WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Звіт про практику - Реферат

Звіт про практику - Реферат

Юращук оголосив відсутніх і запитав чи немає відомостей про їх місце перебування. Далі було оголошено, проект порядку денного, який складався з 16 пунктів і вислухано пропозиції, щодо його зміни чи доповнення, а також відбулося голосування "За і "Проти", такогопорядку денного. Далі було обрано лічильну комісію шляхом відкритого голосування у складі 5 чоловік. Першою йшла доповідь про виконання міського б'юджету за перший квартал 2002 року.було зазначено, що скоротили свою діяльність 11 підприємств. Дуже великі суми недосплати податків фізичними особами, а також підприємствами, серед яких відмітились завод "Сільмаш", "КРП", Щитинно - щіткову фабрику. Що стосується видатків з місцевого б'юджету, то це були переважно видатку у вигляді субвеній. Всього використано 2 млн. 633 тис. грн. Також було відмічено, що доходи від орендної плати є резервами для виплати заборгованості по заробітній платі. Тут мався на увазі коледж "комп'ютерних наук". Варто зазначити, що на сесії були присутні працівники телебачення і представники громадськості. Що правда не було прокурора, який був відсутній з об'эктивних причин. Після обговорення вказаного питання оголосили проект рішення, за який було проголосовано.
Слідуючим пунктом порядку денного було вирішення питання про надання дозволу ДВП "Пролісок" щодо відчуження майна, а саме, пральної автоматики. Аргументом була інформація, що ДВП не виконує свою діяльність і вже досить давно. Також це підприємство має заборгованість перед б'юджетом, отже, якщо вказане майно буде продане, то за рахунок цих коштів можна погасити заборгованість. Варто зазначити, що всі питання, які виносяться на порядок денний перед цим вивчаються постійними комісіями. Дана комісія проголосувала "за" надання вказаного дозволу, оскільки обладнання є старим і габаритним, що негатавно впливає на сам процес його використання. Відмічалось, що після продажі обладнання підприємсту залишається приміщення і статут, а це означає, що при виникненні необхідності можна придбати нове устаткування, і надавати населенню відповідні послуги. Зваживши всі факти слуханням було прийняти рішення про надання такого дозволу.
Досить багато часу (біля 3 годин) зайняло питання про внесення змін до регламенту змін міської ради. Виступав депутат Бойчук, який зачитував пункти регламенту в новій редакції після чого депутати голосували за кожний пункт окремо. В процесі вирішення цього завдання поставали окремі питання. Першим з них була пропозиція про необхідність своєрідної"дошки оголошень" тобто такої. Вітрини, де б вивішувалися всі акти прийняті міською радою. Обговоривши це питання виирішили надати його підготувати до слідуючої сесії депутату Романюку. Після цього зробив зауваження депутат Григорович, який запропонував, щоб усі статті, написані народним депутатом були допущені до друку без перешкод. Він зізнався, що зазнає що зазнає таких перешкод і ні одна його стаття не була надрукована, оскільки його точка зору не співпадається із загальнопрйнятою.
Досить великі дискусії велись стосовно такої пропозиції, щоб, усі матеріали надавались депутатам у випадку скликання позачергових або експертних сесій перед їх початком. Пан Оліградський виступив категорично "проти". Оскільки ці обов'язки покладались на нього. Про те незважаючи на це рішення було прийняте.
Було розглянуто багато питань, які неможливо описати детально. Більшість з них стосувались землі, питання про надання землі біля автостанції на будівництво церкви, було винесено на засідання земельного комітету, яке відбулось через тиждень.
Наступний етап проходження практики відбувся з ЗАТ "Прикарпаття" ми перш за все звернулися до юридичного відділу. На жаль, дана юридична особа, як і більшість підприємств в нашій державі, перебуває в економічній скруті, взагалі то на грані банкрутства. Юридичний відділ представлений тільки однією особою Кончак В.В. він пояснив нам, що мета товариства полягає у реалізації економічних, соціалльних, професійних і творчих інтересів акціонерів і працівників товариства, а також в отриманні прибутку від діяльності по задоволення соціальних потреб, напрямки і форми , які визнаються законодавством а також статутом товариства.
Варто зазначити, що нормативна база є достатньою для, того щоб отримати всю необхідну інформацію юридичного характеру. Крім різного роду систематизації нормативних актів, тут є ще періодичні видання юридичної преси, з яких можна дізнатися найновіші новини, про внесення змін чи доповнень до діючогозаконодавства.
Взагалі, виходячи із статуту даногопідприємства, то воноздійснює різного роду діяльність, починаючи від виготовлення різних виробів з металу, здебільшого побутовогопризначення , та проведення прогнозів, що до модернізації технологій з метою покращення якості продукції. На даний момент вся торгівля, погашення боргів, а також інші операції відбуваються, в ЗАТ "Прикарпаття", за рахунок бартеру, осекільки коштів, як таких підриємство не має.
Тепер перейдемо безпосередньо до юридичного відділу вказаного товариства. Він має досить широке коло повноважень, а саме:
1) забезпечує додержання законності в діяльності підприємства і захист, його правових інтересів. Це означає, що юрист повинен вести нагляд за діяльністю підприємства і і слідкувати, щоб вона не виходила за межі дозволеного Законодавством України.
2) Перевіряє на відповідність законодавству акти і документи. Сюди входить візування наказів керівника підприємства, перевірка трудових договорів тощо. В випадку не відповідності законодавству, тексту того чи іншого акту, документу, юрист повинен звернути на це увагу керівника підприємства. Звичайно останній діє на власний розсуд, але щобуникнути багатьох неприємностей , які можуть виникнути через порушення вимог закону, він може прислухатися до порад юриста.
3) Надає консультації, по факту правопорушень на виробництві. Туту мається на увазі те, що юрист при виявленні правопорушень з боку власника підприємства повинен надатипрцівникові про всі права останнього, а також захистити іх.
4) Здійснює представництво в державних органах влади. Сюди також входить представництво, підприємсва, як в цілому так і окремих його підрозділів в суді. Саме юрист є своєрідним обличчям підприємства в органах державної влади.
5) При ймає участь у розробці і проведення заходів щодо зміцнення договірної, фінансової та трудової дисципліни. Наприклад, проводяться різного роду міроприємства, де де працівники зміцнюють трудову дисципліну. Одним з заходів виховного характеру є притягнення винного працівника до відповідальності.
6) Приймає участь у підготовці умов господарських договорів і здійснює контроль за їх виконанням. Варто зазначити, що процедура укладення господарських договорів є сама по собі досить складною. Особи по черзі надсилають, одна одній свої пропозиції щодо укладення договорів, а також самі проекти договорів і дуже важливим є детальне вивчення проекту і розрахунок випадків, коли умови проекту можуть бути використані проти проти самого підприємства і недопустити цього. Якщо юрист буде неуважним , це є передумова для того що можуть бути великі збитки на підприємстві.
7) Контролює своєчасність подання документів, видання довідок, розрахунків, пояснень та інших матеріалів, необхідних для пред'явлення притензій та позовів, відзив на них. Відомо, що у

 
 

Цікаве

Загрузка...