WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання орендних відносин у сучасному законодавстві України - Дипломна робота

Правове регулювання орендних відносин у сучасному законодавстві України - Дипломна робота

договором кооперативні та інші громадські організації надають громадянам у тимчасове користування за плату предмети домашнього вжитку, музичні інструменти, спортивний інвентар, легкові автомобілі та інше майно.
Для заняття підприємницькою діяльністю у вигляді надання предметів прокату іншими суб'єктами підприємництва, в тому числі приватними підприємствами, господарськими товариствами, громадянами-підприємцями, законодавство про підприємництво не містить обмежень. Отже, сьогодні коло наймодавців за цим договором значно ширше від визначеного у ст. 273 ЦК України.
В загалі умови і порядок надання майна за договором побутового прокату визначаються загальними правилами про договір майнового найму, зокрема що до стану майна, яке надається (ст. 262 ЦК України); наслідків ненадання майна (ст. 263 ЦК); обов'язків наймача (п. 1,2,3 та 5 ст. 265 ЦК); дострокового розірвання договору на вимогу наймодавця (ст. 269 ЦК); відповідальності наймача за погіршення майна (ст. 271 ЦК); прав та обов'язків сторін у зв'язку з поліпшенням майна (ст. 272 ЦК).
У відповідності з наказом Українського союзу об'єднань, підприємств і організацій побутового обслуговування населення "Про затвердження Інструкції щодо оформлення замовлень з окремих видів послуг та їх виконання" від 30 травня 1994 р. (зі змінами та доповненням від 27 березня 1997 р.) "Предмети прокату надаються у тимчасове користування громадянам України, які досягли 18-річного віку за наявності у них паспорту" .
Щоб одержати автомобіль, мотоцикл, моторолер, моторний човен або катер обов'язково подається документ, який засвідчує право керування цими транспортними засобами.
Надання предметів прокату на пляжах, лижних станціях, катках у парках та зонах відпочинку може здійснюватися під грошову заставу розміри якої визначає наймодавець.
Відпочиваючи у санаторіях, будинках відпочинку предмети прокату надаються не більше як на термін перебування їх у цих закладах за пред'явленням паспорту і санаторно-курортної книжки
Особам, яки проживають у готелях предмети прокату надаються на термін, що не перевищує часу перебування в готелі, за пред'явленням паспорта.
Під час укладення договору прокату наймодавець зобов'язаний надати наймачеві усю необхідну та достовірну інформацію про предмет прокату, а також нормативні документи, якщо вони передбачені виготовлювачем, що містять правила та умови ефективного використання цього предмета.
Побутові машини, побутова радіоелектронна апаратура та інші предмети побутової техніки мають бути опломбовані. За збереження пломби відповідає наймач.
"Наймодавець зобов'язаний надати наймачеві предмет прокату у придатному для експлуатації стані" . Перевірка справності предмета, що надається, здійснюється у присутності наймача.
У разі виходу з ладу предмета прокату наймодавець зобов'язаний протягом трьох робочих днів з дня одержання заяви від наймача усунути недоліки на місці, а в разі потреби виконати роботи в умовах стаціонарної майстерні, термін ремонту подовжується до 10 днів. За згодою наймача наймодавець може замінити несправний предмет іншим аналогічним предметом без додаткової оплати наймачем витрат, пов'язаних із цією заміною.
Наймач зобов'язаний використовувати предмет прокату за його призначенням, додержуватися правил експлуатації та утримання, не давати у заставу і не передавати його й піднайм.
Наймач зобов'язаний вносити плату за користування предметом прокату у терміни передбачені договором. За кожний день прострочення терміну платежу наймач сплачує пеню, розмір якої визначається договором побутового прокату.
Після закінчення терміну прокату наймач зобов'язаний повернути предмет у стані, придатному для користування з урахування нормального зносу. Наймодавець здійснює у присутності наймача перевірку справності предмету прокату, його зовнішнього вигляду та наявності пломб. Наймач має право у будь-який час відмовитися від користування предметом прокату і повернути його наймодавцеві. При цьому робиться перерахунок за фактичний час користування предметом.
Вартість зіпсованого, розкомплектованого або доведеного до непридатності предмета прокату наймач оплачує при його поверненні або розірванні договору побутового прокату. Якщо наймач не повернув предмет прокату, наймодавець має право стягнути з нього вартість усього предмета (з урахуванням зносу) і завдані наймодавцеві збитки у порядку, передбаченому чинним законодавством.
В разі потреби для визначення вартості неповернутого (втраченого, пошкодженого) майна призначається експертиза, яку можуть провести працівники відповідних експертних установ чи інші фахівці (ст. 57 ЦПК).
У п. 16 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів " від 12 квітня 1996 р. № 5, визначено, що суди визначаючи розмір збитків, заподіяних неповерненням (втратою, пошкодженням) майна, мають виходити з його роздрібної ціни у торгівельних організаціях даної місцевості (з урахуванням зносу) або з оцінки, зробленої самим споживачем чи погодженої сторонами при укладенні договору. Проте якщо вартість майна, визначена у такому порядку, на час вирішення спору не відповідає дійсній або її взагалі не було визначено сторони не позбавлені можливості доводить у суді дійсну вартість неповернутого, втраченого чи пошкодженого майна.
У випадках, передбачених договором або відповідним нормативним актом, розмір збитків визначається у кратному обчисленні. Відсоток зносу втраченого або приведеного у непридатність предмета договору встановлюється виходячи з періоду, на який розрахована його нормальна експлуатація, часу, протягом якого він фактично використовувався, та інших доказів щодо його якості.
Наприклад, законодавство, що регулює "оренду квартир ", які перебувають у приватній власності, складається з:
- глави 25 "Майновий найм" Цивільного кодексу України;
- статей 6-8, 150, 158, 162, 168 і деякий інших Житлового кодексу України;
- статей 4,15,19 Закону (інших законів України) від 12.02.1991 р. № 697 "Про власність".
Якщо орендодавець - суб'єкт підприємництва, то можливе застосування окремих норм Закону "Про Лізинг" він 16.12.1997 р. № 723/97 - ВР.
Пункти 2,14-16,18 та інші Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинковими територіями, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 р. № 572.
Також слід зазначити, щодо заборони на оренду житла підприємницької діяльності.Постановою від 11.05.1996 р. № 659 Кабінет Міністрів України скасував свою постанову від 31.08.1996 р. № 1029 "Про удосконалення порядку здачі в оренду жилих приміщень". Якщо квартири переведені до нежитлового фонду, то тут необхідно керуватися листом ДПАУ від 07.12.1998 р. № 14460 // 10/15-1117 і листом НБУ від 19.04.1999 р. № 25-110/839-3537. При дотриманні певних умов комунальні платежі за договором можуть включатися у валові витрати орендаря (відкриття окремого рахунку для їх акумуляції). Для нежитлового фонду можна застосовувати Закон від 20.05.1999 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...