WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Особливості дитячих телевізійних програм на українському телебаченні - Курсова робота

Особливості дитячих телевізійних програм на українському телебаченні - Курсова робота

Герої мультсеріалу виглядають як смішні кульки з завитушками, а виявляється, такий концепт їхнього зовнішнього вигляду розроблявся півтора роки. Автори хотіли, щоб діти могли грати у персонажів - тому важливо, щоб дитина могла його легко намалювати. Повторити улюблених героїв на папері можна без зусиль, це сильний стимул для співтворчості і співчуття. В той же час кулька - це символ їхньої доброзичливості, їхньої г В ефірі телеканалу "Інтер" смішарики вперше заговорять українською мовою гармонійної взаємодії з оточуючим світом.

Цей мультфільм уже підкорив Росію, Німеччину і навіть Китай. У Росії "Смішарики" - це не просто серіал, це свого роду розкручений бренд. Усю країну охопила справжня "смішарикоманія"! М'які іграшки, розвиваючі комп'ютерні ігри, DVD диски, шкільні речі, книги й розмальовки, пазли, настільні ігри, сувеніри, а також дитяча косметика і одяг - веселі звірята оселилися у багатьох сім'ях.

Автори цього російського мультфільму ніяк не очікували, що фанатами "Смішариків" стануть і дорослі. Спочатку цей мультик призначався для дошкільнят (тому успіх прораховували саме під цю аудиторію. Для цього, наприклад, перечитали купу книжок з дитячої психології, обрали для фільму кислотно-пастельні кольори, які привертають увагу дітей. І написали саме таку музику, яка би подобалась малюкам). Та вже після перших серій з'ясувалося, що "Смішариків" дивляться глядачі від 3-х до 53-х років, адже за зовнішньою простотою та дитячою наївністю сюжетів автори "приховали" цілком серйозні, дорослі і навіть філософські теми.

Робота над мультиками проводилася спільно з психологами. Була складена карта того, які психологічні проблеми потрібно зачепити: наприклад, відсутність самостійності, розвиток особистих якостей і т.д. Але, як виявилося, з такими вказівками сценаристи втрачали гостроту уяви і видавали нецікаві сценарії. Тому згодом від послуг психологів відмовилися.

"ТЕТ" — загальнонаціональний телеканал українського телебачення, що транслює інформаційні, розважальні, гумористичні, телепрограми, реаліті-шоу, програми для ділових людей, художні фільми, серіали тощо. Для дітей транслюються різноманітні дитячі передачі, мультфільми та серіали. Телевізійний продукт, що заповнює сітку віщання телеканалу ТЕТ, переважно закордонного виробництва ( це іноземна кіно-та-теле-продукція, а також програми російської компанії СТС). Телеканал доступний у всіх обласних центрах і містах з населенням 200.000+. Загалом ТЕТ в ефірі понад 100 міст України.

Ядро нової цільової аудиторії каналу – молодь від 15 до 35 років, для якої ТЕТ, з його новим наповненням, є відображенням її телевізійних інтересів. Канал задоволений своїми рейтинговими показниками серед дитячої та підліткової аудиторії. У 2009 році за аудиторією 4-14 років рейтинг телеканалу становить 0,52%, частка глядацької аудиторії - 5,2% (за даними "GFK-Ukraine, панель" 50 тис.+").Зауважимо, що ТЕТ у 2009 року в містах "50 тис.+" за аудиторією 18+ має частку 1,76%, а за аудиторією 14-49 - 2,07%"[52]

На ТЕТі, відповідно до ліцензії, тривалість дитячого мовлення щодня три з половиною, чотири години. А якщо говорити про всі програми, розраховані на дитячу й підліткову аудиторію: мультиплікаційні фільми, дитячі телесеріали, то їхня частка в ефірі ТЕТ значно більша. Загалом, протягом тижня в ефірі ТЕТ 37 годин займають програми для дітей (по 6 годин щодня в будні і 7 годин у вихідні). Це найвищий показник серед загальнонаціональних телеканалів. До того ж, ТЕТ - єдиний із комерційних вітчизняних телеканалів, хто віддає дитячому мовленню час у прайм-таймі.

Сьогодні телеканал представляє власні телепроекти: "Вечірній мультик", "Ранковий мультик", "Мультяшний підвечірок", "Ретро мультик". Решта телепрограм у сітці мовлення - це телепродукція західного виробництва: науково-пізнавальна програма для дітей про природу "Марві Хаммер" та дитяче шоу "Пустотливі пальчики". Тривалість кожної програми - півгодини.

Варто також відзначити, що дитячий контент телеканалу, це переважно мультсеріали американського та японського виробництва. Адже сьогодні купувати іноземні мультфільми набагато вигідніше з фінансової точки зору, аніж виробляти власні програму. Для того, щоб зробити дитячу програму, телеканалам потрібно витратити більше коштів, але отримати прибуток від її реалізації, практично не можливо, бо реклама у дитячих телепрограмах заборонена, тому вигідніше купувати готову продукцію. До того ж треба створювати дійсно конкурентоспроможні, високоякісні телепередачі, а це завжди ризик для телевиробників.

Останнім часом найбільш популярним серед дитячої й підліткової аудиторії телеканалу ТЕТ є дитячий кіножурнал "Єралаш", який виходить в ефірі каналу з березня. Рейтинг "Єралаша" за аудиторією 4-14 років - 1,78%, частка глядацької аудиторії - 11,05% (за даними GFK-Ukraine, панель "50 тис.+", березень 2009 року). На сьогодні ТЕТ - єдиний із вітчизняних телеканалів має телевізійні права на показ "Єралаша". Але поміж трансляції "Єралаша" та "Мультфільмів" канал транслює "Дім-2", який у дитячу лінійку не вписується [61]

"Пустотливі пальчики" - це програма для дітей, західного виробництва, що транслюється на телеканалі ТЕТ щонеділі о 8.30 ранку. Веселі ведучі Стівен і Ферн вчать дітей майструвати різноманітні речі з того, що є під рукою, розповідають глядачам , як можна перетворити звичайний шматок паперу на симпатичне жабеня та сплести яскраві кольорові браслетки дружби. Їхні пальчики за одну хвилину зможуть зробити щось цікаве із звичайнісіньких речей, які опинились під рукою: сейф для монет, паперова акула, літак із повітряних кульок і банан в шоколадній глазурі. За допомогою цієї передачі діти вчаться створювати власні оригінальні шедеври, різати та клеїти. (див. Додаток G).

"Марві Хаммер" - дитяча програма, що транслюється на телеканалі ТЕТ щосуботи о 8.30 ранку. Головний герой – анімаційний персонаж маленької чудернацької мишки Марві Хаммер, що розповідає малюкам про все найцікавіше у світі що нас оточує. Діти зможуть дізнатися багато нового, наприклад, яку величезну вагу може підняти людина, якою мовою спілкуються дельфіни та чому йдуть дощі і ростуть гори. Щодня Марві Хаммер із своїми друзями – міжнародними репортерами Джей Сі, Роберто та Мін – вирушають у подорож до різних країн. Це допомагає малюкам дізнаватися багато нового, мандрувати різними куточками світу, тощо. (див. Додаток G).

"Вечірній мультик", "Ранковий мультик", "Мультяшний підвечірок" - це телепрограми для дітей, що складають ранковий та вечірній блоки дитячого мовлення телеканалу ТЕТ. В цієї передачах,діти зустрічаються з улюбленими мультиплікаційними героями і друзями з Казкового Патруля. Головний персонаж - анімаційний, розумний і винахідливий Колобок. Завдяки його розповідям діти дізнаються, про природу близьких і далеких куточків світу. Наприклад, що їдять симпатичні панди, скільки родичів у бурого ведмедя, і чим відрізняється африканський носоріг від індійського. Кожного дня Колобок за допомогою своїх агентів-лісових звірів робить щось корисне для Королівства казок. А наприкінці кожної передачі діти дивляться різні улюблені мультики.

"К1" - це сучасне, динамічне, інтелектуальне телебачення. Програмне наповнення каналу - інформаційні програми власного виробництва, які відповідають найвищим професійним стандартам та очікуванням сучасних глядачів, якісне зарубіжне кіно та найкращі російські серіали. Постійною ефірною лінійкою є також пригодницькі та документальні проекти від професіоналів цієї галузі: Discovery, National Geographic, AENT та інших. Що стосується виключно дитячого контенту, то окрім телевізійної передачі "Земля в ілюмінаторі", що транслюється на телеканалі у ранковому блоці, інші дитячі телевізійні програми в сітці мовлення відсутні.

К1 - загальнонаціональний канал, універсальний за жанровим наповненням. В українському ефірі з червня 2005 року. З січня 2007 року входить в медіа-групу "Інтер". Канал представлений в усіх обласних центрах України та у більшості районних. Виробництво К1 зорієнтоване на передові цифрові технології у сфері мовлення та виготовлення програм. Канал має власний телецентр - унікальну для українського телебачення технічну базу на рівні світових зразків.

Цільова аудиторія каналу - чоловіки та жінки віком від 14 до 49 років, з середнім та високим рівнем достатку. Ця аудиторія дещо молодша від глядачів інших національних каналів і є активним споживачем товарів та послуг.

"Земля в ілюмінаторі" – пізнавально-розважальна програма, що транслюється на каналі К1 щосуботи у ранковому блоці телемовлення (близько 6-8 годин). Це "генетично модифікований" телевізійний продукт, що поєднує в собі пізнавальний блок та мультфільм для дітей. У пізнавальному блоці ведучий Леонардо Лютий, розповідає дітям про астрономічні явища, зірки, планети, створення Землі та зародження на ній життя, також він буде розповідати про різноманітність земного життя: свята, пори року, чудеса світу, винаходи науковців, тваринний світ та багато цікавого. Щовечора Леонардо збирає біля екранів дітей різного віку. (див. Додаток H)


 
 

Цікаве

Загрузка...