WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Особливості дитячих телевізійних програм на українському телебаченні - Курсова робота

Особливості дитячих телевізійних програм на українському телебаченні - Курсова робота

До щоденної теледобірки входять 5-6 сюжетів різної тематики, ведучі в студії подають пізнавальну інформацію в жартівливій формі та стилі спілкування підлітків. Щотижня – чотири передачі і - 20 сюжетів на будь-який смак. РУБРИКИ: "Мікс-інфо", "Не спати", "Парк шкільного періоду", "PRO ТЕСТ", "ДоХтор" та інші. (див. Додаток C).

"Підсумочки" - новини з погляду дітей. Це 10-хвилинна інформаційна програма, власного виробництва, що виходить в ефір телеканалу кожної неділі о 9.20. Ведучими "Підсумочків" є двоє дітей-ведучих – хлопчик і дівчинка, які дитячою мовою у простій і зрозумілій для своїх ровесників формі розповідатимуть про події в Україні та світі, які сталися за тиждень. Усе відбувається в стилі новин. У проекті задіяні діти від 10 до 13 років. Автором і керівником проекту є директор ТО програм для дітей та юнацтва Марія Литвиненко. Висвітлюються ці новини по-дитячому іронічно і навіть дещо цинічно, простою дитячою мовою та сленгом. У власних коротких сюжетах, діти ведучі висловлюють власну думку на події. Сучасна дитина сьогодні цікавиться різними сферами життя, прагнуть здобути знання, звичайні мультики їм стають вже нецікавими. Саме з цією метою на Першому Національному була створена програма "Підсумочки", яка може зацікавити не тільки дітей а й дорослих.

"Дитяче Евробачення" - це найпопулярніший європейський конкурс дитячої пісні, що кожного року транслюється в прямому ефірі Першого Національного телеканалу. "Дитяче Евробачення" проводиться з метою підтримки молодих талантів у галузі популярної музики, заохочення розвитку духу міжнародного змагання серед юних виконавців.

"Евробачення" - це не тільки Конкурс пісні, але й безкомпромісні перегони телевізійних можливостей. Картинка найвищої точності, операторська робота на майже космічних швидкостях і фантастична режисура.

Міжнародний конкурс – це сучасна високоякісна телевізійна передача, створена під егідою Європейської мовної спілки (ЄМС) спільно з дійсними членами ЄМС, як частина телевізійного обміну програмами мережі "Евробачення".

Національний відбір на участь у Конкурсі дитячої пісні організується та проводиться Національною телекомпанією України, як членом ЄМС, з метою визначення за допомогою конкурсного відбору виконавця та пісні, що представлятимуть Україну на Міжнародному дитячому пісенному конкурсі "Евробачення".

Національна телекомпанія України організовує та забезпечує підготовку конкурсантів до фінального етапу конкурсу наданням консультативних і спеціалізованих послуг висококваліфікованими фахівцями з: вокалу, хореографії, акторської майстерності, іноземної мови, сценографії тощо. А також виступає розпорядником Конкурсу, формує склад журі та визначає терміни і порядок проведення заходів "Дитячого Евробачення". (див. Додаток C).

"Поки батьки сплять" - це 20-хвилинна програма, власного виробництва Першого Національного телеканалу, що виходить в ефір кожної суботи та неділі близько 9 години, у ранковому блоці телепрограми. В цій програмі відомі люди розповідають чудернацькі історії з власного дитинства. Можна сказати, що цей телевізійний продукт спрямований до сімейного перегляду дітей і батьків.

"Крок до зірок" - відомий всеукраїнський дитячий телевізійний конкурс. Це популярна дитяча телевізійна передача, що транслюється в ефірі Першого Національного телеканалу щорічно. У конкурсі беруть участь талановиті, обдаровані, співучі діти України від 10 до 17 років. Цей проект дуже потрібен дітям для самовираження та ствердження особистості. Всеукраїнський телеконкурс відкриває шлях на велику сцену наполегливим та обдарованим дітям із всіх регіонів України, у тому числі - вихованцям інтернатів і дітям-інвалідам. На сцені маленькі співаки танцюристи і актори роблять свій перший крок. А кращих із кращих визначає компетентне журі - композитори, артисти, визнані діячі культури.

"Інтер" - загальнонаціональний телеканал. Він є незмінним лідером вітчизняного телебачення, завдяки чіткому дотриманню концепції сімейного каналу, що враховує потреби всіх соціальних і вікових груп населення. За підсумками 2008 року "Інтер" зі значним відривом випереджає інші телеканали за рейтингом та часткою за основним телевізійним аудиторіям: "4+", "18+" та "14-49". Середньодобові цифри "Інтера": ( Аудиторія "18+": рейтинг 3,6%, частка 24,1%; Аудиторія "14-49": рейтинг 2,1%, частка 16,9%; Аудиторія "4+": рейтинг 3,3%, частка 22,7%).[51] На телеканалі "Інтер" можна виділити наступні телепрограми, що адресовані дитячій аудиторії:

"Найрозумніший" - мегапопулярний телепроект на телеканалі "Інтер", що збирає біля екранів кожної суботи (в вечірньому блоці телеефіру) та з повтором щонеділі у ранковому блоці. Це популярне телешоу, з відомою російською ведучою Тіною Канделакі, яке диктує моду на знання, ерудицію та всебічний розвиток, та стабільно приваблює широку телеаудиторію в Україні та Росії. В телепрограмі приймають участь діти різного віку, що пройшли відбірні турніри та продемонстрували ерудицію у всіх царинах знань - від футболу до античного мистецтва. Передача складається з декількох турів, в яких юні знавці відповідають на різні тематичні запитання, доки не залишається головний переможець – "Найрозумніший".

Це не тільки телепрограма, а й величезний клуб цікавих особистостей, які разом спілкуються, разом зростають і продовжують грати. Спершу у Молодшій лізі, згодом - у Старшій. А відтепер для дорослих учасників створено "Золоту лігу". (див. Додаток D).

"Уроки тітоньки Сови" - дитяча телепередача, що входить до ранкового ефіру телеканалу "Інтер", та транслюється щочетверга о 5.50 ранку. В цій передачі дитина розважаючись із героями мультфільмів, одночасно отримує корисні знання, необхідні в її житті. Уроки географії Тітонька Сова та її маленькі помічники - бешкетники коти Яша, Кеся, Сіма та пес Буля, - відкривають малятам безкрайні простори морів і океанів, а так само побувають разом із дітлахами на Північному полюсі й у тундрі, у пісках Єгипту та в австралійській пустелі. Яскравий калейдоскоп мультиплікаційних фільмів традиційно доповнює цікаві розповіді тітоньки Сови. Мудра тіточка Сова та її маленькі мультиплікаційні помічники розповідають глядачам о як треба поводитися вдома, у дворі, у дитячому садку. "Уроки гарної поведінки" підкажуть малятам, як правильно поводитися в тій або іншій ситуації, тіточка Сова прочитає їм цікаві казки з лісової книги дідуся Філіна. На цих уроках до тіточки Сови приєднається новий герой, веселий і бешкетний домовик на ім'я Непослух. Тіточка Сова і Непослух познайомлять дітей із дуже важливими правилами - правилами безпеки життя. Мова йтиме про те, що найдорожче у світі - це життя і здоров'я самих дітлахів та їхніх близьких. У телепередачі глядачам запропонують не тільки послухати мудру тіточку Сову, але й подивитися мультфільми. (див. Додаток E)

"Смішарики" - популярний мультсеріал, що кожного ранку о 8.40 у будні, виходить на телеканалі "Інтер". Смішарики - дружня сімейка кумедних круглих персонажів, кожен з яких має свою історію і свій характер. Мультик спочатку призначався для дітей до 10 років, але його із задоволенням дивляться і батьки - адже за зовнішньою простотою та дитячою наївністю сюжетів автори "приховали" цілком серйозні, дорослі і навіть філософські теми. До того ж у "Смішариках" немає жодного негативного персонажу - тут абсолютно відсутнє протиставлення "поганий-добрий". (Їжачок - серйозний і задумливий, вміє знаходити вихід із ситуацій, які створює його кращий друг – Крош; Бараш - пише вірші, постійно мріє; Крош - безтурботний і непосидючий кролик; Нюша - свинка-модниця, красуня світу смішариків, їй так і хочеться, щоб заради неї робили подвиги; Кар Карович - цей ворон вважає себе важливою артистичною натурою, він старший за більшість героїв мультфільму, однак так само як і всі, любить веселитися і не пропускає жодного свята; Пін - пінгвін-винахідник всіх часів. Може з усього зібрати що завгодно, і воно працюватиме; Совуня - спортивна й енергійна сова на пенсії; Лосяш - читає багато книжок, відомий у вузьких колах учений; Копатович - його улюблене заняття - копатись у себе на городі. Єдине, що може розлютити цього добродушного ведмедя - лише бур'яни на його городі;) (див. Додаток F).

Смішарики - це добрі позитивні дитячі мультгерої, які несуть радість, свято, яскраві незабутні враження у життя дитини. У кожного з них - своє бачення навколишнього світу і свої способи його пізнання. Звірятка-кульки живуть у своїй казковій намальованій країні і вирішують проблеми, що виникають навколо них, спілкуючись і допомагаючи один одному. В їхньому світі, сповненому дитячої наївності, виникають цілком дорослі ситуації - хтось комусь симпатизує, хтось із кимось не може першим помиритися, хтось робить помилки, які ускладнюють життя іншим. У цій країні багато гумору, гарного настрою, а також подій, над якими варто замислитись.


 
 

Цікаве

Загрузка...