WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання орендних відносин у сучасному законодавстві України - Дипломна робота

Правове регулювання орендних відносин у сучасному законодавстві України - Дипломна робота

особами);
2) Проект договору оренди нежитлового приміщення;
3) Копія реєстраційного посвідчення юридичної особи орендатора.
4) Устав господарської діяльності підприємства орендатора;
Відомості про об'єкт оренди:
- довідка від організації, на балансі якої знаходиться споруда, в якому орендується приміщення, про балансову вартість споруди, про встановлений процент амортизації, площі приміщення, яке передається в оренду;
- довідка Голов. АПУ про зональний коефіцієнт місцезнаходження споруди.
В орендну плату не входить оплата послуг, які згідно договору зобов'язується здійснювати орендодавець, а також витрати, на утримання орендованого майна.
2.3. Права і обов'язки сторін за договором оренди державного і комунального майна
Суб'єктами оренди (сторонами у договорі оренди) є орендодавці та орендарі.
Орендодавцями (тобто органами та організаціями, що передають майно в оренду)1 є:
- Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва - щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, що є власністю ;
- органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування управляти майном, - щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних фордів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), яке відповідно належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності;
- підприємства - щодо окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого), а з дозволу органів, зазначених в аб. 2 і 3 ст. 5 Закону - також щодо структурних підрозділів підприємств (філій, цехів, дільниць) та нерухомого майна.
Орендарями (тобто юридичними і фізичними особами, яким майно передається в оренду) згідно з Законом України "Про оренду державного та комунального майна" можуть бути господарські товариства, створені членами трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу, інші юридичні особи та громадяни України, фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.
При цьому, фізична особа, яка бажає укласти договір оренди майна, до його укладення зобов'язана зареєструватися як суб'єкт підприємницької діяльності.
Особливістю цього закону є те, що він не передбачає створення організації орендарів як майбутнього орендодавця. Після прийняття рішення про оренду цілісного майнового комплексу члени трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу засновують відповідно до чинного законодавства господарські товариства.
Рішення трудового колективу про оренду цілісного майнового комплексу вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини членів трудового колективу.
До реєстрації у встановленому порядку господарського товариства кожен член трудового колективу підприємства або його структурного підрозділу, цілісний майновий комплекс якого передається в оренду, має право вступити у зазначене господарське товариство на підставі особистої заяви.
Створене членами трудового колективу господарське товариство має переважне право на укладення договору оренди майна того підприємства, структурного підрозділу де створене це товариство.
Фонд державного майна України, його регіональне відділення чи представництво протягом п'ятнадцяти днів після надходження матеріалів повідомляє державне підприємство про своє рішення (надання дозволу щодо укладення договору оренди або відмову). При розгляді матеріалів щодо передачі в оренду нерухомого майна можуть враховуватися пропозиції місцевої державної адміністрації, відповідного органу місцевого самоврядування щодо розміщення бюджетних установ і організацій.
Слід відмітити, що надання дозволу державним підприємствам і організаціям бути орендодавцем нерухомого майна (будівель, споруд, не житлових приміщень), що знаходиться на їх балансах, регулюється відповідним Порядком, затвердженим наказом Фонду державного майна України від 20 лютого 1998 р. № 309. Він рекомендується як аналог для застосування у випадках надання дозволу на оренду нерухомого майна, що належить до комунальної власності. Відповідно до аб. 2 п.2 Методики, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 1995 р. № 786, у разі коли орендодавцем не рухомого майна є державне підприємство, розмір орендної плати погоджується з відповідним органом, визначеним у ст. 5. Закону України "Про оренду державного та комунального майна".
Державне підприємство для отримання дозволу бути орендодавцем нерухомого майна, що знаходиться на його балансі, звертається до Фонду державного майна України або до його регіонального відділення чи представництва за місцезнаходженням об'єкта оренди з листом клопотанням про надання підприємству права бути орендодавцем певного нерухомого майна, певної площі, що знаходиться на його балансі, розташоване за певною адресою; погодження розрахунку орендної плати за перший місяць оренди названого об'єкта2.
Проект договору оренди має містити в собі всі визначені законодавством істотні умови оренди. До затвердження типового договору оренди державного нерухомого майна за основу при розроблені проекту договору береться Типовий договір оренди державного майна, затверджений наказом Фонду державного майна України від 19 квітня 1996 р. № 457 з подальшими змінами до нього (Додаток 6). Експертна оцінка об'єкта оренди здійснюється згідно з п. 18 Методики оцінки вартості об'єктів оренди, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1995 р. № 629 та п. 8. Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженої постановоюКабінету Міністрів України від 4 жовтня 1995 р. № 786. Звіт про експертну оцінку оформлюється відповідно до чинних вимог Фонду державного майна України. Експертну оцінку може здійснювати експерт - юридична особа, що має генеральну угоду з Фондом на надання послуг при оренді або при приватизації державного майна. Період між датою експертної оцінки і датою початку дії договору оренди не може перевищувати 6 місяців, якщо тільки менший термін чинності оцінки не передбачений звітом по експертній оцінці.
У центральному апараті Фонду державного майна України розгляд листів-клопотань про дозвіл на оренду і погодження орендної плати здійснює Департамент управління державним майном за участю Департаменту оцінки майна і фінансової реструктуризації, які мають свої повноваження3.
При позитивному вирішенні питання підприємству надсилається підписаний заступником Голови Фонду державного майна України, який відповідає за питання оренди, лист, в якому повідомляється про надання йому дозволу бути орендодавцем конкретного нерухомого майна (за переліком) на умовах, визначених у розглянутому проекті договору оренди. До листа додається розрахунок орендної плати за перший місяць оренди погоджений заступником Голови Фонду державного майна України. Порядок розгляду питань

 
 

Цікаве

Загрузка...