WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правові аспекти підприємництва - Курсова робота

Правові аспекти підприємництва - Курсова робота


Курсова робота з права
на тему:
Правові аспекти підприємництва
ПЛАН
1. Вступ
2. Закон і підприємництво
3. Підприємство - основний суб'єкт підприємницької діяльності .
Види підприємств
Приватне підприємство, його переваги для підприємця. Нормативне регулювання малого бізнесу .
Основні атрибути підприємств (статут, майно, юридична адреса, статутний фонд)
4. Господарські товариства та можливості їхнього створення підприємцями
4.1. Створення та державна реєстрація підприємств
5. Ліцензування підприємницької діяльності
5.1. Види підприємницької діяльності, 1. що потребують ліцензування
5.2. Порядок отримання ліцензії .
5.3. Умови відклику ліцензії
6. Проблеми ліквідації підприємства. Процедура банкрутства . .
7. Деякі питання юридичної відповідальності 7. підприємців і захисту їхніх прав .
8. Українська Консалтингова Мережа .
Список використаної літератури .
Вступ За даними соціологічного опитування, проведеного Агентством з міжнародного розвитку США (USAID), сьогодні в Україні в малому і середньому бізнесі працюють 52,6% усіх працюючих у країні, що свідчить про визначний прогрес у цьому напрямі. Проте говорити, що в Україні створено сприятливе середовище для підприємництва ще не можна.
Це, зокрема, пояснюється тим, що формування підприємницького сектора відбувається в умовах глибокої соціально-економічної кризи, підприємницький сектор ще не став суттєвим фактором демократичних перетворень у економіці України. Аналіз реальних процесів становлення і розвитку підприємництва свідчить про те, що існує цілий ряд негативних факторів, що гальмують його розвиток незалежно від організаційно-правових форм підприємницької діяльності.
До них, як правило, відносять фінансово-економічні, організаційні та соціально-психологічні фактори. І це цілком відповідає дійсності. Згадане соціологічне опитування показало, що більшість підприємців вважають, що загальне ставлення до підприємців ще є негативним. Більшість бізнесменів (77%) відчувають, що державні органи погано сприймають підприємницьку діяльність, а 98% підприємців підтверджують, що вони не одержують ніякої підтримки від уряду.
Але поряд з цим величезне значення для нормального, швидкого й ефективного розвитку підприємництва мають і правові фактори. Тут можна виділити два основних напрями: вдосконалення правової бази, що могла б забезпечити функціонування і розвиток підприємництва, і підвищення правової грамотності підприємців.
Цей висновок повною мірою підтверджують результати соціологічних опитувань, проведених USAID в останні роки, які показують, що в числі основних перешкод, що стримують розвиток приватного підприємництва, незмінно називається нестабільне і неякісне законодавство. Що стосується правової освіченості підприємців, то дослідження показують, що значна їхня частина, особливо початківці, навіть не знають про існування деяких основних законів, не говорячи вже про підзаконні нормативні акти.
Вони не знають своїх прав, повноважень і компетенції державних органів, що перевіряють і контролюють. І найсумніше - багато з них не вірять у можливість ефективного використання правових норм і механізмів для захисту своїх законних прав та інтересів. Те саме соціологічне опитування USAID показує, що лише незначна частина підприємців вважає, що судова система може захистити їх від зловживань державних органів.
4 У к р а ї н с ь к а К о н с а л т и н г о в а М е р е ж а Вступ 1 В умовах ринкової економіки громадяни мають два основних способи заробити на прожиття: працювати за наймом або самому займатися підприємницькою діяльністю. Зараз, коли Україна знаходиться на шляху до ринкової економіки, який супроводжується зростанням безробіття, невиплатою зарплати на ряді підприємств, усе більше людей замислюються над можливістю організувати свій власний бізнес, самостійно зайнятися підприємницькою діяльністю.
І в таких випадках, природно, виникає питання "А що ж таке підприємництво? Чи усі можуть бути підприємцями?" З емоційного, психологічного погляду підприємництво, звичайно, не легке заняття. Створення власної справи - це завжди величезний ризик і подолання численних перешкод, опору. Підприємництво - це жорстка, а часом жорстока перевірка ідей та особистих якостей. Це своєрідний природний добір. Це необхідність щодня, щогодинно нести величезний тягар відповідальності.
З правової ж точки зору підприємництво - це самостійна ініціатива, систематична, на власний ризик діяльність по виробництву продукції, виконанню робіт, наданню послуг і заняття торгівлею з метою одержання прибутку (ст. 1 Закону "Про підприємництво" від 7.02.91 р.). З цього випливає, що підприємницька діяльність повинна бути систематичною. Але що в даному випадку означає систематичність? Які її критерії?
Відповідь на це питання можна знайти в Декреті Кабінету Міністрів України "Про податок на промисел" від 17.03.93 р., у якому говориться, що якщо громадянин здійснює продаж товарів більше чотирьох разів на рік, то така діяльність вважається систематичною і зобов'язує громадянина зареєструватися як підприємець. Реєстрація здійснюється за місцем проживання такого громадянина у відповідному виконкомі або в районній державній адміністрації. Порядок реєстрації нескладний.
Громадянин, що бажає зареєструватися як підприємець, повинен представити в органи реєстрації: * документ, що засвідчує його особистість; * копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера; * дві фотокартки; * квитанцію про сплату реєстраційного збору; * заповнити реєстраційну картку, яка водночас є заявою про державну реєстрацію. Плата за реєстрацію складає 25 гривень (1,5 неоподатковуваних мінімума).
Якщо всі документи оформлені правильно, то орган реєстрації повинен протягом п'яти робочих днів видати громадянину свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи. У такий спосіб громадянин одержує статус підприємця, але він у даному випадку займається підприємництвом без створення підприємства (для простоти будемо називати такого підприємця індивідуальним підприємцем). Це найпростіша форма підприємництва.
Її перевага полягає в тому, що не треба утворювати підприємство, розробляти статут, створювати статутний фонд, вести бухоблік, звітність та іншу документацію, пов'язану з діяльністю підприємства. Індивідуальні підприємці можуть використовувати спрощену систему оподатковування, про що мова йтиме нижче. Оподатковування індивідуальних підприємців здійснюється, в основному, відповідно до Декрету КМУ "Про прибутковий податок із громадян" від 26.12.92 р. (із змінами від 13.02.98 р.) Але така підприємницька діяльність, на жаль, має й свої недоліки.
Головний з них полягає в тому, що індивідуальний підприємець відповідає за борги від підприємницької діяльності усім своїм

 
 

Цікаве

Загрузка...