WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове релулювання підприємництва в Україні - Курсова робота

Правове релулювання підприємництва в Україні - Курсова робота

нього, вибухових речовин може здійснюватися тільки державними підприємствами, а проведення ломбардних операцій - також і повними суспільствами.
Без спеціального дозволу(ліцензії), що видається Кабінетом міністрів України або уповноваженим їм органом не можуть здійснюватися:
- пошук і експлуатація родовищ корисних копалин;
- виробництво і ремонт, реалізація спортивного, охотничого, вогнепальної зброї і боєприпасів до нього, а також холодної зброї;
- виготовлення і реалізація медикаментів і хімічних речовин;
- виготовлення пива і провина;
- виготовлення спирту, горілочних, лікерних і коньячних виробів;
- виготовлення тютюнових виробів;
- медична практика;
- ветеринарна практика;
- юридична практика;
- створення й утримання ігорних закладів, організація азартних ігор;
- торгівля алкогольними напоями;
- внутрішні і міжнародні перевезення пасажирів і вантажів повітряним, річковим, морським, залізничним і автомобільним транспортом;
- агентування і фрахтування морського торгового флоту;
- виготовлення цінних паперів і знаків поштової оплати;
- посередницька діяльність із приватизаційними паперами;
- надання послуг по охороні державної, колективної і приватної власності;
- монтаж, ремонт і профілактичне обслуговування засобів охоронної сигнализації;
- видобуток, виробництво і використання радіоактивних речовин і джерела іонізуючого випромінювання, переробка і поховання радіоактивних відходів;
- видобуток дорогоцінних металів і дорогоцінних каменів, виготовлення і реалізація виробів із їхнім використанням;
- збір, переробка твердих і рідких відходів виробництв, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінні камені, і їхній брухт;
- виконання авіаційно-хімічних робіт і аерофотознімань;
- проектування, будівництво й експлуатація об'єктів атомної енергетики, а також надання послуг по їхньому обслуговуванню;
- аудиторська діяльність;
- страхова діяльність;
- виготовлення і реалізація ветеринарних медикаментів і препаратів;
- будівництво і технічне обслуговування загальнодержавних мереж передачі даних і документального зв'язку;
- будівництво і технічне обслуговування станцій супутникових зв'язків, що передають;
- міжнародні і міжміські поштові перевезення;
- опрацювання поштової кореспонденції;
- видача і прийом грошових переказів;
- використання радіочастот;
- виробництво і ремонт засобів виміру і контролю;
- виконання топографо-геодезичних, картографічних робіт і кадастрових зйомок;
- виконання інженерно-пошукових і проектних робіт для об'єктів енергетики, державного зв'язку, оборонного комплексу, а також для газопроводів, магістральних трубопроводів, мостів, тунелів, електростанцій, аеропортів, морських портів, виконуваних на територіях, схильних дії сейсмічності, а також картообразуванню, підтопленню, осіданням іншого типу, доробці, оповзам і обвалам.
ІІ. Підприємство як основна господарська одиниця макроекономіки.
§ 1. Соціально-економічні й організаційні форми підприємства, його трудовий колектив.
Підприємство займає центральне місце в народно-господарському комплексі будь-якої країни. Ця первинна ланка суспільного поділу праці. Саме тут створюється національний доход. Підприємство виступає як виробник і забезпечує процес відтворення на основі самооплатності і самостійності.
Від успіху окремих підприємств залежить обсяг утворюваного валового національного продукту, соціально-економічний розвиток суспільства, ступінь задоволеності в матеріальних і духовних благах населення країни.
Підприємство як самостійна господарська одиниця володіє правами юридичної особи, тобто воно має право вільного розпорядження майном, одержувати кредит, входити в договірні відношення з іншими підприємствами. Воно має вільний розрахунковий рахунок у банку, де знаходяться кошти, що використовуються для розрахунків з іншими підприємствами, на зарплату.
Прийнято вважати, що оптимальними є такі розміри, що забезпечують найбільше сприятливі умови для використання досягнень науки і техніки при мінімальних витратах виробництва і при цьому досягається ефективне виробництво високоякісної продукції.
Підприємство являє собою таку форму організації господарства, при котрій індивідуальний споживач і виробник взаємодіють за допомогою ринку з метою рішення трьох основних економічних проблем: що, як і для кого робити.
При цьому ніхто з підприємців і організацій свідомо рішенням цієї тріади економічних проблем не зайнятий (кожний вирішує в стихії ринку на індивідуальному рівні).
У ринковій системі усе має ціну. Різноманітні види людської праці також мають ціну - рівень зарплати, тариф на послуги. Ринкова економіка для неосознаної координації людей і підприємств через систему цін і ринків. Якщо узяти всі різноманітні ринки, то одержимо широку систему, що стихійно забезпечує рівновагу цін і виробництва шляхом проб і помилок.
По засобах узгодження між покупцями і продавцями (попиту і пропозиції) на кожному з цих ринків ринкова економіка вирішує одночасно всі три проблеми:
1) що робити? - визначається кожнодневне голосуванням за допомогою грошей (шляхом вибору покупцем товару і його покупки);
2) як робити? - визначається конкуренцією між виробниками (кожний ринеться використовувати новітні технології, виграти цінову конкуренцію і збільшити прибуток, знизити витрати виробництва);
3) для кого робити? - визначається співвідношенням попиту і пропозиції на ринках, чинниками виробництва (робоча сила і засоби виробництва).
Ці ринки визначають рівень зарплати, ренти, відсотка і прибутку, тобто джерела, із яких укладаються прибутки . Виробник установлює свої ціни, переміщуючи свій капітал у галузі з високим прибутком і залишаючи нерентабельне виробництво товару. Все це і визначає, що робити. Прибуток тут - вирішальний чинник функціонування ринкового господарства.
Відповідно до форм власності на Україні можуть діяти підприємства таких видів:
1) індивідуальні, засновані на особистій власності і на його праці (без наймання);
2) сімейні, засновані на власності і праці громадян однієї сім'ї, що мешкають спільно;
3) приватне підприємство, засноване на власності окремого громадянина з правом наймання робочої сили;
4) колективне, засноване на власності трудового колективу, кооперативу або іншого статутного суспільства;
5) державне або комунальне, засноване на власності адміністративно-територіальних одиниць;
6) державне підприємство, засноване на республіканської (загальнодержавної) власності;
7) спільне, засноване на базі об'єднання майна різних форм власності (змішана форма власності).
У залежності від обсягів виробництва, кількості робітників підприємство може бути малим, середнім, значним. Малі підприємства - чисельністю до

 
 

Цікаве

Загрузка...