WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Практика розгляду справ у судах по адміністративних правопорушень передбачених ст. 173 - Реферат

Практика розгляду справ у судах по адміністративних правопорушень передбачених ст. 173 - Реферат

ушкоджень. Отже такі дії створюють безпосередню, реальну загрозу здоров"ю життю громадян.
3. Розгляд суддею справ про адміністративне правопорушення.
Діяльність суді по застосуванню засобів стягнень за певні поступки протікає в особливому порядку, який зазивається судовиробництвом по адміністративних правопорушеннях.
Виробництво по справам по адміністративних правопорушеннях починається після поступлення від органів дізнання в суд відповідних матеріалів - протокола про правопрушення ( в якому вказуються повідомлення про особистість порушника; місце, час скоєння і сутність адміністративного правопорушення; фамілії і адреса свідків і потерпівших; пояснення порушника; інші відомості, які необхідні для розгляду справи) і інших документів, які обгрунтовують висновок про винність особи в скоєнні поступку (пртокол затримання, протокол особистого обшуку і обшуку речей і т. п.). Таким чаном, з протоколом по адміністративному правопорушенні суддя отримує всі необхідні йому на першому етапі відомості.
Необхідною умовою законного і привильного розгляду справ по адміністративних поступках являється попередня підготовка доїх розбирання, яка передбачає рішення судей слідуючих питань:
1) чи відноситься до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складені протокол і інші матеріали справи;
3) чи довели до відома осіб, які приймають участь у розгляді справи;
4) чи не потрібно допоміжних документів;
5) про прохання особи, яка питягується до адміністративної відповідальності, потерпілого, законних представників, адвоката.
Необхідно мати на увазі, що неналежне оформлення органами дізнання матеріалів свідчить про недостатньо повне розлідування події правопорушення і особу, яка його здійснила, і може явитися підставою до їх повернення для проведення додаткової провітки.
Справа розглядається по місцю здійсненю правопорушення. Справи про вживання алкогольних напоїв в громадських місцях або поява в громадських місцях в п"яному вигляді можуть розглядатися також по місцю проживання порушника. Турбуючись про виховальний вплив процесу, суддя рішає, де краще розглядати матеріал: в приміщенні суду чи на виїздному засіданні. Але якщо особа здійснила порушення не в тому місці, де вона проживає, то матеріал доцільно розглядати по місцю затримання, так як пересилка його веде до волокіти і, відповідно до зниження ефективності застосування засобів адміністративних стягнень.
Неможна признати правильну практику розгляду даних матеріалів в кабінеті народного судді, в присутності тільки правопорушника і працівника міліції, який доставив його сюди. Такий порядок зводить на нівець принцип обнародування правосуддя і понижає виховне значення самого процесу і засобів, які застосовують до осіб, які здійснили адміністративне правопорушення.
Недопустимо і таке спрощення, як розгляд матеріалів в переривах між судовими засіданнями в кімнатах для наради. Правильно роблять ті судді, які проводять розгляд в робочий час в залі судових засідань.
Суддя повинен розглянута справу про дрібне хуліганство на протязі суток.
Суддя, який відкриває засідання, зобов"язаний назвати свою фамілію, посаду і справу, яка підлягає розгляду. Потім встановлюєтьчся особистість доставленого, дані про його минулі судимості чи про притяганнядо адміністративної відповідальності.
Особливу увагу заслуговує питання про можливість розгляду адміністративних поступків за відсутності порушника. Заочний розгляд можливий тільки в тих випадках, коли є дані, що винуватій особі своєчасно довели до відома про місце і час розгляду справи і якщо від нього не поступило ходотайство про відложення слухання. Є випадки, коли явка особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, в орган (до посадової особи), яка розглядає цю справу, обов"язкова.
В випадку, коли порушник ухилявся від явки до суду, до нього можуть застосуватися заходи фізичного примусу. Суддя виясняє, чи ознайомлений порушник з протоколом, пояснює йому права - давати поясненя, пред"являти докази, заявляти прохання і інші. Якщо суддя в ході розгляду прийде до висновку про необхідність виклику свідку, а також потерпілого, засідання відкладається і призначається новий строк розгляду.
Законодавство, яке стосується розгляду справ даної категорії, не передбачає обов"язок судді попереджувати свідків про примінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивих свідчень, а також за відмову чи ухилення від дачі свідчень.
У порядку здійснення нагляду за виконанням законів при розгляді справ про адміністративне правопорушення в розгляді таких справ може брати участь прокурор. Він може заявляти прохання, давати заключення по питанням, що виникають під час розгляду справи, провіряти правильність використання суддею мір впливу за адміністративне правопорушення, здійснювати інші, передбачені законом дії.
Суддя при розгляді матеріалу про адміністративне правопорушення має право використовувати такі види доказів: протокол про адміністративне правопорушення, пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, показання потерпілого, свідків, заключення експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, а також інші документи.
Встановивши склад порушення, суддя виясняє причини і умови, що сприяли його здійсненню, і виносить у відповідні підприємства, установи, організації і посадовим особам пропозиції про прийняття мір по усуненню цих причин і умов. Вказані організації і особи на протязі місяця з дня поступлення пропозиції повинні повідомити суддю про пийняті міри.
В результаті розгляду матеріалів суддя виносить одну з слідуючих постанов: про накладення адміністративного стягнення; про припиненні справи судовиробництвом.
При розгляді питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення суддя може одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди.
В результаті розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя може використати до порушника одну з наступних мір стягнення: штраф, виправні роботи з утриманням до двацяти процентів заробітку в дохід держаіви, адміністративний арешт на термін до п"ятнадцяти діб.
Арешт є вийнятковою мірою покарання і може використовуватись за окремі види правопорушень: за дрібне хуліганство, за злісну непокору законному розпорядженню працівника міліції при виконанні службового обов"язку, вживання алкогольних напоїв у громадських місцях. Він повинен назначатись тоді, коли по обставинам здійснення правопорушення і наявності даних про особу порушника застосування інших мір буде недостатнім.
При накладанні стягнення суддя повинен враховувати не тільки характер здійсненого правопорушення і особистість правопорушника, але й обставини, що пом"якшують і обтяжують відповідальність.
До обставин, що пом"якшують відповідальність заадміністративне правопорушення, відносяться: 1) чистосердечне розкаювання винного; 2) відвернення винним шкідливих наслідків правопорушення, добровільне відшкодування збитків або причиненої шкоди; 3) здійснення правопорушення під впливом сильного душевного

 
 

Цікаве

Загрузка...