WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання орендних відносин у сучасному законодавстві України - Дипломна робота

Правове регулювання орендних відносин у сучасному законодавстві України - Дипломна робота

органи, уповноважені управляти майном, що належить Автономної Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, можуть у цей же термін запропонувати підприємству, заснованому на майні, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, укласти договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією. Якщо орендодавець не одержав у встановлений термін висновків органу, уповноваженого управляти державним майном, дозволу, відмови чи пропозицій від органу, уповноваженого управляти відповідним майном, укласти договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією, висновків органу Антимонопольного комітету України, укладення договору оренди вважається з цим органом погодженим. "У разі, коли підприємство не погоджується з пропозицією укласти договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією, органи, уповноважені управляти майном, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, можуть без згоди підприємства укласти договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією"19.
Орендодавець протягом п'яти днів після закінчення терміну погодження умов договору оренди з органом, уповноваженим управляти відповідним майном, і органом Антимонопольного комітету України, а у випадках, коли заява про оренду майна не потребує узгодження (щодо оренди окремого індивідуально визначеного майна, крім нерухомого), протягом п'ятнадцяти днів після дати її реєстрації дає згоду або відмовляє в укладенні договору оренди майна і повідомляє про це заявника. Якщо на укладення договору оренди потрібен дозвіл Фонду державного майна України, його регіонального відділення чи представництва, державне підприємство у п'ятиденний термін після отримання висновків органу, уповноваженого управляти державним майном, органу Антимонопольного комітету України надсилає орендодавцям, зазначеним в аб. 2 ст. 5 Закону, копії проекту договору та інших документів, висновки зазначених органів, розрахунок орендної плати. У разі наявності пропозиції місцевої державної адміністрації, відповідного органу місцевого самоврядування щодо розміщення бюджетних установ і організацій Фонд державного майна України, його регіональне відділення чи представництво може у цей же термін запропонувати державному підприємству укласти договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією. У разі, коли підприємство не погоджується з пропозицією укласти договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією, Фонд державного майна України, його регіональне відділення чи представництво може без згоди підприємства укласти договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією. Державне підприємство протягом п'яти днів після отримання зазначеного рішення Фонду державного майна України, його регіонального відділення чи представництва дає згоду або відмовляє в укладенні договору оренди державного майна і повідомляє про це заявника.
У передачі в оренду об'єктів може бути відмовлено, якщо:
- було прийнято рішення про приватизацію об'єкта;
- об'єкт включено до переліку підприємств, що потребують залучення іноземних інвестицій згідно з рішенням Кабінету Міністрів України чи місцевих органів влади;
- орган Антимонопольного комітету України не дає згоди з підстав, перелічених у аб. 2 - 4 ч.2 ст. 9 Закону;
- орган, уповноважений управляти майном, не дає згоди на виділення структурного підрозділу підприємства;
- орендодавець, зазначений в аб. 2, 3 ст. 5 Закону, прийняв рішення про укладення договору оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією;
- з інших підстав, передбачених законами.
Крім дотримуватись вимог п. 5 ст. 9 Закону.
Надаючи пріоритетне право на укладення договору оренди створеному трудовим колективом підприємства господарському товариству, законодавство передбачає, що укладення договору оренди з іншими фізичними та юридичними особами можливе лише за умови відсутності заяви господарського товариства протягом 20 днів з дня направлення їм повідомлення про намір орендувати цілісний майновий комплекс підприємства, структурного підрозділу.
У разі відмови в укладенні договору оренди, а також неодержання відповіді у встановлений термін заінтересовані особи мають право звернутися за захистом своїх інтересів до суду чи арбітражного суду (дана норма потребує зміни, оскільки сьогодні спори за участю громадян-підприємців також розглядають арбітражні суди).
Постанова Кабінету Міністрів України від 31.08. 1996 р. № 1033 "Про міри, які стосуються притягування додаткових надходжень до бюджету і підвищення ефективності витрачання бюджетних коштів для забезпечення фінансування соціальних виплат населенню" зобов'язує бюджетні установи і організації забезпечити ефективне використання споруд, які знаходяться на їх балансі, передбачає здачу в оренду вільних приміщень. Постанова КМУ № 1033 не суперечить і не відміняє п. 8,9,10 "Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна", а тільки доповнює у частині, коли орендодавцем державного майна є бюджетні установи або організації.
Надаючи важливого значення змістові договору оренди майна, слід визначити істотні умови договору, тобто ті, що мають юридичне значення, впливають на формування і суть правовідносин, що випливають з даного договору. У разі недосягнення сторонами домовленості хоч би з однієї істотної умови договору, такий договір не вважається укладеним. Як зазначалось, що ці умови впливають на правовідносини, а саме відносини між суб'єктами договору. Тому їх права і обов'язки випливають з цих умов. Ефективніше є перерахувати ці умови20.
Відповідно до ст. 10 Закону істотними умовами договору оренди є:
- об'єкт оренди (склад і вартість майна з врахуванням його індексації);
- строк, на який укладається договір оренди; орендна плата з врахуванням її індексації. Згідно ст. 2 Закону УССР "Про індексацію грошових прибутківнаселення" від 03.07. 1991 р. № 1282-12 не підлягають індексації прибутки громадян від здачі в оренду майна;
- порядок використання амортизаційних відрахувань; відновлення орендованого майна і умови його повернення;
- виконання зобов'язань;
- відповідальність сторін;
- страхування орендатором узятого їм в оренду майна;
- обов'язки сторін щодо забезпечення пожежної безпеки орендованого майна.
За згодою сторін у договорі оренди можуть бути передбачені і інші умови. Умови договору є чинними на весь строк дії договору і у випадках, коли після його укладення (приведення у відповідність з Законом) законодавством встановлено правила, які погіршують становище орендаря.
Договір оренди вважається укладеним з моменту досягнення домовленості з усіх істотних умов і підписання сторонами тексту договору. "У разі укладення договору оренди цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу та нерухомого майна з орендодавцем, зазначеним в аб. 2 та 3 ст. 5 Закону, орендодавець у п'ятиденний термін після підписання сторонами договору

 
 

Цікаве

Загрузка...