WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Критерії професіоналізму ведучих теленовин (на прикладі телеканалу 9 - Курсова робота

Критерії професіоналізму ведучих теленовин (на прикладі телеканалу 9 - Курсова робота

22 січня 2008 року

День Соборності відзначає сьогодні Україна

22-го січня 1919-го року на Софійській площі у Києві проголосили Акт злуки двох державних утворень: УНР - Української Народної Республіки та ЗУНР - Західно-української Народної Республіки. Це означало перше за багато століть об'єднання українських територій, які до того входили до Російської та Австро-Угорської імперій.

Зранку Президент Віктор Ющенко обговорив з лідерами провідних політичних сил процесс удосконалення Конституції України

Глава держави ініціював створення Національної конституційної ради, яка розроблятиме проект нового Основного закону. До Секретаріату Президента прийшли голова Верховної Ради Арсенiй Яценюк, лідер Партії Регіонів Віктор Янукович, В'ячеслав Кириленко від НУ-НС, головний комуніст Петро Симоненко, Володимир Литвин та інші політики. Через хворобу в зустрічі не змогла взяти участь прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, повідомляє її прес служба.

Перевибори Київського міського голови можуть відбутися цієї весни

Принаймні, на це сподівається столичний депутат та лідер блоку свого імені Віталій Кличко. Адже перевибори Черновецького були однією із виборчих обіцянок чинної коаліції. Кличко виступає за термінове створення слідчої комісії, яка б розслідувала роздачу столичних земель мером Києва. На майбутніх виборах колишній боксер розраховує стати єдиним кандидатом від опозиції. Обіцяє, що тоді на київського мера - вже ніхто не підніме руки.

На українсько-польському кордоні напруга не спадає

Проблеми на українсько-польському кордоні, що виникли після розширення Шенгенської зони, і далі перешкоджають вільному руху вантажних потоків. Страйк польських митників, що вимагали від свого уряду збільшити зарплати, так і не дав результатів, тож напруження зберігається. Тим часом уряди України і Польщі обговорюють угоду про місцевий прикордонний рух. Підписати її обіцяють вже у лютому.

Теледебати між двома основними претендентами на посаду Презтдента США перетворилися на теледуель

Теледебати між двома головними претендентами на посаду президента США від партії демократів перетворилися на словесну теледуель. Хілларі Клінтон, сенатор від штату Нью-Йорк та колишня перша пані Америки, і Барак Обама, сенатор від штату Іллінойс закидали одне одному приховування правди, не слухали відповідей на запитання, перебивали і навіть намагалися перекричати одне одного. Нестриманість, яку складно назвати полемікою, оглядачі пояснюють загостренням боротьби за голоси виборців між двома фаворитами перегонів від демократів.

Вартість квитків на українській залізниці до кінця року може зрости приблизно удвічі

Про це сьогодні повідомив Міністр транспорту і зв'язку Йосип Вінський. Реорганізацію роботи Укрзалізниці він назвав одним з пріоритетних напрямків діяльності Мінтрансу. Пообіцяв відтепер щороку купувати по 200 нових пасажирських вагонів, котрі зможуть розвивати швидкість до 160 кілометрів за годину. Ще один важливий напрямок роботи - підготовка до Євро 2012. Фінансисти міністерства вже підрахували: щоб довести інфраструктуру до належного рівня, потрібно 100 мільярдів гривень. Що ж до зростання тарифів на залізничні перевезення, український Мінтранс орієнтується на найближчих сусідів.

Сільські відділення „Ощадбанку" не проводять виплати втрачених вкладів, оскільки гроші на них отримано в доларах США

В Луганському обласному управлінні Ощадбанку пояснюють: ліцензії на роботу з валютою відділення в сільській місцевості не мають. Тож вкладники змушені їхати у райцентри. В Новоайдарі на Луганщині біля „Ощадбанку" люди чергують ледь не цілодобово. По гроші вони з'їжджаються з усього району. Дехто їздить вже тиждень. Люди обурені. Між тим, оформлення ліцензії на роботу з валютою в сільських відділеннях може тривати до одного року. [9] Архів телеканалу "1+1" // ТСН@ 1plus1.net – 22 січня 2008 року

Висновки

Новітнє телебачення має бути спрямованим до людини, більш заглиблюватися у її внутрішній світ. Сучасне і майбутнє телебачення – це авторсько-особисте телебачення, де головну роль відіграватиме журналіст. Таке телебачення вимагатиме чітко авторської позиції, неповторного стилю та аналітичного мислення. І такі особистості заявляють про себе з екрана. Кожного ранку до нас приходять вдумливі, розумні ведучі, які змушують рівнятися на них. Ведучі, які прагнуть гармонії у наших душах.

Тележурналіст не повинен передавати людям свій поганий настрій, бо слов'янський менталітет нашого народу не терпить агресії. Деякі канали в українському телепросторі почали культувати агресію як про вокативний метод журналістики. Але цей метод більш притаманний журналістиці американській. Обличчя каналів – значимі та впливові люди, бо від них залежить сприйняття глядачами телеканалу. Телевізійна аудиторія довіряє саме ведучим, а не телевізійному каналу цілком. Надзвичайно важливий елемент успіху теленовин – атмосфера в студії. Творча телевізійна група робить акцент на важливих речах:

по-перше, на чарівності і привабливості, комунікабельності і професіоналізмі ведучого;

по-друге, ведення інформаційних програм телевізійними дуетами - внесення другого ведучого;

по-третє, на оформленні віртуальної студії (декорації, світло);

звуковий ряд і картинка;

Кожен канал дбає про підготовку інформаційної програми. Основні події кожного дня і анонси подій кожного дня – у короткому і динамічному огляді із ведучим – коментатором в студії. Протягом дня телеглядачі зможуть дізнатися конкретніше із випусків. Підводка у студії – сюжет – підводка - сюжет, де ведучий є перехідним місточком між різнотематичними та різножанровими телевізійними формами. Не ведуча заповнює так званий міжпрограмний простір своїми підводками, ніби виконуючи роль зв'язківця між рубриками у суворо запланованій сітці мовлення, а навпаки – мікросюжети- новини і репортажі - є в її руках інструментом. За допомогою цього інструменту ведучі, які за залишаються в центрі уваги, ілюструють свою розповідь, своє спілкування з глядачами. Прямоефірні новини з "живим" ведучім, один із критеріїв високого рівня професіоналізму самого журналіста та телевізійного каналу.

Безперечно як і багато років тому, коли журналістів ведучих називали ще дикторами, які

тоді приймалися виключно за конкурсом, на одне місце диктора на УТ було десь 150-200 претендентів, серед основних вимог були, безперечно, телегенічність, вимова, знання і вільне володіння українською і російською мовами. Сьогодні найвищий професіоналізм ведучого обумовлюється більш широким спектром якостей: інтелігентність, телевізійний талант, ерудиція, уміння "зберегти обличчя" у будь-яких ситуаціях, давати глядачам упевненість у тім, що вони одержують найбільш достовірну, саму об'єктивну інформацію. Саме ці критерії професіоналізму притаманні ведучим телеканалу "1+1".

Список використаної літератури

1. Кузнєцов Г. В. Телевізійна журналістика: критерії професіоналізму. /– М.: З РИП – холдинг,2002

2. Муратов С.А. "Телевізійне спілкування в кадрі та за кадром" Підручник/.-М.

3. Під ред. А.Я.Юровського "Телевізійна журналістика" Підручник/ М.

4. Кузнєцов Г. В. Телевізійна журналістика: Підручник/ З Московського університету - М. 1998.

5. Яковлєв А.В. "Телевізійна журналістика: Теорія і практика", Київ "Києво-Могилянська академія" 2007р.

6. Сайт каналу 1+1 - //1plus1.net//

7. Добринін С.А. "Особливості телевізійної коммунікаціі у сучасних проектах із двома ведучими"

8. Станіславський К.С. "Робота актора над собою"

9. Архів телеканалу - // ТСН@ 1plus1.net//

10. Муратов С. "ТВ – еволюція нетерпимості".-М.:2000.

11. Поздняков Н.К. "Інформаційна телепередача". М.:Мистецтво, 1998.

12. Саруханов В.А. "Абетка телебачення"

13. Саппак В. "Телебачення та ми"

14. Цвик В.Л., Назарова Я.В. Телевізійні новини Росії./Аспект - пресс, М., 2002

15. Гуревич П. С. Пригоди іміджу: Типологія телевізійного образа й парадокси його сприйняття. – М.: Мистецтво, 1991.


 
 

Цікаве

Загрузка...