспекти підприємництва - Курсова робота

органу протягом трьох днів). Вилучення проводиться в присутності службових осіб підприємства або громадян, у яких проводиться вилучення.
Вилучені документи вносяться в опис, а саме вилучення оформляється протоколом, копія якого вручається СПД. З дозволу перевіряючого з документів можуть бути зняті копії.
У випадках відмови від добровільної видачі документа вилучення здійснюється примусово з притягненням міліції; * одержувати від підприємств, банків (включаючи НБУ) відомості Деякі питання юридичної відповідальності підприємців і захисту їхніх прав У к р а ї н с ь к а К о н с а л т и н г о в а М е р е ж а торгівлею на київському оптово-роздрібному ринку "Привокзальний", де орендувала контейнер і сплачувала ринковий збір. За вимогою податкового органу вона придбала ще й торговий патент.
Через сім місяців податківці застосували до неї економічні санкції за порушення порядку використання патенту в розмірі 3532 грн. і призупинили її підприємницьку діяльність. Коли підприємець стала розбиратися, то з'ясувалося, що вона не повинна була купувати патент, тому що сплачувала ринковий збір. За ці сім місяців В.Алексєєнко виплатила за патент 2000 грн.
Жінка звернулася в арбітражний суд, який визнав дії податківців незаконними і зобов'язав їх повернути позивачці вартість торгового патенту за 7 місяців (2000 грн.). Після цього Алексєєнко звернулася в суд із позовом про відшкодування моральної шкоди (3532 грн.). Суд (суддя Лариса Прокопенко) задовольнив позов, хоча і зменшив його до 800 грн.
Мотивація - рішення податкової інспекції змусило позивачку припинити свою діяльність, займатися оскарженням урізних інстанціях, шукати кошти на сплату фінансових санкцій і підтримку сім'ї. У Києві це перший випадок стягнення морального збитку з податкових органів. Порядок звертань до арбітражних судів Дуже часто підприємцям доводиться стикатися з порушенням або невиконанням договірних зобов'язань з боку партнерів.
У таких випадках треба мати на увазі, що всі суперечки між СПД вирішуються тільки в арбітражних судах відповідно до арбітражного процесуального кодексу (АПК). Якщо хоча б одною стороною суперечки є фізична особа (не СПД), то така суперечка розглядається не в арбітражному суді, а в суді загальної юрисдикції. Але в суд можна звертатися тільки після подачі контрагенту письмової претензії, тобто вимоги добровільно усунути порушення договору (доарбітражне врегулювання).
Термін пред'явлення претензії законом не встановлений. Виняток: претензії до транспортних організацій: * з питань перевезень - 6 міс.; * по сплаті штрафів - 45 днів. Претензія повинна містити ряд обов'язкових реквізитів, що перераховані в ст. 6 АПК. Недотримання цієї вимоги - привід для затягування справи. Факт подачі претензії повинен бути підтверджений судом, тому її треба направити рекомендованим листом або вручити під розписку (за 61 правопорушення).
Перший примірник рішення повинен направлятися керівнику органа, який перевіряється. Якщо підприємець не згоден з рішенням податкового органу, то його можна оскаржити або у вищій інстанції податкового органу, або в суді. Скаргу можна направити: а) через орган, що прийняв рішення про санкції, хоча сама скарга адресується на ім'я керівника вищого органа.
У цьому випадку скарга реєструється в первинному органі та протягом 3-х днів разом із необхідними документами (акт перевірки, рішення про застосування фінансових санкцій тощо) направляється до інстанції. Але скаргу краще направляти відразу у вищу інстанцію. Її можна передати особисто або поштою (рекомендованим листом із повідомленням); б) безпосередньо у вищий орган. До неї додається копія рішення й інші документи, які є в скаржника (усі документи в копіях).
Рішення за скаргою повинно бути прийняте протягом місяця з дня її надходження. На жаль, у Положенні не зазначено, в який термін після ухвалення рішення воно повинно бути надіслане скаржнику.
Особа, що подала скаргу на рішення податкового органу, має право: * ознайомитися з матеріалами перевірки; * надати додаткові матеріали або наполягати на їхньому запиті адміністрацією; * бути присутньою при розгляді скарги; * користуватися послугами адвоката або уповноваженого представника (оформивши дане повноваження у встановленому порядку); * одержати письмову відповідь про результати розгляду скарги; * вимагати відшкодування збитків, якщо вони є результатом неправомірних дій.
Якщо особа не задоволена рішенням по скарзі, вона може звернутися до суду. Подача скарги в суд припиняє виконання оскаржуваного акта. До речі, деякі підприємці вважають, що оскаржити дії податкових органів через суд - малоперспективна справа. Це помилкове твердження. До 60% позовів до податкових органів вирішуються судами на користь позивачів.
Список використаної літератури:
1. Конституція України
2. Закон України "Про підприємництво" від 7 лютого 1991 р. 03. Закон України "Про підприємства" від 27 березня 1991 р. 04. Закон України "Про об'єднання громадян" від 16 червня 1992 р. 05. Закон України "Про власність" від 7 лютого 1991 р. 06. Закон України "Про податок на додану вартість" від 3 квітня 1997 р. 07. Закон України "Про господарські товариства" від 19 вересня 1991 р. 08. Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів" від 30 жовтня 1996 р. 09.
Закон України "Про цінні папери та фондову біржу" від 18 червня 1991 р. 10. Закон України "Про державну податкову службу" від 5 лютого 1998 р. 11. Декрет Кабінету Міністрів України "Про податок на промисел" від 17 березня 1993 р. 12. Декрет Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" від 26 грудня 1992 р. 13. Декрет Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори" від 20 квітня 1993 р. 14.
Декрет Кабінету Міністрів України "Про довірчі товариства" від 17 березня 1993 р. 15. Декрет Кабінету Міністрів України "Про стягнення не внесених своєчасно податків і податкових платежів" від 21 січня 1993 р. 16. Цивільний кодекс України. 17. Кодекс законів про працю України. 18. Кримінальний кодекс України. 19. Арбітражний процесуальний кодекс України. 20. Указ Президента України "Про державну підтримку підприємництва" від 12 травня 1998 р. 21.
Указ Президента України "Про спрощену систему оподаткування, облік і звітність суб'єктів малого підприємництва" від 28 червня 1999 р. 22. Указ Президента України "Про заходи дерегуляції підприємницької діяльності" від 23 липня 1998 р. 23. Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності" №740 від 25 травня 1998 р. 24. Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про порядок ліцензування підприємницької діяльності" №1020 від 3 липня 1998 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...