WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Робота радіожурналіста - Курсова робота

Робота радіожурналіста - Курсова робота

Програма виходить щонеділі о 15:00. Це дуже вдало вибраний день тиждня та час. Саме у вихідні хочеться відволіктись від повсякденних справ та послухати про різні країни, помріяти про відпустку.

Структура радіопередачі нагадує структуру журналу "Міжнародний туризм": по-перше є розповідь про цікавий з точки зору подорожі куточок України, а також розповідь про далекі страни.

Також, в радіоефірі дуже популярні вікторини. Радіокомпанія "Ера" проводить вікторину, в якій за правильні відповіді можна отримати річну передплату на журнал "Міжнародний туризм"!

Наводимо тексти найбільш вдалих програм, звичайно ж з нашої точки зору.

Вишивана карта "УКРАЇНА — ЄДИНА КРАЇНА!"

З таким надзвичайно цікавим культурно-мистецьким, суспільно-політичним пректом виступила "Творча майстерня "Тетяна" — автор проекту та ідеї Тетяна Протчева.

Вишивка на Україні є найбільш розповсюджений вид народної творчості. Основна ідея — створення мистецького витвору міжнародного масштабу — карти України , який буде гідно відображати позитивний імідж нашої держави на міжнародних виставках в Україні та за її межами. Також це буде безцінна спадщина нашому майбутньому поколінню.

З метою розповсюдження інформації про вишивання Величного об'єднуючого символу нашої нації, оргкомітет звертається до усіх людей доброї волі і чистого сумління, української влади, народних депутатів, бізнесменів, меценатів, банкірів, керівників підприємств і підприємців – підтримати технічно і практично нашу ідею для втілення її в життя.

В рамках цієї програми планується :

Кожний бажаючий ( без обмежень за віком, статтю чи громадянством) зможе долучитися до творення Величного об'єднавчого символа-оберега-карти держави Україна. Кожну область України будуть вишивати майстри даної області. Ескізом передбачено, що орнаменти вишивки будуть відповідати конкретній етнічній місцевості. Прізвище кожного участника акції буде вишито ним самим на цьому полотні - карті "УКРАЇНА - ЄДИНА КРАЇНА".

Сподіваємось, що це буде сприяти дружбі між Україною і іншими державами, а також покращенню її міжнародного іміджу та продемонструє усьому світу привабливість української культури, звичаїв та народних традицій.

У рамках проекту планується зробити паспорт вищезазначеного твору мистецтва, де будуть фіксуватися місця - проходження всієї акції. Ескіз розроблений в техніці косий хрестик. Матеріали для роботи — лляне полотно та бавовняні нитки "муліне".

Проект передбачає залученная майстрів з метою вивчення, відновленя, відродження, збереження та ознайомлення з давнім віковим надбанням духовної культури , гармонійне їх втілення у сучасну культуру. Першим кроком реалізації проекту вже є розробка ескізу вишитої карти - масштаб- 1:1500000 та виведено межі України з іншими державами у вишивці на полотні. Проект узгождений з ДНВП "Картографія".

"Кіпр – загадковий і вже майже доступний..."

Туристична весна принесла чимало приємних сюрпризiв туристичному лiту. Особливо на загальнокризовому тлi. I серед таких несподiваних подарункiв — заяви Кiпрської органiзацiї туризму (КОТ).

Узявши участь у мiжнароднiй турвиставцi UITT – 2009 у Києвi, КОТ поiнформувала про дуже втiшнi змiни в полiтицi своєї держави стосовно туризму. Уряд зменшив аеропортовi збори, вiдмiнив податок для готелiв i знизив для них ПДВ з 8 до 5 вiдсоткiв. Завдяки таким заходам вiдпочинок на островi має подешевшати на 10 вiдсоткiв. А вiдтак є всi пiдстави стверджувати, що сезон 2009 року буде для Кiпру цiлком вдалим, попри свiтовi тенденцiї.

Найпопулярнiший цей напрямок серед британцiв, друге мiсце за постачанням туристiв на Кiпр посiдає Росiя... Що ж до України, то число наших вiдпочивальникiв (близько 8900 осiб за минулий рiк) не порiвнюється з такими величинами i зовсiм не розкриває потенцiалу вiтчизняного ринку.

Цiй прикрiй тенденцiї треба покласти край — вирiшило керiвництво КОТ i кiпрського уряду. 2009 року на пропагування туристичних можливостей країни видiлено 1 мiльйон американських доларiв — удвiчi бiльше, нiж торiк.

Виступ кiпрiотiв на українськiй турвиставцi об'єднаним нацiональним стендом став "першою ластiвкою" рекламної кампанiї Кiпру на теренах України. За словами члена Ради директорiв КОТ пана Андреаса Панаїдiса, участь в UITT пiдкреслює стратегiчне значення України у планах подальшого розвитку туристичної галузi Кiпру.

Крiм традицiйного вiдпочинку на морi, гостi пропонували українцям агротуризм, бiзнес-подорожi, спа, паломницькi й весiльнi тури. Дуже зворушив маршрут "Дорогами русского паломника Василия Гигоровича-Барского" (насправдi — щирого киянина). А ще КОТ оголосила про сенсацiйне вiдкриття у листопадi цього року нового аеропорту в Ларнацi. Вiн прийматиме 7,5 мiльйона пасажирiв на рiк i має стати кiпрською "вiзиткою".

Аргументи переконливi. Нам залишається пiдкрiпити їх фактом своєї вiдпустки на Кiпрi.

На відміну від спортивних програм, яких не дуже багато і їх аудиторія обмежена, туристичні радіопрограми слухають люди різних соціальних та вікових прошарків. Завдяки деяким фінансовим та культурним програмам уряду, зараз активно популяризуються історичні та природні місця України.

Зовсім нещодавно ми вибирали сім чудес України і мали змогу почути та побачити цікаві теле та радіопередачі, які розповідали про такі улюблені туристами місця, як : Кам'яна могила, Асканія-Нова, Буковель та інші.

ВИСНОВКИ

Опрацювавши тему творчої поведінки та майстерності радіожурналіста ми зробили наступні висновки.

  1. Високий професіоналізм радіожурналіста охоплює вміння оперативно інформувати, відгукуватися на актуальні питання, глибоко і компетентно проникати в суть суспільних подій і явищ, правдиво узагальнюючи їх з певних групових, державних, загальнолюдських інтересів, сміливо, аргументовано, цікаво і переконливо втілювати власні думки і думки співрозмовників у стислій і досконалій формі, домагаючись певних духовних і практичних результатів.

  2. Радіожурналістика – це творчо-виробничий процес і журналістові-практикові доводиться поєднувати в ефірі творче і технічне: журналістську майстерність і знання, пов'язані з технічним забезпеченням телерадіомовлення, технічним процесом діяльності телекомпанії і радіостанції.

  3. Програма як продукт журналістської роботи на радіо відзначається певною методикою творчості, яку потрібно знати і розуміти майбутнім професіоналам телерадіоефіру. Літературний сценарій телерадіопрограми – перший крок до втілення авторського задуму.

  4. Спортивні програми мають велике значення в телерадіоефірі. Вони покликані не тільки інформувати слухачів про останні події в тому чи іншому виді спорту, а й пропагувати його, створюючи тим самим базу для здорової молоді та нації.

  5. На відміну від спортивних програм, яких не дуже багато і їх аудиторія обмежена, туристичні радіопрограми слухають люди різних соціальних та вікових прошарків. Завдяки деяким фінансовим та культурним програмам уряду, зараз активно популяризуються історичні та природні місця України.

ЛІТЕРАТУРА

1. Шаповал Ю. Г. Изображение и слово в журналистике. – Л., 1985. – С. 31.

2. Лизанчук В. В. Радіожурналістика: засади функціонування: Підручник. – Л., 2000. – С.135.

3. Вказівки продюсерам Бі-Бі-Сі. – К., 1998. – С. 52.

4.Основы радиожурналистики / Под ред. В.Н. Ружникова. М. 1984.

5. Беляев С.В., Коробицын В.И. Радиостанции России / Государственное и независимое вещание. М. 1995.

6. Бернштейн С.Я. Язык радио. М. 1977.

7. Васильева Т.В. Публицистические жанры радиожурналистики. М. 1992.

8. Гаймакова Б.Д. Мастерство эфирного выступления. М. 1983.

9. Зарва М.В. Слово в эфире. М. 1977.


 
 

Цікаве

Загрузка...