WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання орендних відносин у сучасному законодавстві України - Дипломна робота

Правове регулювання орендних відносин у сучасному законодавстві України - Дипломна робота

квартири у споруді, яке використовується під контору).
Слід зазначити, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31.08.1996 р. №1029 "Про вдосконалення порядку здачі в оренду житлових приміщень5" здача квартир, житлових будинків в оренду фізичним та юридичним особам здійснюється їх власниками або наймачами на підставі оформлення договорів оренди, що підлягають обов'язковій реєстрації у житлово-комунальних підприємствах за місцем проживання орендодавця. Здача в оренду житлових приміщень суб'єктам підприємницької діяльності не потребує переведення житлового фонду в нежитловий.
Споруди, розміщені на земельній ділянці, ділять на основні і службові. До основного відносять споруду, яка є головним по капітальності побудови, архітектурним ознакам і по своєму призначенню. "Будівля, яка виконує обслуговуючу роль по відношенню до основної споруди, зараховують до службового (сараї, побутовки, майстерні, гаражі і т.п.)".6 Крім того, до споруд які є об'єктами орендних відносин, відносяться: теплові вузли, підестакадні простори, мости, оранжереї, колодязі, навіси, портики, окремі елементи зовнішнього благоустрою, трансформатори і деякі інші інженерні споруди. У договорі оренди споруди або будівлі повинні бути вказані індивідуально визначені ознаки об'єкту оренди, які дозволяють твердо встановити майно, яке підлягає передачі орендатору. При порушенні цих вимог у договорі об'єкт оренди рахується не погодженим сторонами, а відповідний договір - не укладеним.
Об'єктом оренди за Законом є і майно, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації).
Разом з тим не можуть бути об'єктами оренди цілісні майнові комплекси державних підприємств, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць), що здійснюють діяльність передбачену ч. 1 ст. 4 Закону України "Про підприємство". Це діяльність пов'язана з виготовленням і реалізацією наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, виготовленням і реалізацією військової зброї та боєприпасів до неї, вибухових речовин, видобуванням бурштину, охорону окремих особливо важливих об'єктів державної власності, перелік яких визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку. Зазначена діяльність може здійснюватись тільки державними підприємствами і організаціями, а проведення ломбардних операцій - також і повними товариствами.
Законодавчими актами України може бути доповнено перелік державних підприємств, майнові комплекси яких не можуть бути об'єктами оренди. Так, згідно з Декретом Кабінету Міністрів України "Про перелік майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів основного виробництва, приватизація або передача в оренду яких не допускається" від 31 грудня 1992 р. № 26 - 92 не допускається, зокрема, передача в оренду радіотелевізійних передавальних центрів та об'єктів, що становлять загальнодержавну систему зв'язку, а також об'єкти, що забезпечують зв'язком органи законодавчої та виконавчої влади; магістральні лінії, електропередачі, магістральні трубопроводи; магістральні залізниці, автомобільні шляхи державного значення, метрополітени; водосховища і водогосподарські канали комплексного призначення, міжгосподарські меліоративні системи, гідротехнічні захисні споруди, об'єкти Національного космічного агентства України при Кабінеті Міністрів України; гідро- і атомні електростанції; протирадіаційні споруди, майнові комплекси, що забезпечують постійне розміщення і зберігання державних резервів і мобілізаційних запасів; пенітенціарні заклади; кладовища, крематорії. Декретом також встановлено, що передача в оренду майнових комплексів чи відокремленого майна, які забезпечують діяльність Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, може провадитися тільки з дозволу зазначених органів.
Досить детально регламентує процедуру укладення договору оренди майна Закон України "Про оренду державного та комунального майна"7.
Фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди майна, підприємств, направляють заяву, проект договору оренди та інші документи згідно з Переліком документів, необхідних для укладання договору оренди майна цілісного майнового комплексу державного підприємства (структурного підрозділу), затвердженим наказом Фонду державного майна України від 19 квітня 1996 р., відповідному орендодавцеві.
Зазначений Перелік включає, зокрема, такі документи:
- заява на ім'я керівника органу, уповноваженого законодавством виступати орендодавцем державного майна, про намір взяти в оренду майно (подається фізичними та юридичними особами);
- проект Договору оренди майна;
- витяг з протоколу загальних зборів (конференції) працівників підприємства про рішення взяти в оренду майновий комплекс підприємства;
- витяг з протоколу загальних зборів (конференції) працівників підприємства про рішення щодо створення господарського товариства та затвердження його статуту;
- діючий статут підприємства та баланс господарської діяльності з формами річної звітності № 2, 3.
Відомості про орендаря та об'єкт оренди в обсягах, передбачених для придбання цілісного майнового комплексу, відповідно до додатків № 2 та № 3 до Положення про порядок розгляду заяв на одержання згоди органів Антимонопольного комітету України на створення, реорганізацію (злиття, приєднання) придбання активів (цілісних майнових комплексів) або часток (акцій, паїв) ліквідацію господарюючих суб'єктів (про контроль за економічною концентрацією), затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 9 грудня 1994 р. № 15-р та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 2 березня 1995 р. за № 51/58 (у випадках, передбачених чинним законодавством).
- статут господарського товариства, створеного працівниками підприємства, майно якого передається в оренду. Інші документи, які засвідчують право підприємницької діяльності орендаря;
- відомості про орендаря та об'єкт оренди (ТЕП, керівний склад підприємства, посадові особи господарського товариства).
Слід зазначити, що слід додати наказ орендодавця про інвентаризацію майнадержавного підприємства, що передається в оренду, та призначення інвентаризаційної комісії, протокол засідання інвентаризаційної комісії та передаточний баланс; акт оцінки майна, що передається в оренду; розрахунок орендної плати; висновки органу Антимонопольного комітету щодо можливості оренди та умов договору оренди; лист органу уповноваженого управляти державним майном про погодження умов договору оренди.
Акт оцінки майна, що передається в оренду, складається згідно Методики оцінки вартості об'єктів оренди, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1995 р. № 629. Порядок оцінки цього майна здійснюється за відновною вартістю з урахуванням його зносу відповідно до поданої заяви про оренду. Оцінка провадиться щодо підприємства як цілісного майнового комплексу, його структурного підрозділу (філії, цеху, дільниці) нерухомого майна (будинку, споруди,

 
 

Цікаве

Загрузка...