WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Особливості дитячих телевізійних програм на українському телебаченні - Курсова робота

Особливості дитячих телевізійних програм на українському телебаченні - Курсова робота

ЗАТ "Телерадіокомпанія Україна" — один з головних національних телеканалів країни. Основним акціонером телеканалу "Україна" є компанія Систем Кэпитал Менеджмент (99,93 % володіння), що розглядає медійний бізнес як один зі стратегічних напрямків своєї діяльності. Телеканал "Україна" охоплює всі групи телеглядачів. В сітці віщання каналу присутні інформаційні, пізнавальні, дитячі, розважальні, художні, спортивні телепрограми.

На дитяче мовлення на телеканалі "ТРК Україна" відведено 1,2-2 години для трансляції програми власного виробництва "Срібний апельсин" та мультфільмів. Цього сезону програма "Срібний апельсин" зазнала змін: від формату та нових ведучих до дизайну студії. Дитяча студія телебачення, за участю школярів, щодня в ранковому блоці телеефіру, транслює півторагодинне дитяче шоу "Срібний апельсин". Кілька років тому, ця дитяча передача стала призером Національної Телевізійної Премії "Телетріумф 2006-2007" [54]

У "Срібному апельсині" діти дізнаються про людські відносини, про те, що можна зробити своїми руками. Ведуча однієї з рубрик – майстриня Світлана, ділиться з дітьми вмінням робити з непотрібних речей яскраві та незвичайні іграшки та різноманітні вироби. Наприклад, веселого морячка або барвисту скриньку. В "Чарівній бібліотеці дядечка Дефіса" діти знайомляться із цікавими, іноді забутими книгами й згадують улюблених письменників. Засновники телепередачі за допомогою цієї рубрики, намагаються заохотити дитину до читання. На думку багатьох дослідників, саме такі рубрики на телебаченні здатні зацікавити дитину до подальшого ознайомлення з книгою, до того ж продаж дитячих книжок після показу в програмі, різко зростає. Ведучі читають дітям розповіді, що супроводжуються захоплюючими ілюстраціями, які оживають на екранах телевізорів. За допомогою цих яскравих кадрів, маленькі глядачі потрапляють до описаного місця в розповіді.

У рубриці "Звідки що береться" дітям розповідають про секрети виготовлення та створення різноманітних речей, предметів, тощо. Наприклад, як виготовляють взуття або печуть хліб. А в "Дитячих новинах" глядачі дізнаються про останні новини із життя різних міст України. Наприклад, яка вистава пройшла в ляльковому театрі або як школярі готуються до свят у різних містах України. У рубриці "Цікавинка" дітей очікують цікаві досвіди й відкриття.

Передача "Срібний апельсин" транслює добрі радянські мультики з колекції "Укранімафільма"та "Союзмультфільма", вона наповнена казковими персонажами й яскравими спецефектами. Передача відрізняється високою інтерактивністю: ведучі можуть подорожувати по малюнках дітей, купатися в річці, з намальованого холодильника дістаються справжні продукти, справжній пиріг можна поставити в намальовану духовку. Домогтися потрібної "чарівної" атмосфери дозволяє система, що включає в себе рішення ORAD ProSet і мікшерний пульт Ross Video Synergy 2. з Головною складовою комплексу є віртуальна студія Orad ProSet, що дозволяє домогтися високої якості картинки, що сполучить у собі віртуальні декорації із тривимірними об'єктами.

Реалістичні віртуальні декорації з 3D - графікою й анімацією створюються в ПО Orad 3Designer, а для керування цими декораціями й тривимірними об'єктами використовується ПО Maestro. Це проста, гнучка, інтуїтивно зрозуміла система. У ній використовується загальний інтерфейс типу drag-and-drop і локальне вікно попереднього перегляду. Дані вводяться в графічні шаблони локально або через запити до бази даних. Інструменти формування запитів дозволяють не тільки витягати дані з баз, але й легко маніпулювати й сортувати їх. Крім того, Maestro пропонує унікальний метод редагування сцен, що дозволяє операторам змінювати й навіть створювати нові сцени, не використовуючи складні дизайнерські пакети.

"Перший Національний" – єдиний в Україні телевізійний канал, який забезпечує покриття 97% території держави. Тому його програми орієнтовані на всі, без виключення, соціальні верстви населення, враховуючи і національні меншини. Національна телекомпанія України згідно з планом має у середньому на тиждень 252 години мовлення. За жанровою палітрою та тематичним спрямуванням канал УТ-1 можна сьогодні ідентифікувати як синтетичний, з домінантою інформаційної публіцистичних, науково-популярних, культурологічних, розважальних програм, кінопоказу, правових, спортивних,молодіжних, дитячих, та передач для родинного перегляду.

За умовами ліцензії Національна телекомпанія має транслювати в ефір 81 відсоток власного телевізійного продукту, (до якого входить також створення дитячих телепрограм) фактично ж з 25,3 години добового обсягу мовлення лише 6,3 години, тобто 24,9 відсотка, становлять передачі,підготовлені творчо-виробничими об'єднаннями компанії [53].

У Першого національного, який має найбільше дитячих програм власного виробництва, чотири години на тиждень в ефірі транслюються наступні дитячі передачі: інформаційно-пізнавальна програма для підлітків "Індиго", щосереди - ток-шоу "Батьки і діти", щоп'ятниці - "Пазли". Телепередачі "Пазли" та "Батьки і діти" орієнтовані переважно на старший підлітковий вік – від 12 до 15 років та юнаків – від 15 до 17 років, тому ми не можемо віднести цей телепродукт до програм дитячої категорії. Сприводу цього до аналізу дитячих телепрограм, вони не увійшли.

Також щосуботи на телеканалі виходить тележурнал "Доки батьки сплять" та щонеділі "Підсумочки". Утім, як засвідчує Нацрада, УТ-1 все одно не дотримується визначеної кількості годин на програми для дітей.

"Антивірус для дітей" - це дитяча програма, що була створена у 2008 р. з використанням сучасних інформаційних, анімаційних і відео-монтажних технологій. Передача розрахована на дітей у віці від трьох років і триває 15 мінут. Слоган телепередачі "Антивірус для дітей" Вже стоїть біля дверей. Хутко ти його впускай – У мандрівку вирушай!" Трансляція здійснюється щонеділі в 9.15. Це міжнародний телепроект, автори якого - працівники української християнської мультимедійної студії "CLARA STUDIO". Незабаром цю передачу будуть дивитися діти Чехії, Італії й Іспанії.

Ця програма, базується на глибоких моральних цінностях. Оскільки Європейська цивілізація у своєму корені християнська, то програма намагається прищепити християнські ідеї, які можуть сприяти правильному духовному й ціннісному розвитку дітей. Місце розвитку подій у програмі - оформлена у вигляді системного блоку комп'ютера студія. Четверо дітей - два братики й дві сестрички - попадають туди за запрошенням віртуального друга - риби Іхтіс (гречок."риба" - що вважається одним із найдавніших християнських символів) - анімований 3 d-персонаж. Пригоди героїв відбуваються під час мандрівок у мережі Інтернет. Разом з дітьми мандрує також Моба (мобільний телефон). Друзі Іхтіса: шалений професор, пожежники, винахідники, мандрівники та багато інших стають друзями дітей.

Звідки береться електроенергія, як грати в шахи, що таке палітра, де живуть пінгвіни, як виготовляють торти, чому повітряний куля літає - про це герої передачі, а з ними й глядачі, довідаються під час перегляду програми. Діти зможуть відвідати урок підготовки до пілотування, мореплавання, польоту у космос, тощо. У програмі можна побачити цікаві мультики та кліпи. Крім того, щораз діти зустрічають небезпеки, які з'являються у вигляді комп'ютерних вірусів. Від погрози дітей рятує антивірус Іхтіс. Виявляється, Іхтіс - ще й художник, що створює для дітей мультфільми про свого однойменного друга – Ісуса з Назарету. Кожну серію програми супроводжує відео кліп музичного дитячого гурту "Ковчег Ноя".

Мета такої програми – пізнавальна, адже Інтернет приховує потужний блок цікавої та корисної для інтелектуального розвитку дітей інформації. У програмі є також частини, які сприяють естетичному, музичному, художньому вихованню дітей, а також формуванню в них загальноприйнятих норм ввічливості. Відбір пізнавальної інформації здійснюють педагоги, враховуючи вік та вподобання сучасної дитини. Важливим моментом у розробці сценарію є постановка проблемних ситуацій, у які може потрапляти сучасна дитина. Програма дає добрі та безпечні для дитячої психіки розв'язання проблем, що сприяє розвитку позитивних психологічних стереотипів.

Авторами програми розроблений цікавий Інтернет сайт на основі програми для малюків і їх батьків. У перспективі – створення комп'ютерної гри. Такі розробки дозволять навчити дітей етикету користування всесвітньою комп'ютерною мережею, допоможуть виховувати в дітях бажання робити добро. (див. Додаток B)

Телепередача "Індиго" - телепродукт власного виробництва телеканалу. Як зазначає гучний слоган передачі, - це "програма для тих, хто прийшовши зі школи вмикає телевізор, для тих хто хоче дізнатися про різні аспекти життя". Передача охоплює дітей різного віку, переважно аудиторію молодшого та старшого підліткового віку. Пізнавально-розважальний тележурнал "Індиго" покликаний підтримати дітей-унікумів, стати цікавим другом підлітків, які хочуть цікаво вчитися, розвиватися і відпочивати. Програма виходить в ефір з 1 червня 2006 року. Ця програма для тих, хто проти спокою і шукає цікавих пригод у світі знань, розваг, людських стосунків, незалежно від кольору аури. Програма виходить у будні з понеділка по четвер в ефірі Першого Національного. "Індиго" дозволить глядачам ознайомитися з професіями і новинками техніки, потрапити до кіберпростору і відчути стихію невідомого. На юних телеглядачів чекають конкурси, подарунки, словом все що тільки можна уявити і навіть більше.


 
 

Цікаве

Загрузка...