WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Робота радіожурналіста - Курсова робота

Робота радіожурналіста - Курсова робота

Прямий ефір – це завжди фіксація моменту життя, опис ситуації. Тому суб'єктивна форма викладу матеріалу є неминучою. Автор програми з повним правом говорить від першої особи, від свого "Я ", описує свої відчуття. А це означає, що саме в цьому випадку виникає потреба в індивідуалізації мови, голосу. Хорошого репортера слухачі повинні впізнавати з перших же хвилин та слів в ефірі, як пізнавали та пам'ятали довгі роки майстерність триматися біля мікрофону таких майстрів, як Ніколай Озеров, Юрій Арді, Константин Ретинський.

Але іноді, особливо сучасні ведучі намагаються аж занад-то індивідуалізувати свою мову та манеру проведення радіопередач. Особливо часто зараз є тяготіння ведучих до ненормативної лексики. Варто пам'ятати, що радіо, будучі засобом масової інформації, базується саме на слові, а вибором стилістики мови можна впливати на емоційний стан аудиторії.

Говорячи про майстерність та навички роботи раріожурналіста, неможливо не згадати саме про риси характеру, які повинен мати справжній радіожурналіст.

Перш за все радіожурналіст повинен бути впевненим в собі. Але саме впевненим а не самовпевненим, коли ведучій протиставляє себе оточуючим і тому виглядає зухвало.

Стриманість, по суті, означає економію в прояві емоцій, своїх особистих симпатій і антипатій, вміння залишатись в коректних професійних рамках. Іноді в ефірі звучать зухвалі провокації і щоб виглядати достойно ведучому дуже потрібно бути стриманим, не грубити у відповідь. Але є і інша крайність – емоційна скупість. Тоді ефір стає безбарвним та нецікавим.

Тактовність – супутниця стриманості, правильний вибір поведінки стосовно конкретних обставин. Тактовність – це інстинктивне почуття рівноваги, а не маска. Це повага і розуміння до особистості співрозмовника, мотивів, якими він керується в спілкуванні з журналістом. Це і обережність і люб'язність у тих випадках, коли ці якості особливо потрібні.

Мобілізованість як зовнішня так і внутрішня. Журналіст повинен триматися без фамільярності, без надмірною напруги і завжди виглядати готовим до діяльності.

Треба пам'ятати, що в процесі спілкування інтереси людей різняться, між ними так чи інакше розподіляються ролі: один партнер (саме радіожурналіст) намагається отримати інформацію, а інший – повинен дати її. Саме при спілкуванні виникають різні проблеми, яких радіожурналіст повинен або уникнути, або запобігти їм. Слово, яке ви сказали в прямому ефірі вже не повернеться. Найкращий варіант - це позиція рівних, коли кожний з співбесідників – професіонал в своїй справі.

Для радіоведучого є одне правило, яке діє завжди: будь самим собою. А саме це зробити найскладніше. Часто радіоведучі забагато грають перед своєю аудиторією, хизуються своїми знаннями, виконують ролі "веселунчиків", або нігілістів.

Але слухачеві в більшості випадків це не потрібно. Слухач чекає простої людської розмови.

У роботі радіоведучого, радіожурналіста, головне не те, наскільки багато він знає, наскільки багато читав і наскільки добре вчився, а те, в якому обсязі він вміє використовувати на практиці усе те, що знає. Ерудит з червоним дипломом може розгубитися в ситуації, з якої двійочник вийде з блиском й усмішкою.

Це означає, що той, хто погано вчився, вміє краще користуватися своїми нехитрими знаннями, збагаченими, щоправда, життєвим досвідом. Однак в жодному разі не йдеться про те, що краще погано вчитися і сподіватися на свою кмітливість. Ні.

Журналістові, ведучому треба знати багато, а також ,спробувати самому – аби в потрібний момент природна кмітливість мала підпору в міцних знаннях.

  1. Моніторинг програм, присвячених спорту

Спортивні програми мають велике значення в телерадіоефірі. Вони покликані не тільки інформувати слухачів про останні події в тому чи іншому виді спорту, а й пропагувати його, створюючи тим самим базу для здорової молоді та нації.

Нажаль в Україні суто спортивних програм в радіоефірі майже немає. Ми вже звикли, що новини спорту ми дізнаємось до або після новин про погоду.

Ці невеличкі розділи у блоку новин дуже скупі тематично: або про футбол, або про бокс.

Футбол зараз на вершині популярності, а ще й вся ця підготовка до Євро – 2012 ...

Так, дійсно дуже добре, що брати Клічко усіляко популяризують у світі Україну, а також цей вид спорту, але, наприклад, майже немає новин про водні види спорту, інтелектуальні. Погано освітлюються новини з параолімпійських ігор, а саме ці спортсмени вивели Україну в 10 найкращих!

Правда, останнім часом, під час акції вибору десятки найвидатніших українців сучасності був ряд програм (на Хіт FM та Нашому радіо), які розповідали про біографії видатних спортсменів (цікава радіопередача була присвячена життю та досягненням важкоатлета Жаботинського). Про відомих спортсменів можна ще послухати у рубриках типу "В цей день народились..."

На підтвердження усього вищесказаного, хотілося б привести кілька уривків з ефірів кількох радіостанцій.

Хіт FM: "Кабінет Міністрів прийняв розпорядження про виділення 19 мільйонів 851 тисяч гривень Держкомтелерадіо для оплати послуг з трансляції теле- і радіопрограм, присвячених підготовці та проведенню чемпіонату Європи з футболу в 2012 році, та 2,5 мільйони гривень для роботи інформаційного центру "Євро-2012-Україна "."..

Радіо Свобода: "Нетривале футбольне міжсезоння завершене, і велика гра повертається на українські терени. Після одеського поєдинку за Суперкубок сьогодні стартує 17-й за ліком Чемпіонат України.

Літнє міжсезоння в Україні традиційно коротке. От і цього року перерва між двома першостями тривала неповних три тижні. Відкриватимуть новий чемпіонат у Запоріжжі матчем місцевого "Металурга" і "Карпат". Переважна більшість ігор відбудеться цієї суботи. Центральним поєдинком стартового туру буде чергове протистояння "Динамо" і "Шахтаря". Гранди українського футболу в неділю з'ясовуватимуть стосунки в Донецьку. Останній матч туру відбудеться тільки у середу, коли поєдинок проти ФК "Харків" проведе "Чорноморець". Одесити, як відомо, вже завтра продовжать виступи в європейському кубкові "Інтертото". В суботу на "Чорноморець" очікує матч-відповідь у Білорусі проти солігорського "Шахтаря". Нагадаю, що перша зустріч цих суперників в Одесі закінчилася перемогою українців з рахунком 4 : 2."

Або: " Чемпіон світу з боксу за версією WBC росіянин Олег Маскаєв відмовився від обов'язкового захисту проти нігерійця Семюела Пітера

Віталій Кличко може повернути титул чемпіона світу за версією WBC раніше запланованого. Нинішній володар поясу росіянин Маскаєв відмовився підписати контракт на бій з обов'язковим претендентом нігерійцем Семюелем Пітером. За відверте порушення уставу організації Маскаєва цілком ймовірно можуть позбавити чемпіонства. Принаймні про це заявив президент WBC Хосе Сулейман. А відтак, вакантний титул зможуть розіграти саме Пітер і Віталій Кличко. Зауважу лише, що старший із Кличків уже підписав контракт на поєдинок з американцем Джамілем Маклайном. Бій відбудеться 22 вересня у Мюнхені.

А тим часом чемпіонові світу за версією IBF Володимирові Кличку кинув виклик Шеннон Брігс. Зі слів екс-чемпіона світу, він не вперше робить спробу зустрітися на ринзі з українцем. До того ж, на думку Брігса, він єдиний боксер сучасності, якому до снаги повернути чемпіонський титул в Америку. От тільки Володимира перспектива цього бою не надихає. Українець не приховує, що прагне об'єднавчого поєдинку. "

На відміну від українського радіоефіру в Россії є багато передач, які цілком і повністю присвячені тому чи іншому видові спорту. Традиційно багато уваги там приділяють таким видам спорту як фігурне катання, хокей, біатлон. А також дитячим змаганням та досягненням.

  1. Детальний аналіз програм, присвячених туризму

Для аналізу ми вибрали спільний проект редакції журналу "Міжнародний туризм" та радіокомпанії "Ера" — програму про мандрівки світами "Недільна подорож".


 
 

Цікаве

Загрузка...