WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правові аспекти підприємництва - Курсова робота

Правові аспекти підприємництва - Курсова робота

Документ, що засвідчує сплату початкового внеску в статутний фонд. Це правило чинне тільки для господарських товариств. Щоб внести початковий внесок, у банк подається заява про відкриття тимчасового рахунку.
Вона підписується засновником, якому збори доручили оформлення реєстрації підприємства. Як ми вже знаємо, внесок у статутний фонд може бути не тільки в коштах, але й у натуральній формі. У цьому випадку він повинен вноситися відразу і повністю. Через нечіткість деяких норм Положення, у тих випадках, коли внесок у статутний фонд вноситься майном, при реєстрації іноді виникають проблеми.
Вони полягають у тому, що окремі органи реєстрації вимагають представити довідку банку про сплату початкового внеску. Але, природно, при внеску в натуральній формі таку довідку представити неможливо. У цих випадках рекомендується подавати до органу реєстрації актприйому-передачі майна або договір збереження, зацікавленими сторонами яких можуть бути засновник, який вносить майно, і збори засновників в особі свого уповноваженого. * Документ, що підтверджує місцезнаходження підприємства.
Це може бути місце проживання одного з засновників або інше місцезнаходження, що підтверджується договором купівлі-продажу, оренди, безкоштовного користування тощо. Такий договір може бути укладений з одним із засновників. Оскільки статус юридичної особи підприємство одержує тільки після реєстрації, то такі договори можуть укладатись одним із заснов- 33 Господарські товариства та можливості їхнього створення підприємцями Повне товариство повинно діяти під єдиною назвою.
Назва має включати ім'я хоча б одного з учасників (наприклад, "Семенов і Ко"). В Україні повні товариства не одержали розповсюдження. У вигляді повного товариства, за законом, повинні створюватися тільки підприємства, що займаються ломбардними операціями.
Командитне товариство Це об'єднання двох категорій учасників: * повних товаришів (дійсних членів), що несуть необмежену солідарну відповідальність по зобов'язаннях товариства й мають виключне право по веденню його справ; * вкладників (командитів), що не несуть відповідальності за боргами товариства, які більші за зроблені ними внески та не можуть брати участь у веденні справ товариства. У старому російському законодавстві це називалося "Товариством на вірі". Як і повне, командитне товариство створюється та діє тільки на підставі установчого договору (без статуту). Основне право командитів - одержання прибутку пропорційно своїм внескам у товариство. Цей вид товариства поширення в Україні не одержав. 4.1. Створення та державна реєстрація підприємств Для того, щоб підприємство виникло, одержало статус юридичної особи, воно повинно пройти державну реєстрацію. Ця процедура є обов'язковою.
Підприємництво без державної реєстрації розглядається як адміністративне правопорушення, а в окремих випадках трактується як карний злочин. Порядок державної реєстрації підприємств регламентується статтею 8 Закону України "Про підприємництво" і "Положенням про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності", затвердженим постановою КМУ № 740 від 25 травня 1998 р. (надалі Положення).
Реєстрація підприємств відбувається у виконкомах відповідних рад або в районних держадміністраціях за місцезнаходженням або місцем проживання суб'єкта підприємницької діяльності.
До органу реєстрації подаються особисто (або відправляються рекомендованим листом поштою) такі документи: * Нотаріально завірені статути і установчий договір у трьох при- 32 У к р а ї н с ь к а К о н с а л т и н г о в а М е р е ж а 35 Господарські товариства та можливості їхнього створення підприємцями ників, який уповноважується на це установчим договором або рішенням зборів засновників, оформленими протоколом.
Для реєстрації індивідуального підприємця необхідними є: * документ, що засвідчує особистість; * реєстраційна картка; * квитанція про сплату реєстраційного збору; * довідка з податкового органу про присвоєння ідентифікаційного номера; * дві фотокартки (3х4 см); Орган реєстрації не має права вимагати інших, не передбачених законом, документів.
Реєстрація повинна бути проведена протягом п'яти робочих днів, після чого орган реєстрації має видати: * свідоцтво про реєстрацію з трьома його копіями; * оригінал і копії установчих документів (з відміткою органу реєстрації). Одержання свідоцтва про реєстрацію ще не дає права займатися підприємництвом. Для цього ще треба пройти так звані післяреєстраційні процедури, які полягають у наступному: а) Постановка на облік в податковому органі.
Для цього представляється: * свідоцтво про реєстрацію (для юридичних осіб - копії установчих документів); * копія реєстраційної картки. Податковий орган не має права вимагати інших документів і повинен взяти заявника на облік протягом двох днів. б) Одержання дозволу на виготовлення печатки у відділі дозвільної системи РВВС. Для цього треба представити: * копію свідоцтва про реєстрацію; * два примірники зразків печатки і штампів, які затверджуються власником.
На печатці обов'язково повинен бути проставлений ідентифікаційний код юридичної або фізичної особи; * документ про оплату видачі дозволу. Орган внутрішніх справ повинен видати дозвіл протягом п'ятьох робочих днів, і він не має права вимагати ніяких інших документів. Порядок одержання дозволу регламентується Інструкцією МВС № 643 від 18 жовтня. 1993 р. "Про процедуру видачі дозволу на виготовлення печатки і штампа".
34 У к р а ї н с ь к а К о н с а л т и н г о в а М е р е ж а в) Відкриття поточного рахунку в банку. До банку подається заява і нотаріально завірені картки зі зразками підписів керівника підприємства, головного бухгалтера і відтиску печатки підприємства. Закон дозволяє підприємцям мати два поточні рахунки в різних банках, один із яких є основним. Якщо статутом підприємства передбачене заняття зовнішньоторговельною діяльністю, то додатково відкривається валютний рахунок.
Усі ці процедури регламентуються Інструкцією "Про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті", яка затверджена постановою Національного банку від 18 грудня 1998 р. Про відкриття рахунку суб'єкт підприємницької діяльності повинен у триденний термін письмово повідомити податковий орган, вручивши повідомлення особисто або направивши поштою з повідомленням про вручення.
Перереєстрація суб'єктів підприємницької діяльності необхідна в трьох випадках: * при зміні назви підприємства; * при зміні організаційно-правової форми; * при зміні форми власності. Перереєстрація повинна бути здійснена не пізніше, як за місяць з моменту настання зазначених змін. Інформація про майбутні зміни має бути опублікована в пресі, а до органу реєстрації необхідно подати підтвердження про публікацію такої інформації.
Перереєстрація суб'єктів підприємницької діяльності здійснюється в такому

 
 

Цікаве

Загрузка...